Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Prosinec 2014

Mládežnická atletika Bratislava 13.12.2014

14. prosince 2014 v 18:36 | jo
Každý rok v prosinci se pravidelně účastníme závodů v Bratislavě. Mládežnická atletika je setkání atletů a atletek v kategoriích žactva, dorostu a juniorů z Česka, Slovenska, Rakouska a Maďarska. Letošní ročník byl asi nejpočetnější
z posledních deseti let.
Jelo nás nakonec jedenáct, což považuji za úspěch. Usmívající se Díky Katce a Zdenkovi Štoudkovým jsme zase asi po deseti letech jeli na závody z Blanska autobusem. Tímto jim ještě jednou děkuji. Usmívající se
Filip Dvořák běžel jen šedesátku a štafetu. V rozběhu si vynikajícím způsobem vylepšil osobní rekord na 7,18 s. Ve finle to bylo o něco pomalejší (7,24 s), ale i tak to stačilo na celkové 5. místo z celkového počtu 114 sprinterů. Čas z rozběhu
ho posunul na letošní 8. místo v tabulkách ČR.
Kromě toho se podílel rozhodujícím způsobem na úspěch štafety 4 x 200 m, kdy ve finiši běžel dvoustovku pod 23 s.
.
Adam Pernica startoval v dálce a trojskoku. Ve své hlavní disciplíně trojskoku hodně bojoval s technikou, ale to se dá v přípravném období očekávat. I přesto stačil jeho výkon 12,19 m na 14. místo v tabulkách ČR. V dálce se mu tolik nedařilo, obsadil 8. místo výkonem 5,73 cm. Z toho, co jsem viděl, je to jen v technice a v lednu a únoru očekávám velké zlepšení.
.
Michal Zamazal svoji disciplínu (200 př) v hale nemá a tak musí běhat 60 m př. a delší hladké tratě. Na krátkých překážkách dvakrát suverénně vyhrál svoje běhy v časech 9,31 s a 9,33 s. Celkově obsadil třetí místo za závodníky Slovenska. Na půlce byl 12. v čase 2:23,48 min.
.
Vojta Stehlík byl na svých prvních závodech a teprve se rozkoukává. Běžel 500 m za 1:42,03 min. a osmistovku za 3:02,38 min. Na začátek to není vůbec špatné.
.
Leona Marečková si stejně jako Filip hodně vylepšila svůj osobák na 8,20 s. Ve finále běžela 8,26 s. Celkově obsadila 6. místo ze 142 sprinterek čtyř států. Obě naše sprinterské jedničky mají již jistou účast na MČR a to sezona teprve začala.
Lea ještě skákala dálku ( 4,11 m) a byla členkou štafety dívek na 4 x 200 m, kde holky obsadily 6. místo časem 1:54,74 min.
.
Pavla Štoudková byla naše nejmladší závodnice, ale rozhodně se neztratila. Běžela závod na 800 metrů a stylem start-cíl zaběhla skvělý čas 2:37,65 min. Když beru v úvahu, že byla po nemoci a musela si celý závod odtáhnout sama, je to vynikající výkon. I tak je s obrovským náskokem letos první v tabulkách ČR přípravek.
I v dálce si nevedla špatně, skočila 382 cm.
.
Lenka Suchá běžela šedesátku za 8,67 s a půlku za 2:40,73 min. Po letním výpadku na dráze se Lenka začíná opět zlepšovat.
.
Zdenka Klinkovská měla stejné disciplíny jako Lenka. Šedesátku za 8,77 s a osmistovku za 2:40,80 min. Do republiky je ještě hodně daleko, tak doufám, že se holky dají ještě do formy.
.
Radka Centnerová běžela velmi náročnou kombinaci 500 a 800 metrů, ale zvládla to i se štafetou výborně.
Pětistovku za 1:40,66 min. a půlku za 2:53,73 min. Je to jen příprava, protože její hlavní tratí asi zůstane patnáctka.
.
Martina Hlaváčková a Barča Danihelová byly na svých prvních atletických závodech. Musím přiznat, že obě mě mile překvapily. Běžely 60 metrů, protože jsem chtěl vyzkoušet jejich rychlostní schopnosti. Martina běžela 9,16 s a Barbora 9,39 s. Jejich druhou tratí byla šestistovka. Z 29 závodnic obsadila Martina 11. místo časem 1:59,78 min. a Barča 18.místo časem 2:0896 min.
.
Celkově jsem byl s výkony všech hodně spokojený. Bohužel pořadatelé celý závod nezvládli, když jim odpustím zpoždění časového programu víc než o hodinu, tak interpretaci výsledků jim odpustit nemohu. Promítat výsledky tak, aby byly naprosto nečitelné a navíc dávat výsledky na tabuli s více než dvouhodinovým zpožděním (některé vůbec), to se prostě odpustit nedá. Promiňte, ale za 5 euro na osobu si představuji lepší servis. Zamračený