Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Březen 2013

MČR v přespolním běhu Horažďovice 2013

30. března 2013 v 20:35 | jo
Cesta dlouhá, předlouhá. Usmívající se Naštěstí jsme jeli raději den předem. Počasí nic moc, sice nepršelo, ale jak zapadlo sluníčko, tak opět kosa. Zamračený
Trať je sice hezká, ale ta tráva byla měkká jako hrom. Mám takový dojem, že to prostě pro nás nebude. Ani holkám, ani Jirkovi, to moc nevyhovuje. Dráha je dráha, je to rovný, neutíká to pod nohama, nehrozí že šlápnete do ovčího bobku a hlavně po doběhu nevypadáte jako Jožin z bažin. Smějící se Takže asi pro příště zůstaneme raději na tartanu.
Holky vyběhly na trať jako první. Mám takový dojem, že Lenka není pořád ve formě. Už po prvním kole funěla jako hrošík. Nakonec vybojovala hezké patnácté místo. To není vůbec špatné.
Gabča měla smůlu, holky se ráno nenajedly a během běhu jí začalo bolet v boku. S tím se opravdu běhat nedá. Je to škoda, tentokrát to rozběha docela svižně.
Jirka dopadl z našich nejlépe. Krásné jedenácté místo. Ale i on se dost natrápil. Prostě mu to na měkkém povrchu neběhá. Vyhrál kluk, který není na dráze pro Jirku ani zdaleka rovnocenný soupeř. Své udělalo i to, že jak pro Jirku, tak pro Lenku to byly víc než dvojnásobné délky proti jejich závodním tratím.
Teď hlavně trénovat, odolávat hnusnému tkzv. jarnímu počasí a být zdraví. Dráhu máme naplánovanou a není toho málo. Tak se sejdeme na dráze! :D

Družstva mladších žáků a žákyň

22. března 2013 v 6:41 | jo
Jako každý rok budeme stavět družstva mladšího žactva. Tentokrát to bude pouze z přípravky, tj. ročníky 2002 a mladší. Mladší žactvo bude startovat za brněnské kluby JAC a BYAC, protože nemá cenu stavět družstvo o pěti lidech a také zde mají jistotu postupu a startu v podzimní části v semifinále a finále Moravy a Slezska. Tam je pro ně téměř jistota zisku medailí a to vždycky potěší. Usmívající se
Takže bych rád upozornil všechny prťavce na termíny jednotlivých kol. Tři ze čtyř závodů se konají v Brně a proto bych poprosil rodiče, jestli by se nemohli vystřídat a zajistit na tyto závody dopravu. Bývá to vždy ve čtvrtek odpoledne. Po loňských zkušenostech bych rád upozornil rodiče i děti, že tyto závody potří k činnosti kroužků a bylo by velmi vhodné, abychom zapůsobili aspoň počtem, když už ne ročníky narození! Smějící se Myslím, že by se dalo zařídit 4 x ročně, aby byly děti omluveny z jiných kroužků, kterých se ve čtvrtek účastní. Zde proto dopředu uvádím termíny jednotlivých závodů:
2. května 2013Brno ZŠ Laštůvkova
23. května 2013Brno ZŠ Horníkova
3. června 2013Blansko
5. září 2013Brno Moravská Slavia (Vojtova)
Ještě bych rád požádal rodiče o pomoc při organizaci 3. kola, které pořádáme u nás v Blansku. Děkuji.
.
Budete se divit, ale i tyhle byly kdysi mladší žákyně. Míša, Anička a Terka ( Září 2007, Moravská Slavia Brno). Jen já vypadám pořád stejně (blbě!). Smějící se

Jaro je tady !

20. března 2013 v 20:10 | jo
Už zase plno snehu,
a vsade samá zima.
Kto vtipnejší vyhrá,
chrípka či angína?
Tak to aspoň zpívá moje oblíbená zahraniční skupina. Usmívající se Ale podle kalendáře tady máme jaro a tak se nedá nic dělat. Prostě musíme ven! Koncem března končí definitivně tělocvična a jdeme na stadion. Abych to upřesnil, poslední "tělocviční" trénink je v pátek 29. března. Potom už chodíme jen na stadion nebo do lesa.
Od dubna mají prťavci tréninky v pondělí a ve středu.

Víkend přespoláků

18. března 2013 v 6:33 | jo
Uplynulý víkend byl ve znamení přespolních běhů. Tedy přespolních, to je v poslední době jen technické označení, s polem nebo lesem to nemá nic společného. Tkzv. přespoláky jsou vedeny téměř zásadně z velké části po asfaltu a betonu. Chudinky nožičky! Usmívající se
V sobotu se konal Běh Lužánkami. Trať je téměř absolutní rovina, protivné jsou jen ostré zatáčky. Měli jsme dva zástupce v přípravce, Libor doběhl na 9. místě a Pavka obsadila 3. místo ( ty jsme měli v celém závodě celkem tři).
.
V mladších žákyních byla Lenka po nechlazení druhá, Zdenka třetí a Gabča pátá.
.
.
Ve starších žácích doběhl Michal na pěkném čtvrtém místě ( taky si mohl Buček ještě chvíli přispat Smějící se).
V závodě dorostenek obsadila Anička třetí místo.
Škoda toho chladného počasí, mohlo být jako vloni. Usmívající se
.
V neděli se běželo na Nový hrad. Kategorie mládeže ale končila už u oslíků, takže zase rovina.
Lenka běžela tentokrát delší trať, to jí vyhovuje lépe a tak vyhrála, zdenka třetí. Jirka vyhrál svoji kategorii. Je dobře, že se zapojily téměř celé rodiny Suchých a Klinkovských. Úžasný
Tak nás čeká ještě příští sobotu předposlední závod BBP na Myslivně a o týden později republika.

BK TEAM

14. března 2013 v 8:22 | jo
Doba se mění a zasáhlo to i atletiku. Finanční i organizační důvody nás nutí k tomu, aby ti nejlepší závodníci a závodnice přestupovali do velkých klubů, které mají přece jen větší možnosti. Jedná se hlavně o soutěže družstev, které postupně získávají na důležitosti oproti výsledkům jednotlivců. V posledních letech se v naší skupině rozrostl počet lidí, kteří se probojovávají na MČR v hale i na dráze. V současné době by to pro nás bylo finančně neúnosné platit těmto závodníkům náklady spojené s mistrovstvími. Většinou se jedná o dva dny a tedy nejen o cestu, ale i o ubytování. Jen v letošním roce bylo na MČR v hale 6 atletů a v nejbližší době ještě 3 na MČR v přespolním běhu. Na dráze počítám, že jich ještě několik přibude. To jen na vysvětlenou.
Proto není v dnešní době nic neobvyklého, že trenér má svěřence z více oddílů. V naší tréninkové skupině se momentálně jedná o šest oddílů : ASK Blansko, AK Blansko Dvorská, JAC Brno, BYAC Brno, AK Olymp Brno a AK Hodonín. Proto jsme se rozhodli pojmenovat naši tréninkovou skupinu BK TEAM. Myslím, že ten název je dost výstižný, trénujeme v Blansku a pevně doufám, že dobrá parta jsme také. Usmívající se
Jen upozorňuji, že ten obrázek není naše nové logo, na tom musíme teprve zapracovat. Ještě musím upozornit na důležitou věc, startovat budete samozřejmě za oddíly, ve kterých jste registrováni. Jméno BK TEAM je čistě naše soukromá záležitost a s oddílovou příslušností nemá vůbec nic společného.
Tak jen doufám, že s novým jménem budou i nová vítězství, medaile a tituly. Snad nám to přinese štěstí. Mrkající
Pardon, ještě jedna věc, abych si nepřivlastňoval nějaké to cizí peří! Smějící se To jméno vymyslela Míša, já to jen použil.

Páteční trénink odpadá

10. března 2013 v 8:26 | jo

V pátek 15. března odpadá trénink obou skupin z důvodu konání valné hromady v Brně. Letošní valná hromada je volební a tak je nutné, abychom se já i Miloš zúčastnili.
Děkuji za pochopení. Usmívající se

Halové oddílové závody na 20 metrů

9. března 2013 v 20:40 | jo
V pátek jsme si vyzkoušeli akceleraci v běhu na 20 metrů.

Bez komentáře. S vyplazeným jazykem

1.Adam3,1 s
2. - 3.Jirka3,2 s
2. - 3.Melissa3,2 s
4.Katka3,3 s
5. - 11.Honza3,4 s
5. - 11.Tomáš3,4 s
5. - 11.Patrik3,4 s
5, - 11.Michal3,4 s
5. - 11.Zdenka3,4 s
5. - 11.Lenka3,4 s
5. - 11.Darina3,4 s
12. - 14.Magda L.3,5 s
12. - 14.Anička3,5 s
12. - 14.Zdiška S.3,5 s
15.Magda K.3,6 s
16.Gábina3,7 s
17.Markéta3,7 s
18.Helča3,8 s
19.Radka3,9 s
20.Zdiška II.4,1 s
21.Viktorie4,3 s

KONEC DOBRÝ, VŠECHNO DOBRÉ

9. března 2013 v 20:13 | jo
Potřetí už bývá závěr halové sezóny Meziměstským utkáním Praha-Brno v pražské Stromovce. Letos byly nominovány hned dvě závodnice na 800 metrů - Lenka a Gábina.
Celkově tyto závody Brno sice prohrálo, ale Lenka ve svém běhu suverénně zvítězila. Stylem start - cíl si doběhla pro vítězství s náskokem 4 s před druhou. Čas 2:35,90 min. je přesně na setinu o jednu vteřinu lepší, než její předcházející osobák. Lenka potvrdila svoje třetí místo v celostátních tabulkách letošního roku. Úžasný Ještě důležitější je ale asi to, že závod doběhla v naprosté pohodě a sama cítila, že by to šlo o mnoho rychleji.
Gabča to hezky rozběhla, ale opět trošku propadla ve třetím kole. Celkově to bylo dobré, pár vteřinek za osobním rekordem. Holky celkem získaly pro družstvo Brna deset cenných bodů. Usmívající se
Tak a to je opravdu konec letošní haly, čeká nás dráha. První závody jsou již 13. dubna. Mezitím ještě bude za 14 dní MČR v přespolním běhu v Horažďovicích.

Po dlouhých letech máme opět Mistra České republiky

7. března 2013 v 6:54 | jo
Mistrovství České republiky v hale se konalo v Jablonci nad Nisou. Měli jsme tentokrát tři zástupce, Jirku, Meissu a Lenku.
Holky jely víceméně na zkušenou, od Jirky se čekal výkon na hranici stupňů vítězů. Usmívající se
Je pravda, že Jirka nastoupil na patnáctku jako favorit, ale znáte to, sport je sport. Jeho úkol byl celkem jasný, držet se na špici, nenechat se zavřít u mantinelu a na konci jít dopředu. A splnil to dokonale, v jednu chvíli byl sice trošku pozadu, ale za pomoci svého soupeře a kamaráda Honzy z Vyškova to bylo na konci celkem jasné. Zbyli jen oni dva a Honzík v cílové rovince neměl šanci. Výsledný letošní nejlepší republikový čas 4:28,46 min. a samozřejmě osobák. Úžasný Po šesti letech, po Lukáši Mánkovi na 200 m, máme opět mistrovský titul v mužské kategorii. Po éře Jany Sotákové je to příjemná změna a snad už nebudu dostávat otázky typu: A kluky u vás nemáte? Smějící se
V neděli na trojce se situace otočila, Jirka závod rozbíhal, byl strůjcem úniku dvojice s Honzou a v závěru byl druhý. Ovšem díky jemu byly časy v cíli skvělými osobáky. Ten Jirkův dokonce o 34 sekund na 9:48,93 min. Úžasný
Tak nějak bych si to představoval a už nikdy hůře! Smějící se
Mistři republiky z Moravy. Jirka na 1 500 m, Vašek Staněk (Zlín) na 800 m, Honza (Vyškov) na 3 000 m.
Melissa se na republiku probojovala na 60 m asi s 28. časem v pořadí a rozhodně překvapila. V rozběhu nový osobák 8,32 s a nečekaný postup mezi nejlepších 16. Jen by si měla stanovit novou zásadu: Nikdy nebudu venčit psa, než si prohlédnu výsledky a postupy do semifinále!!! Smějící se Celkové 14. místo v České republice by mělo být dostatečnou motivací do dalšího tréninku.
Foto: p. Novotný Úžasný
Lenka si to jela na MČR jen okouknout. Suverénně nejmladší závodnice půlkařského pole doplatila na svoji nezkušenost. Zatím není ještě zvyklá soupeřit se staršími závodnicemi, ve své kategorii bývá většinou v čele. Usmívající se Tu první třístovku běžela těsně nad 50 s a to se jí stalo osudným. Na výsledném čase to bylo v cíli znát. Ale i tak 22. místo na republice je vynikající. Za rok už jistě postoupí do finále.
Celkově to dopadlo výborně, doufám, že létě na dráze to nebude horší. Usmívající se Žactvo má letos velmi náročný rok, čeká je MMaS, MČR a navíc ještě LODM v Uherském Hradišti.