Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Mistrovství ve znamení sněhu

24. února 2013 v 17:17 | jo
Tak tolik sněhu prý pražáci dvanáct let neviděli. Smějící se Pravda je, že tak bílou Prahu jsem sám ještě neviděl. Ale v hale Otakara Jandery ve Stromovce bylo teplo a to je hlavní. Usmívající se
Zcela dámské obsazení, Míša, Katka a Kamča.

Míša měla s touto republikou velkou smůlu. V Bratislavě měla formu jako hrom, ale týden na horách a týden v posteli udělaly svoje. Chtěla moc a ne běhu to bylo vidět. Přesto zaběhla čas 9,72 s, který by před měsícem byl její osobák.
To se stává, přeju jí, ať se brzy uzdraví a pojedeme dál. Usmívající se

Na letošní republice byl výškařský sektor jako začarovaný. Katka dala 145 cm na první pokus, totéž na 154 cm. Ale dál už to nešlo. Jenže tato výška byla konečnou i pro dalších asi deset závodnic a tak dál pokračovala jen nejlepší pětka. Vzhledem k prvním úspěšným pokusům obsadila Katka krásné šesté místo. Její první vystoupení na MČR bylo bezpochyby úspěšné. Úžasný

Kamča si zaběhla trojku, zabojovala a výsledný čas byl 11:42,58 min. Jen mě poněkud překvapily zmatky při počítání kol, to by se na republice stávat nemělo. Naštěstí Kamče se zmatky vyhnuly.

V hale nás čekají ještě dva závody. Za týden jedeme na MČR žactva, jistý je start Jirky na 1500 a 3000 metrů, budeme čekat, jestli to vyjde Melisse na šedesátku a Lence na 800 metrů. Usmívající se
Poslední závod halové sezony bude opět ve Stromovce. Lenka a Gábina byly zařazeny do reprezentace Jihomoravského kraje proti Praze.
Od začátku března bude zase všechno jinak, přecházíme na jarní přípravu. Čeká nás les, tělocvična i dráha. Hodně bude záležet na počasí. Usmívající se

Mistr, mistryně a vicemistryně z Bratislavy

10. února 2013 v 13:19 | jo
Nakonec vzali všech osm a tak jsme jeli kompletně. A byly to velmi úspěšné závody.
Jirka svedl hodně tuhý boj se Staňkem ze Zlína. Nakonec vyhrál Jirka a i přes kolizi před poslední zatáčkou zaběhl vynikající čas 2:04,31 min. Je to vedoucí výkon v letošních tabulkách České republiky.Samozřejmě také skvělý osobák.
Michal rozběhl půlku velmi dobře, výsledný čas 2:28 min. Je to jeho halový nejlepší osobní výkon a 9. místo v tabulkách ČR ročníku 99.
Druhý mistrovský titul vybojovala Katka ve výšce. Celá soutěž byla hodně nepřehledná, jen jsme odhadovali, kdo je dorostenka, juniorka nebo žena. Smějící se (nevykládat dvojsmyslně, chlapi s nimi neskákali) Katka měla dva krásné skoky na výšce 164 cm a určitě se jí brzy zadaří, nejlépe hned v úterý v Brně.
Krásnou stříbrnou medaili získala Míša. Už v rozběhu si fantasticky vylepšila osobák na 9,54 s. Na finále se připravila hodně zodpovědně a ještě v polovině trati byla vedoucí závodnici hodně blízko. S přehledem druhé místo a na čtyři kroky neuvěřitelný čas 9,47 s. Úžasný Myslím, že tak krásně zaběhlé překážky jsem u ní ještě neviděl. Mělo to rytmus a perfetní přechody i mezery. Míša se posunula na průběžně 14. místo v ČR tabulkách.
Melissa mě hodně překvapila. Už postup do finále je velký úspěch, protože ať mi promine, pro mě je zatím pořád začátečnice, ovšem s velkými vyhlídkami. Ve finále moc hezké páté místo a osobáček z rozběhu 8,35 s.

Adam si sice "jen" vyrovnal osobák 7,87 s, ale byl to hezký běh. Škoda, na finále to nestačilo.
Lenka i Gábina vzhledem k svémi věku přijely hlavně získat zkušenosti a zaběhnout rychlé časy. Splnily oboje. Lenka celkově sedmá se staršími žákyněmi časem 2:36. Šance na republiku zatím je. Vidíte sami, že se jí na stylu běhu moc vytýkat nedá. Usmívající se
.
Gabča se držela mezi staršími běžkyněmi velice statečně a vyběhala si nový osobák 2.48 min. Stylově se začíná hodně zlepšovat.
Jak říkám, bylo to hodně zdlouhavé. Malá svačinka u bufetu.
Je to radost jezdit s vámi na závody, když se daří. Všechny závody nebudou asi tak úspěšné, ale jezdím s vámi moc rád. Usmívající se

Vybraní závodníci a závodnice na MMaS

7. února 2013 v 10:01 | jo
Tak nakonec to dopadlo hodně dobře. Dostali se všichni, ikdyž ne na všechny disciplíny.

Gratuluji k postupu. Usmívající se
Takže vyrážíme z Blanska od vlakového nádraží v 6.30 hodin. Jede se autobusem od Bohemky (Janáčkovo divadlo). Ráno pojedu já a p. Fialová. Návrat počítám mezi 21. a 22. hodinou.

Jak o jarních prázdninách?

6. února 2013 v 5:32 | jo
Pokud budete na horách nebo v Karibiku, tak se vás toto netýká. Smějící se
Pondělní trénink na Botance odpadá, jsou prázdniny a tak bude hala nejspíše zavřená. Ale pokud by měl někdo chuť a čas, bude se konat trénink za příznivého počasí na dráze ASK od 15.30 (pokud se nedomluvíme jinak).
V úterý je pro všechny výškaře svátek, protože se koná Brněnská laťka 2013. Závody se konají v OC Olympia Brno, jsou pro všechny kategorie a program je tam na celý den.
Ve středu a v pátek bude normální trénink v tělocvičně GB od 15.30 hodin.
V pátek 115. února jsou závody staršího žactva ( omezeně i mladšího) v Olomouci. Na trénink se stihnu vrátit, je to jen dopoledne. Usmívající se
Tak myslím, že na prázdniny je toho celkem dost, záleží jen na vás.

Druhá hala v Olomouci

2. února 2013 v 17:56 | jo
Olomoucká hala pro dorost a juniory se konala i s čtveřicí z naší tréninkové skupiny. Míša, Magda, Katka a Adam.
Pár osobáků a další dobré výkony. Uvidíme v Bratislavě.
Míša dokázala, že její předchozí výkony nebyly náhodné. Tři šedesátky překážek se jí vlezly do tří setin ( 9,66 s, 9,64 s a 9,65 s). Tak vyrovnané běhy má málokdo. Ve finále si trošku brnkla o překážku a bylo to "jen" 9,71 s. Úžasný
Katka kombinovala výšku se šedesátkou. Ve výšce vyrovnaný osobák 160 cm. Bohužel jsem z té výšky moc neviděl, na jednoho trenéra je toho někdy moc. Nevinný Věřím, že v Bratislavě se zlepší.
Na šedesátce si vylepšila osobní rekord skoro o desetinu na 8,45 s. Vyrovnala tím nejlepší letošní výkon Melissy. Usmívající se
.
Také Adam má nový osobáček na 60 metrů. Tentokrát už hluboko pod osm, 7,87 s.
V dálce se tolik nedařilo, zatím jsou skoky hodně nízké, bylo to 520 cm, ale Adam se svým odrazem to brzy napraví.
Magda se vrátila na dráhu skoro po půl roce a tak se tam byla zatím jen rozkoukat. Hlavně aby byla zdravá a mohla trénovat. Na začátek dobrý. Usmívající se
V sobotu se koná Mistrovství Moravy a Slezska v Bratislavě. Pojede se z Brna autobusem. Jen upozorňuji, že tyto závody jsou hodně hodně dlouhé. Návrat bude až v nočních hodinách.