Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Leden 2013

Jak dál v hale 2013

24. ledna 2013 v 6:44 | jo
Leden máme z velké části odzávoděný. V podstatě zbývá jen závod Jablonecká hala 2013. Tam se to týká hlavně těch, kteří běhají na okruhu. Pojede jen jedno auto. Jirka, Katka, Adam a Magda. Nerozhodný
.
V únoru začneme hned prvního, v pátek se konají závody v Olomouci pro mladší a starší žactvo. Pokud bude doprava a zájem, může jet kdokoliv. Usmívající se Určitě aspon dvě auta.
Zopakujeme si to hned v neděli 2. února pro dorost a juniory. Je to poslední možnost si zazávodit před MMaS.
V sobotu 9.února se koná Mistrovství Moravy a Slezska všech kategorií v Bratislavě, v hale Elán. Jsou to velmi dlouhé závody, začíná se v deset ráno a konec po 19. hodině večer. Tam mohou jet všichni, kteří mají odpovídající výkonnost.
Dál je to ještě ve hvězdách. Každopádně pojedeme 23. - 24. února na Mistrovství České republiky do pražské Stromovky. Katka má limit na výšku splněný a pokusí se ještě postoupit na některý z běhů. Míša sice limit nemá, ale s největší pravděpodobností postoupí na pořadí z tabulek na 60 m př. Vítek se určitě pokusí v některém ze závodů udělat výkon v dálce, aby se také zúčastnil.
.
Mistrovství ČR žactva je 3. - 4. března v Jablonci nad Nisou. Jirka si může vybírat, protože má splněné limity na 800, 1500 a 3 000 metrů. Další budou muset ještě zabojovat, aby se pokusili na republiku dostat.

Olomoucká hala

20. ledna 2013 v 17:30 | jo

V osmi a opět v velkém stylu. Úžasný
Trojka se v hale moc neběhá a tak jsem uvítal příležitost přihlásit Jirku, Katku, Gábinu a Aničku. Uznávám, ta zatáčka je krutá, ale trojka je přece jen pomalejší než půlka. I tak si musíte od výsledných časů odečíst takových 15 sekund. Jedině Lenka dala přednost BBP a udělala dobře, protože přidala další pohárové vítězství. Usmívající se
Jirka závod rozběhl hodně rychle, pvní kilometr za 3:20 a udělal dobře. Dorostenci ho museli dotahovat a tak měl celý závod spád. Sice Jirku doběhli, ale v závěru jim nedal šanci. Čas 10:22,39 a další splněný limit na MČR. Jrka si může vybírat mezi půlkou, patnáctkou a trojkou.
Michal si musel odtáhnout všechno sám a to není u tak dlouhé trati jednoduché. Výsledný čas 12:05,79.
Katka to měla obdobné, běžela na dohled za Michalem a byl z toho čas 12:09,01. Musím uznat, že je to na oba dost dlouhé, teď se zaměřujeme spíš na zvýšení rychlosti a řekl bych, že se to u obou hodně daří.
Anička s Gábinou běžely velkou část trati spolu a střídaly se ve vedení. Anička běžela 13:14,03 a Gabča 13:17,98.
Musím Gábinu pochválit, běžela hezky stylově a i čas je výborný.
Míša si udělala minulý týden na plotech osobák a ten vylepšila hned dvakrát. V rozběhu druhá za Barčou časem 9,66 s, ve finále zvítězila časem 9,64 s. Mám z ní velkou radost.
Finále
Běžela i hladkou šedesátku, rozběh 8,57 s a ve finále A čas 8,58 s.
Výška byla asi hodinu po trojce. Nedoufal jsem v žádný extra výkon, ale Katka mě opět překvapila. Zvítězila výkonem 158 cm, porazila Barču a navíc se pokoušela o nový osobní rekord 161 cm. zatím to nevyšlo, ale je to otázka času.
Adam zabojoval v dálce. Bohužel oba nejdelšískoky okolo 550 cm byly s malými přešlapy, ale třetím skokem aspoň 541 cm a nový osobák. Lepší se závod od závodu.
Další osobák přidal na 60 metrů. Prolomil časovou bariéru a obsadil druhé místo v rozběhu časem 7,97 s.
Michal Zhoř byl na závodech poprvé a vedl si víc než výborně. Vyhrál rozběh časem 7,95 s a ve finále vynikajících 7,88 s a vítězství ve finále B. Když vylepší start a v druhé části trati protáhne krok, tak by mohl svoje maximum stáhnot na takových 7,60.
Z takových závodů můžu mít jenom radost. Je to radost, když se daří. Úžasný
.

Závody plné osobáků

13. ledna 2013 v 17:40 | jo
Když nepočítám Novoroční skoky, které jsou výhradně pro skokany, tak to byly letos první atletické závody. Dvě auta a osm závodníků a závodnic. A dopadlo to skvěle.
Krásný začátek předvedla Míša na 60 m př. Obsadila druhé místo v rozběhu časem 9,76 s. Ve finále 9,91 s. Čekal jsem zlepšení, ale ne tak výrazné. Úžasný Šedesátka za 8,60 s také byla dobrá.
Katka si udělala hned osobáky dva. Když vychytala rozběh, předvedla krásný skok na 160 cm. Jeden z pokusů na 163 cm byl hodně nadějný a Katka na to opravdu má. Usmívající se Druhý osobáček na 60 m čaem 8,54 s. Hodně rychlá.
Melissa také s dvěma osobáky. Na 60 m nejdříve 8,49 s a ve finále, kde zvítězila čas 8,45 s. Úžasný Druhý osobák v dálce 465 cm. Na to, že teprve po delší době začíná s tréninkem, je to skvělé a do léta čekám výrazné zlepšení v obou disciplínách.
Zdenka si také vylepšila nejlepší čas na 60 m. Teď je aktuální 8,65 s (8,67 s ve finále). Bude to chtít se při běhu srovnat a vylepšit start. Ale lepší se závod od závodu. Smějící se
Magda nebyla o mnoho horší, také zlepšení na 8,85 s. V rozběhu to bylo 8,96 s za vítěznou Mečou.
Kamča sice tvrdí opak, ale pravdou je, že teď moc netrénovala. Ale slíbila, že se polepší. Těch 9,16 s v rozběhu je pro ni opravdu jen rozcvička. Má mnohem navíc. Usmívající se

Dva osobáčky pro Adama. Na 60 metrů sice nijak výrazný, ale přece jen 8,03 s. V dálce to bylo mnohem lepší. Škoda, že je to pořád dost nízké, ale je to na spadnutí. Nakonec pěkný výkon 538 cm. Úžasný
Vítek měl trošku smůlu, první skok byl hodně dlouhý, bohužel přešlap. Pak se mu ozvalo zranění kolene a rozběh zlobil. Nakonec 580 cm, jako zajišťovák. Na šedesátce mnohem lepší, čas 7,60 s.
Za týden čeká dorost a juniory Olomouc. Navíc tam bude pro Jirku, Michala, Katku a Gábinu vložený běh na 3 000 metrů. Když to nebude horší jak v Ostravě, vůbec se zlobit nebudu. Usmívající se

Novoroční skoky 2013

6. ledna 2013 v 20:14 | jo
Novoroční skoky na Horníkové bývají už tradičně prvními závody nového roku. Výška pro všechny kategorie a dálka pro žactvo. Letos jsme jeli v pěti.
Vítek měl při výšce problémy s rozběhem. Ono se to těžko vychytává, když není možnost pořádně si zatrénovat. Ale Vítkovou prioritou je a bude dálka a tam to bude určitě lepší. Smějící se
Adam se určitě zlepšil na rozběhu, ale chce to ještě skákat kolmo přes laťku a zlepšit prohnutí. Pak se určitě hodně zlepší.
Naproti tomu Gabče mě překvapila hezkými skoky a zlepšení bylo opravdu jen otázkou štěstí.
Melča se výšce dlouho bránila a úplně zbytečně. Bylo to fajn, má výborný odraz a škoda toho nevyužít. Ale jako u Vítka, vidím to spíš na sprinty a dálku. V té si vylepšila osobák na 449 cm a určitě to není její poslední slovo.
Katka se během soutěže krásně zozeskákala a pokusy na 158 cm byly jen taktak. Při troše sebedůvěry 160 cm není žádný problém.
.

Na začátek určitě docela dobré, už se těším na příští týden na závody v ostravském tunelu.

Soustředění Tatry 2013

3. ledna 2013 v 6:14 | jo
Tak se to pohlo rychleji, než jsem čekal. Psotkova chata je totiž jedno z mála míst, kde se v centru Vysokých Tater může ubytovat větší množství lidí. Proto je o chatu mimořádný zájem. Budeme muset zaplatit zálohu ( 40 euro na osobu) již do poloviny ledna.
Bohužel, stále ještě nemáme čtvrté vozidlo, takže se může stát, že pojedeme nakonec jen v patnácti. Byla by to škoda, stále doufám, že se někdo obětavý najde. Usmívající se ???