Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Prosinec 2012

Tréninky a závody v novém roce

29. prosince 2012 v 9:08 | jo
Od úterka tady máme rok 2013 a budou malé změny v trénincích. Tedy doba tréninků se nemění, pondělky na Botance a středy a pátky v tělocvičně. Jde spíše o úpravu čtvrtých tréninků starších a pokročilých závodníků a závodnic.
Od příštího týdne vlastně až do začátku března 2013 budou závody téměř každou sobotu nebo neděli. K tomu ještě i pár pátků. To ovšem neznamená, že by pro každého z vás byly každý týden závody, ale vzhledem ke čtyřem kategoriím, je toho opravdu hodně. Cílem téměř všech těchto závodů je kvalifikovat se na Mistrovství České republiky a nebo se o to aspoň pokusit. Usmívající se
Takže hlavní tréninkové jednotky by se měly odehrávat zkraje týdne. Tzn. po-út-st ne bo po-st-čt. Pátky pro ty, co budou o víkendu závodit, jsou ve znamení rozcvičky a nebo pro ně nejsou povinné. Byl bych rád, kdyby se opět podařilo na pondělí zajistit 3 auta, aby si zatrénovalo co nejvíc lidí.
Připravte se na to, že s vámi každým zvlášť povedu vážnou řeč. Smějící se Jedná se hlavně o to, co jste ochotni tomu dát. Do první republiky jsou ještě 2 měsíce a nejvyšší čas se začít věnovat přípravě. Pro ty, co jsou v atletice noví a nebo ještě příliš mladí, je to možnost jak získat cenné zkušenosti v hale.
Závody zahájíme v sobotu 5. ledna BBP v Kuřimi a Novoročními skoky na Horníkové. Příští sobotu by měla vyrazit větší výprava do Ostravy, jen doufám, že těm horníkům nebudu muset zase nadávat! Smějící se

Pár PF

29. prosince 2012 v 6:13 | jo
Pár přání do nového roku 2013. Usmívající se

Od Jirky Sequenta ARC Brno a jeho skupiny v čele s Lenkou Masnou.

Od SK Přerov

Od Hvězdy Pardubice
.

Krásné Vánoce

23. prosince 2012 v 14:52 | jo
Krásné prožití svátků vánočních přeju všem atletům a atletkám naší poněkud nesourodé skupiny složené z členů šesti atletických oddílů: ASK Blansko, AK Blansko Dvorská, BYAC Brno, JAC Brno, AK Olymp Brno a AK Hodonín. Myslím, že není důležité za koho startujeme, ale že jsme snad dobrá parta. Přeji vám krásný a poklidný Štědrý den a hodně dárků pod stromečkem.
U mne to bude bohužel asi slabší, nebyl jsem moc hodný, to víte sami. Nevinný Někdy tu atletiku moc prožívám a bývám protivný. Beru všecko moc osobně. Když mě něco trápí, musím se z toho vykecat a tak vedu spoustu zbytečných řečí. Nemyslím to zle, ale huba je někdy rychlejší než mozek. Usmívající se Slibuji, že se v novém roce pokusím polepšit. Usmívající se Nicméně do roku 2013 ještě pár dní zbývá a tak na vás můžu být protivný ještě v pátek 28. prosince v tělocvičně GB. Smějící se
TAK JEŠTĚ JEDNOU PŘEJI KRÁSNÉ A HLAVNĚ POHODOVÉ SVÁTKY. ODPOČIŇTE SI ODE MNE, AŤ MŮŽETE S CHUTÍ TRÉNOVAT. Usmívající se

Tréninky o svátcích

18. prosince 2012 v 6:53 | jo
Tento týden ještě trénujeme normálně. Středa i pátek v tělocvičně Gymnázia Blansko. Vzhledem k malému počtu tréninků v prosinci bude i poslední trénink úplně normální.

24. prosince máte zcela vyjímečně volno! Usmívající se
Na Štěpána tj. 26. prosince se koná BBP v Syrovicích, jedeme jako obvykle.
27. prosince je poslední závod OBL v Petrovicích u Hraběnky.
28. prosince se bude konat trénink v tělocvičně GB v obvyklou hodinu.
31. prosince na Silvestra opět volno. Usmívající se
2. ledna normální trénink v tělocvičně GB.
4. ledna opět normální trénink.

V Bratislavě se dařilo

16. prosince 2012 v 17:09 | jo
Brána k olympiáde v bratislavské hale Elán byla trošku zmatkovitá, ale myslím, že nakonec to dobře dopadlo. Tímto se dodatečně omlouvám všem, zvláště Míše, za zmatky způsobené čtením jiného časového programu. Smějící se Ale kdy se jí zase podaří rozcvičovat se třikrát na jeden závod. Usmívající se
Vítek začal dobře na šedesátce, 7,58 s v rozběhu a 7,55 s ve finále. Je vidět, že rychlostně na tom je docela dobře. O dálce pomlčím, ale ty dva skoky, co jsem viděl, tak ty byly hodně daleko.
Adam měl smůlu, volejbal to načal a taneční dorazily. Snad ten kotník bude brzy v pořádku. I tak běžel v rozběhu 8,15 s i s tím zraněním.
Jirka Klinkovský vyrazil tentokrát na 1 500 metrů odpočatý a v dobré náladě. A byl z toho vynikající čsas 4:35,10 min a druhé místo v letošních halových tabulkách. A mimo jiné druhý splněný limit na MČR. Bude si moct vybírat. Úžasný
Michal běžel krásně a také čas je skvělý. 5:14,45 min. je druhé místo v letošních halových tabulkách mladších žáků. Určitě v novém roce ještě něco ubere.
Míša běžela v rozběhu výborně, čas 8,55 s je sice za osobákem, ale po dvou prodloužených mě velice mile překvapila. Na překážkách to už nebylo tak rychlé, trénink na 2 překážkách na Botance není opravdu ono. Ale po prázdninách to bude určitě lepší. Usmívající se
Katka běžela společně s chlapci a v závěru dokonce tlačila i na Michala. Čas 5:15,31 min byl v dívkách nejlepší a je to 12. místo v letošních halových tabulkách. Úžasný
Melissa běžela šedesátku opět výborně a potvrdila, že čas z Jablonce nebyl náhodný. Rozběh 8,65 s a finále 8,68 s. Navíc pěkný výkon v dálce 437 cm. Škoda, že poslední nejdelší skok byl s malým přešlapem. Ale závodů bude dost a přidat 20 - 30 cm nebude problém.
.
Zdenka skvěle držela krok s Melissou na šedesátce. Rozběh 8,70 s a finále 8,71 s. To je na její věk paráda. Navíc krásně běžela šestistovku 1:52,84 min. a 4. místo v ČR tabulkách.
Lenka sice běžela o něco pomaleji než v Jablonci, ale i tak výborný výkon 2:42,35 min. Trošku doplatila ne neustálé zrychlování a zpomalování tempa v závodě. Ale každá zkušenost dobrá.
Gábina si proti Jablonci hodně polepšila a měla Lenku neustále na dosah. Výborný čas 2:48,59 min.
Daniela jela s námi na závody prvně. Nikdy nevypadala jako nervák a tam mě to docela překvapilo. Jediný recept na to je závodit, závodit a zase závodit. Jsem přesvědčený, že to bude příště mnohem lepší. Usmívající se
Nakonec se běžely štafety 4 x 200 m. Starší holky běžely 1:58,06 min. a obsadily 4. místo. Lenku s e Zdenkou jsem "prodal" do Morendy a tak si mohly také zaběhnout.
Sestava snů. Smějící se Díky, bylo mi s vámi fajn.
.
Letos ještě Vánoční laťka v Brně , Syrovický BBP a Hraběnka v Petrovicích.

V sobotu nás čeká Brána k olympiáde

13. prosince 2012 v 3:11 | jo
Tradiční bratislavské závody v hale Elán, už tam jezdíme mnoho let. Halové závody pro ty, kterým jde o atletiku a ne o ceny. Neplatí se žádné startovné a tak samozřejmě nejsou ceny. Důležité jsou vteřiny, minuty a centimetry. Usmívající se
Odjezd z Blanska v 7.00 hodin od vlakového nádraží nebo tam, kde se domluvíte. Potkáme se v Břeclavi v nákupním centru u dálnice asi v 8.00 hodin. Doplníme zásoby (pro některé nezbytně nutné! Smějící se) a jedeme na Bratislavu. Hala Elán je na Bajkalské ulici v Bratislavě přímo pod Tromi vežami. Návrat kolem šesté večer.
Je opravdu nutné, aby jste měli dost oblečení, hala bývá zvláště ráno hodně chladná.

Jídlo a pití je lepší si vzít s sebou, je to všechno v eurech a poměrně nadraženo. Věci na závody jako obvykle.
Míša Hlavoňová60 m60 m př.4 x 200 m A
Magda Ležáková60 m200 m4 x 200 m A
Daniela Ševčíková60 m500 m4 x 200 m A
Katka Fialová1 500 mvýška4 x 200 m A
Lenka Suchá800 m4 x 200 m B
Zdenka Klinkovská60 m600 m4 x 200 m B
Gábina Fialová800 m4 x 200 m B
Melissa Schlagerová60 mdálka4 x 200 m B
Jirka Klinkovský1 500 m4 x 200 m CH
Adam Pernica60 mdálka4 x 200 m CH
Vítek Pernica60 mdálka4 x 200 m CH
Michal Zamazal1 500 m4 x 200 m CH
Jednotlivé disciplíny nejsou podle věkových kategorií, ale spíš podle výkonnosti.
Kromě Štěpánského běhu a Hraběnky jsou to letos poslední závody, tak doufám, že nám dobře vyjdou. V roce 2013 začneme nejdříve 5. ledna Novoročními skoky v Brně a 12. ledna v Ostravě nebo 18. ledna v Olomouci.

PONDĚLNÍ TRÉNINKY

10. prosince 2012 v 6:53 | jo
Pondělní tréninky venku do konce roku odpadají. Počasí je všelijaké a nerad bych byl příčinou vašich nemocí. :-)
Platí jen trénink na Botance 10. a 17. prosince, odjezdy vždy v 16.20 hodin od ASK.
Individuální tréninky pro starší a pokročilé budeme domlouvat postupně.

Pomerančový mítink Jablonec

9. prosince 2012 v 9:04 | jo
Dvě auta a osm závodníků a závodnic vyrazilo z Blanska rovnou na sever. Většina z nich v jablonecké hale nebyla a tak to pro ně byla dobrá zkušenost. Do počtu jsme tam ale rozhodně nebyli. Čtyři vítězství a jeden bronz to jasně dokazují.
Nejúspěšnější byla Katka, i přes veliké problémy s rozběhem zvítězila ve výšce skokem 156 cm.
Celkem překvapivě vyhrála i třístovku časem 44,36 s. Myslím, že s konkurencí se ještě zlepší.
Půlka byla bohužel proti časovému programu za chvíli po třístovkách a tak se nedal čekat moc dobrý čas. Ale Katka opět překvapila a zaběhla na čtvrtém místě čas 2:32,48 min. Pokud bude odpočatá, bez problémů půjde pod 2:30.

Jirka Klinkovský testoval jak je na tom rychlostně a může být spokojený. Třístovka za 40,50 s stylem start-cíl je dobrá.
Překvapil mě na půlce, kdy stejným způsobem zaběhl vynikajících 2:13,41 těsně po třístovce a v pohodě splnil limit na MČR, které se bude konat v březnu v jablonecké hale.
Další vítězkou (pro mě ne překvapivou) byla Lenka na 800 m. Rozběhla závod ve velkém stylu a nedala soupeřkám jedinou šanci. I proti dráze si vylepšila osobák o 4 sekundy. 2:39,97 min. Po BBP v Okrouhlé je to její druhé vítězství.
Na třístovce zaběhla 9. místo časem 49,87 s.
Na 300 metrů Lenku překvapivě porazila Gábina. Byl to krásný závod a to ještě před cílem posledních asi 10 metrů vypouštěla. 7. místo a 49,70 s.
Na osmistovce už to tolik nešlo, ale i tak čas 2:52,80 není nejhorší.

Michal na třístovce také hodně překvapil, obsadil třetí místo časem 46,05 s.
Je velká škoda, že ho poslední dobou poněkud trápí žaludek a tak na 800 m se musel v posledním kole hodně zmáčknout.
Melissa mě hodně překvapila na šedesátce, 6. místo a hlavně čas 8,59 s jsem nečekal. Na třístovce 51,93 s. Já bych odhadoval, že její trať bude někde mezi na stopadesátce.
Míša Juřicová to má s dojížděním na tréninky dost těžké. Ale dostala se na šedesátku pod 10 s časem 9,88 s. Třístovku zaběhla za 59,56 s.
Poslední (rozhodně ne pořadím) je Adam. V kouli krásně za 11,84 metru. Deváté místo.
Na 60 m měl hezký start a výsledný čas 8,05 s. Čekám, že v Bratislavě by mohl jít pod osm.
Myslím, že se nám závody docela povedly, sezona teprve začíná a výkony se budou určitě ještě hodně zlepšovat.
Za týden nás čeká Bratislava, tentokrát i v kategoriích dorostu a juniorů. Usmívající se

Halová Mistrovství České republiky

4. prosince 2012 v 14:28 | jo
Halová mistrovství jsou vždycky vrcholem sezony, ať je to ta dráhová nebo halová. Podle mého názoru, by se měl každý, kdo chce něco v atletice dokázat, na tyto závody pokusit dostat. Takže už nyní nám začíná boj o limity a o pořadí v tabulkách.
Systém nominace na MČR je velice jednoduchý, buď splnění limitu vydaného ČAS nebo umístněním do určitého místa v tabulkách. U sprintů a překážek a půlky to je 24 míst, u delších běhů a technických disciplín je to 16 míst. Limit je samozřejmě jistější a nemusí se čekat až do posledních závodů, jak to vlastně dopadne.
Vše je k nalezení v brožuře Atletické soutěže 2013 I. díl.
Tahleta zlatá medaile je poněkud staršího data. Usmívající se Únor 2009.

Závodění v hale má svoje spacifika. Není to úplně totéž jako na dráze. Sprinty jsou kratší a o rychlých zatáčkách by mnozí mohli vyprávět. Na středních a dlouhých tratích je větší tlačenice a taktika je zde mnohem důležitější než venku. Na dálce nepomáhá vítr a z hodů a vrhů zbyla jedině koule. Je to prostě trošku jiné a proto je třeba nasbírat halové zkušenosti. Proto jezdíme také na závody, kde se v této době neočekávají ještě velké výkony, protože jsme v plném tréninku.

Bohužel pro nás, hal je pomálu a jsou dost daleko. Olomouc (spíše tunel, než ovál), Bratislava, tunel v Ostravě, Jablonec nad Nisou, přažská Hala Otakara Jandery ve Stromovce a nafukovačka na Strahově. To je asi tak všechno. Zamračený
Tak se v sobotu dáme do závodění a uvidíme co z toho bude. Smějící se

BBP Okrouhlá

2. prosince 2012 v 5:00 | jo
Vlastně jsem tam neměl být, ale povinná návštěva Boskovic způsobila, že jsem si do Okrouhlé přece jen odskočil. Usmívající se
Jirka odpočíval před Prahou a tak za nás nastoupil pouze Michal. Bohužel jsem viděl jen konec závodu. Páté místo v té konkurenci, co se v Okrouhlé sešla, není špatné. Až na Suchoše to byli kluci ročníku 98. Jen myslím, že zapracujeme trošku na rukách.
Po třetím místě v Jehnicích jsem čekal, že Lenka i zde dobře dopadne. To že zvítězila, mě zase tak moc nepřekvapilo, ale ten odstup od druhé byl i při vypuštěném závěru hóóódně velký. První velké vítězství. Po Kamče a Jirkovi nám v Brněnském poháru roste další hvězdička. Úžasný
Podle mého názoru se zlepšuje i Gábina. Čtvrté místo je vynikající. Myslím, že to bude dobré a brzy bude bojovat o bednu. Usmívající se
V kategorii přípravek doběhla Pavla opět pátá. Za čtvrtou jen o fousek. Chce to ostré lokty! Smějící se
Na pětce vyhrála dorostenky Kamča Klepalová, juniorky Markéta Tesařová. Anička doběhla na krásném třetím místě a určitě si opět nepočkala na cenu. Smějící se
Venda byla v dorostenkách osmá. Vloni tady ještě neběžela a tak není co porovnat, ale bylo to dobré. Usmívající se
Třetí závod je tradičně na Štěpána v Syrovicích.