Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Listopad 2012

Docházka listopad 2012

30. listopadu 2012 v 20:43 | jo
Tak za listopad to vypadá docela dobře, v prosinci bude podstatně hůře. Usmívající se Za dva měsíce si už můžu udělat obrázek o tom, jak to kdo myslí vážně.

Katka Fialová15 x
Jirka Klinkovský15 x
Míša Hlavoňová14 x
Adam Pernica12 x
Michal Zamazal12 x
Gábina Fialová12 x
Lenka Suchá11 x
Melissa Schlager11 x
Venda Klepalová11 x
Zdenka Klinkovská9 x
Anička Zummerová8 x
Magda Konečná7 x
Anička Klinkovská7 x
Honza Láncoš7 x
Radka Centnerová7 x
Kamča Kalová7 x
Zdiška Sedláková7 x
Magda Ležáková7 x
Lukáš Klíma6 x
Lucka Buchtová6 x
Verča Břoušková6 x
Lukáš Klíma6 x
Markéta Čížková6 x
Patrik Pernica5 x
Tomáš Mitvalský5 x
Helena Strnadová4 x
Darina Zbořilová4 x
Danča Ševčíková3 x
Míša Juřicová3 x
Michal Zhoř3 x
Zuzana Machorková2 x
Andrea Kupčíková2 x
Šimon Mach
1 x

Bez komentáře. Usmívající se

Termínovka na halu 2012 - 2013

22. listopadu 2012 v 6:44 | jo
Po poradě v Olonouci je na zimu 2012 - 2013 vše jasné. Termíny jsou dané .
Na začátek bohužel jedna smutná zpráva. Pan učitel Weinhöfer zamítl všechny žádosti na přestupy, ale to se dalo čekat. No nic, někteří budete i nadále za svým jménem uvádět AK BLANSKO DVORSKÁ. Mně to vůbec nevadí, trénuji atlety do pěti oddílů už několik let. Usmívající se Prostě vydržíme do jara.
Ale teď k důležitějším věcem. Termínovka je hotová ( snad jen ještě závody v Otrokovicích, ten termín Alešek ještě dodá) a my můžeme plánovat.
Uvádím jen ty závody, u kterých předpokládám naši účast.
Prosinec 2012
8. prosincePomerančový mítinkJablonec nad Nisou
15. prosinceBrána k olympiádeBratislava
Leden 2013
5. lednaNovoroční skokyBrno - Horníkova
11. lednaVeřejné závody PASPraha - Strahov
18. - 19. lednaOlomoucká halaOlomouc
26. - 27. lednaMMaS ve vícebojích a vrhu koulíOlomouc
23. lednaOlympijské nádejeBratislava
Únor 2013
8. - 10. únoraMČR vícebojePraha Stromovka
2. únoraPřebor olomouckého krajeOlomouc
9. únoraMMaS všech kategoriíBratislava
16. únoraZávody žactvaOstrava
23.-24. únoraMČR dorostu a juniorůPraha Stromovka
Březen 2013
2. - 3. březnaMČR žactvaJablonec n. N.
.
Možná toho bude více, možná méně. To se ještě uvidí. Usmívající se

OMLUVA

20. listopadu 2012 v 6:06 | jo
Už jsem to dával na fb, ale ještě jednou pro rodiče:
Chtěl bych se vávm všem za včerejšek moc omluvit. Bohužel moje zchátralé stařecké tělo opět zklamalo. Naposledy se mi to stalo asi v roce 2008 nebo 2009 po pražské bagetě. :-) PAN ŽALUDEK opět zklamal v tu nejnevhodnější chvíli. Přišlo to chvíli před tréninkem a stihl jsem tak akorát požádat Míšu, aby vám to vyřídila. Moc mě to mrzí.
Omlouvám se také těm, kteří mi volali, měl jsem telefon daný na potichu a v tu chvíli jsem měl opravdu trošku jiné starosti.
Trénink ve středu bude jak jsem psal. V pátek už budu v pohodě a trénink bude normální.
Tak ještě jednou moje omluva. Já se vážně polepším. :-)


Oddílové přebory ve skoku vysokém

15. listopadu 2012 v 11:30 | jo
Je tady listopad a tím i každoroční halové přebory oddílu ve skoku vysokém.
Tak tedy v pátek 23. listopadu od 16.oo hodin začneme. Od těch nejmladších až po kategorii dorostu.

Dorost : ročníky 1995 a 1996
Starší žactvo : 1997 a 1998
Mladší žactvo : 1999 a 2000
Přípravka : 2001 a 2002
Prťavci : 2003 a mladší
Na tuto akci jsou rodiče vítáni. Povzbuzování povoleno. Usmívající se

Vítězství aneb pohled z druhé strany

11. listopadu 2012 v 17:11 | jo
Tak jsem si, když nepočítám tu loňskou šedesátku s Radkou, stoupl na start závodu po 26 letech. Běh do vrch, start v Kunštátě Sychotíně, cíl na vrchu Kulíšek. Délka asi 4 900 metrů, převýšení 360 metrů.
Pořadí bylo zřejmé hned po startu v prvním kopečku, s obrovským náskokem jsem obsadil jasné poslední místo. Smějící se Jediný soupeř jsem byl já sám proti sobě. A vyhrál jsem.
Míša běžela v tandemu s maminkou. Před cílem paní Hlavoňová využila Míšiny smrkací indispozice a nasadila k trháku, který Míša už nedohnala. Ale i tak podala skvělý výkon, protože mamka není žádný slabý soupeř. Každopádně gratuluji oběma.
V cíli si organizátoři museli na mě pěkně počkat, ale já je předem varoval. Usmívající se Můj výsledný čas něco přes 49 minut. Počítal jsem spíš s hodinou, takže jsem spokojený. A přežil jsem! Bylo to fajn, ale bylo toho dost. Musím se přiznat, že opět raději zůstanu za páskou a budu blbě radit! Smějící se ZAPOJ TY RUCE !!! ZVEDEJ KOLENA !!!

Test na břicho

10. listopadu 2012 v 5:34 | jo
Další část testů se přesunula do tělocvičny. Test na sílu břišních svalů byl počet sedů-lehů na dvě minuty. Podmínkou jsou pokrčené nohy a ruce za hlavou. Jen škoda, že nás bylo poměrně málo.
Míša Hlavoňová98
Adam Pernica90
Anička Zummerová89
Honza Lancoš89
Venda Klepalová83
Zdiška Sedláková81
Zdenka Klinkovská81
Magda Ležáková78
Jirka Klinkovský73
Michal Zamazal73
Katka Fialová72
Melča Schlager63
Gábina Fialová63
Michal Kubík61
Radka Centnerová
44

Tak jsem to zkoušel doma, je to dost slabý. 57 a je po mně. Překvapený


Pondělní tréninky

10. listopadu 2012 v 5:11 | jo
Na první pondělní trénink na Botance pojedou nakonec prozatím jen dvě auta, Šmudla a z hor k nám do doliny sjedou Schlagerovi. Doufám, že na další týden už pojedou tři a dvanáct lidí. Ještě jednou se omlouvám, ale opravdu tam nemůžeme jet všichni. Usmívající se
Takže sestava pro první pondělek: Jirka klinkovský, Katka Fialová, Melissa Schlager, Gábina Fialová, Míša Hlavoňová, Magda Ležáková, Michal Zamazal a Adam Pernica. Je to přesně spočítané a tak je nutné v případě neúčasti se dopředu omluvit, abych mohl sehnat náhradu. Děkuji. Odjezd je v 16.30 hodin od haly ASK. Návrat asi v 19.00 hodin. Ti, co to ještě neznají, upozorňuji, že trénink je jen hodinu čistého času a tak se musí zabrat. Kromě těch nejlepších se bude sestava obměňovat, ale jsem hodně závislý na pomoci rodičů s auty. Nejlepší by bylo jako vloni udělat stálý rozpis. Jen ještě upozorňuji, že jedeme na tartan a trénink bez treter by byl jen polovičním tréninkem.
Jak říkám, tréninky na Botance jsou fyzicky velmi náročné
Ostatní o pondělní tréninky určitě nepřijdou (bohužel pro ně Smějící se), tréninky v 15.15 hodin zůstávají v platnosti, jen budou o něco kratší. Pokud bude slušné počasí, tak venku na dráze, pokud ne tak na tribuně nebo v posilovně.
Znovu bych chtěl některé z vás chtěl požádat o zlepšení docházky na tréninky. Někteří toho máte hodně, ale když téměř v půlce měsíce máte jednu, dvě nebo žádnou účast na tréninku, je to hodně špatné. Listopad je měsícem objemových tréninků a bude vám to později chybět.

Akce Vysoké Tatry 2013 se rozjíždí

8. listopadu 2012 v 5:42 | jo
Čas běží a jsou první zájemci o soustředění v příštím roce. Zjišťoval jsem možnosti ubytování. Kromě ubytovny přímo na Štrbském plese, která se mi osobně moc nezamlouvá, přicházejí v úvahu místa vzdálená asi 6 - 10 km od plesa. Sice by to znamenalo dojíždění na tréninky, ale kvalita ubytování je tam vyšší za částky kolem 10 euro na noc. Kapacita těchto míst je většinou kolem 20 míst. Jinými slovy třeba 16 dětí + 4 řidiči. Nechci vás navádět, ale moc bych s přihláškou nečekal. Smějící se
Je docela možné, že se dostanu do celkem nezvyklé situace a budu muset vybírat.

Pokud jde o cenový výhled, ubytování asi 1 800 Kč, doprava asi 400 Kč, stravování 600 - 800 Kč, kapesné a připojištění. Myslím, že ani v Čechách bychom to nepořídili o moc levněji.
No, je to na vás. Mrkající

Soustředění Vysoké Tatry 2013 podruhé

4. listopadu 2012 v 14:03 | jo
Od roku 2009 pravidelně pořádáme letní atletické soustředění. Pokud bude zájem, tak tomu bude i v roce 2013. Soustředění není sice jen o atletice, ale hlavním posláním této akce je zvýšení fyzické zdatnosti.
V letech 2009-2011 jsme jezdili do Chorvatska na ostrov Rab, ale po podzimním soustředění s brněnskými oddíly JAC a BYAC se jeví jako výrazně lepší pobyt na horách. Letos bylo soustředění na Roháčích, ale nebyly tam příliš kvalitní tréninkové podmínky. V příštím roce bychom rádi navštívili Vysoké Tatry, konkrétně okolí Štrbského plesa, kde jsme již byli a tréninkově je to tam opravdu vynikající.
Pokud máte zájem se o proběhlých pobytech dozvědět více, je to tady na blogu.

Příští rok se opět koná LODM a předpokládám, že tam budeme mít nějaké zástupce, olympiáda je 24. - 27. června 2013 a zřejmě hned po ní bude MČR dorostu a juniorů, kde jistě také budeme závodit.
Proto asi jediný rozumný termín je první prázdninový týden od 1. do 7. července. Vím, že o prázdninách toho mají děcka dost, tak proto spěchám s určením termínu, aby jste se podle toho mohli zařídit.
Další důvod, proč tuto akci řeším už nyní, je ten, že k přesunu a i během pobytu bude nutná přeprava na trénink, výlety a různé akce. Prostě k počtu dětí musí být náležitý počet aut a tedy i řidičů. Proto bych vás chtěl poprosit o pomoc při tomto soustředění.
Další věci bychom průběžně řešili podle počtu zájemců a přepravy.
Začal jsem rozdávat dotazníky a potřeboval bych, aby jste se k tomu vyjádřili, jestli pojedete a nebo ne.
Děkuji. Usmívající se

Docházka za říjen 2012

1. listopadu 2012 v 6:06 | jo
Rozhodl jsem se začít zveřejňovat docházku, aby jste se sami mohli přesvědčit, jak na tom jste. Musím se přiznat, že hlavu na špalek bych za ty čísla nedal, ale plus mínus jeden trénink to rozhodně sedí. S vyplazeným jazykem
Celkový počet oficiálních tréninků byl 14. Takže kdo byl na 10 a více, tak je na tom dobře. 8 - 10 je nic moc a kdo má 7 a méně, měl by se nad sebou vážně zamyslet. Uznávám, že na docházku působí hodně vlivů, dojíždějící to mají vždycky těžké, cesta zabere spoustu času a povinností máte někdy nad hlavu. Někdo je často nemocný, ale někdo si ty nemoci pouze přikrašluje, ale to vy víte nejlíp sami. Usmívající se Je to první měsíc, tak z toho nemíním dělat nějaké závěry. Aby bylo jasno, pomyslně si vás třídím do skupin, které začínají (nebo končí) skupinou, kterou nazývám "TURISTI". A podle toho s těmito lidmi taky jednám. "Nevadíte mi, ale nezdržujte mě a ostatní od tréninku." Smějící se
14Napadlo vás někdy, kdo má nejvíc tréninků, tak jsem to JÁ !!! Smějící se
13Michal Zamazal
12Jirka Klinkovský, Magda Konečná, Melissa Schlager
11Adam Pernica, Venda Klepalová
10Míša Hlavoňová, Katka Failová, Anička Zummerová
9Lenka Suchá, Gábina Fialová, Helena Strnadová
8Verča Břoušková, Daniela Ševčíková, Honza Lancoš
7Kamča Klepalová, Zdenka Klinkovská
6Zdiška Sedláková, Markéta Čížková, Radka Centnerová
5Vítek a Patrik Pernicovi,Míša Juřicová, Anička Klinkovská
4Magda Ležáková, Zuzka Machorková, Lukáš Klíma, Michal Zhoř
3Lucka Buchtová, Tomáš Mitvalský
2Andrea Kupčíková, Šimon Mach,
1Honza Nečas,
Zvláštní kategorie - Darča a Kakamila, jak si to vyjasní s chozením, budu je evidovat. Smějící se
Na někoho jsem zapomněl? Tak to má smůlu!