Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Září 2012

Nový atletický rok začíná v pondělí

29. září 2012 v 20:48 | jo
Katolický rok začíná 1. ledna, čínský ke konci ledna až v únoru, školní začátkem září. Každoroční atletický rok je od začátku října po skončení atletické sezony. Měsíc říjen je obvykle ve znamení odpočinku od atletiky. To ovšem ve vašem případě neplatí, odpočívali jste přes prázdniny. Proto můžeme okamžitě začít s nabíráním všeobecné tělesné zdatnosti, aby jste v dalších měsících vydrželi tréninky.
Práce trenéra je těžká a náročná ! Smějící se
Ale pravda je, že té tartanové dráhy a sektorů bylo přeci jen dost. Proto vyrazíme do lesa, zelená uklidňuje. Usmívající se Takže od pondělí můžete nechat tretry doma. Nachystejte si botičky do terénu, hladká podrážka opravdu není nejvhodnější.
Ale má to jeden zádrhel. Abychom něco naběhali, musíme vyrazit ze stadionu včas. Mnozí z vás dojíždějí domů a vyrazit ven na půl hodiny nemá cenu.
Proto úderem půl čtvrté vyrážíme ze stadionu a na nikoho nečekáme. Budete si to muset prostě nějak zařídit.
Kromě lesa nás čeká ještě jízda na inline bruslích, bazén aj. Prostě všeobecná vytrvalost a obecné posilování.
Ještě bych rád napsal o jedné věci. Je mi 53 let, jsem tlustej a v mizerné kondici, vlastním invalidní důchod a jsem od přírody líný. Proto nepřipadá v úvahu, abych běžel s vámi a vy jste byli ještě za mnou. Připadám si pak, jako bych trénoval pacienty invalidní léčebny. Zamračený Chci vás vidět před sebou ! Díky, že mě nezklamete. Usmívající se
Kromě lesa mám v jednání ještě píseček (ti kdo chodili vloni, ví o čem mluvím), bruslení mi trošku komplikuje rozbité auto, ale nějak se to zvládne.
Tak doufám, že v pondělí vás bude co nejvíc a hlavně, že tam budete včas.

Mistrovství ČR družstev dorostenek Jablonec n. Nisou

29. září 2012 v 20:16 | jo
Tak jsou za námi poslední závody kromě MČR družstev žactva. Než budu psát o Jablonci, musím pogratulovat juniorkám AK Olymp Brno i s Kamčou klepalovou, která také ne zanedbatelně přispěla k vítězství. Byl to 12. titul za sebou.
Kamča běžela 3000 m př. a bylo to rychlé. Čas 12:58,10 minut a krásné třetí místo.
Do Jablonce jely Míša a Magda. Pro Magdu to byly vlastně první velké závody. Ale spala dobře a výkony podle toho taky vypadaly. S malinkou dávkou štěstí se totiž probojovala na MČR do finále. Sice jen B finále, ale je to krásný úspěch. V rozběhu čas 14,00 s ( Magdo, to snad běháš jen ty a Vítek, ten pro změnu 12,00 s), ale stačila pohrůžka pěší tůry a ve finále to bylo hned 13,92 s. U mě dobrý! Smějící se
Na dvoustovce to mohlo být ještě rychlejší, ale asi na osmdesáti metrech dost vytuhla a tak sice jen 29,40 s, ale i to je hezký osobák. Navíc zaběhla moc hezkou zatáčku ve štafetě 4 x 100 metrů.
Míša vybojovala pro družstvo Olympu cenné dva body na krátkých překážkách časem 16,33 s. To je na setinu stejně jako v Břeclavi. Usmívající se Bylo ještě poměrně chladno, tak se velké výkony čekat nedaly.
Na třístovce to bylo dobré do páté překážky, ale pak se Míša zastavila a už to rozběhnout nešlo. Dvanácté místo a čas nad 49 s. Napravila to ve štafetě, kde ve finiši holky porazily Frýdek-Místek a uhájily náskok.
4 x 100 m
Fotka na závěr. Tak zase za rok !
Nakonec sedmí před Frýdkem-Místkem. Někdo by mohl říct, že předposlední, ale tak to není. V celé republice letos závodily desítky družstev a z těch byly holky sedmé. Já jsem spokojený, protože bylo vidět, že do toho všechny dávaly
hodně. Bez půlkařek a vrhaček to líp prostě nešlo. Doufám, že si to za rok zopakujeme. Úžasný

Dosti bylo zářiových zmatků

17. září 2012 v 20:47 | jo
Tak snad máme zářiové náborové zmatky za sebou. Jsme téměř kompletní, skoro 30 atletů a atletek od ročníku 2001 a staší. Teď ještě dát dohromady jednotlivé tréninkové skupiny a bude hotovo. Už se těším na normální poklidné tréninky. Usmívající se
Asi deset dní do skončení podzimní sezony. Tento týden Corny pohár, MMaS mladšího žactva a finále Moravy a Slezska žactva a dorostu a juniorů. Příští týden Krajské kolo Corny (snad gympl postoupí) v Břeclavi a finále družstev starších žáků a dorostenek. A bude konec.

Říjen bude ve znamení neatletického sportování. Tedy ne úplně, čekají nás kolečkové brusle, bazén a hlavně příroda. Doufám, že se nám podaří naběhat hezkých pár kilometrů v okolních lesích. Usmívající se

Začal nový školní rok i nové kroužky atletiky

4. září 2012 v 7:17 | jo
Tak včera byl první trénink v novém školním roce. Účast starší skupiny byla nadprůměrná, horší to bylo se skupinou mladších. Ale snad bude líp.
Jako každé září musíme dát dohromady přihlášky. Starší 15 let je mohou vyplnit rovnou na tréninku, ti mladší musí mít na přihlášce podpis rodičů. Přihlášky rozhodně nenoste na DDM, ale rovnou na trénink. Poslední termín je sice až koncem měsíce září, ale jsem radši, když to máme dřív.
Pokud se týka placení, tak začneme vybírat zápisné a oddílový příspěvek v druhé polovině září. Letos to bude bohužel opět o něco více. Není to tím, že bychom do kroužku chtěli více peněz, ale tím že se zvyšují poplatky DDM a ASK Blansko. Ještě vloni nám DDM odebíral na jedno dítě 100 Kč, letos už to bude 200 Kč. Oddílové příspěvky byly zvýšeny již letos na jaře, místo 150 Kč platíme 200 Kč. Abych to shrnul, místo loňských 950 Kč budeme letos vybírat 1 100,- Kč. Přitom nám v kroužku zůstane stejně jako v minulých letech 700 Kč na dítě. Zamračený
Pokud jde o závody, tak tento týden je ve čtvrtek IV. kolo družstev mladšího žactva na Moravské Slavii v Brně a baráž o postup do I ligy žen v Třinci.