Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Červen 2012

Republika dorostu na Strahově

25. června 2012 v 14:01 | jo
Tak již tradiční složení: Vítek, Míša a Kamča a samozřejmě taky já. Usmívající se Mistrovství České republiky dorostu a juniorů na pěkném, ale již poněkud sešlém stadionu z roku 1978.
Nejlépe dopadla Kamča, šesté místo na 1 500 m př. je moc hezké. Nový osobák 5:37,67 minuty. Škoda, že nemůžeme častěji trénovat vodní příkop, tak se ztrácely důležité vteřiny. Ale i tak skvělé.

Vítek měl prostě smůlu. První skok a výborný základ 625 cm, byl jsem přesvědčen, že to bude na finále stačit. Ale bohužel ostatní se nějak rozeskákali a do finále chyběly smolné 2 cm. Věřím tomu, že mít Vítek všech šest pokusů, bylo by to mnohem lepší.

Míša na Strahově zaběhla dva skvělé osobáky. Na 100 m překážek se poprvé dostala pod šestnáct a časem 15,95 s obsadila 18. místo. Jít ploty na čtyři pod 16 s je známkou dobré rychlosti a techniky.Škoda toho konce, mít naběhanou zimu, bylo by to mnohem lepší. Tady na osmé to ještě bylo hodně rychlé.

Na 300 m překížek to bylo podobné, krásně rozběhé, na konci už trošku chyběly síly. Ale fantastické zlepšení na 48,63 s a opět hezké 18. místo.

V neděli ještě Kamča běžela trojku. Po stýplu se dostavila únava, ale výsledný čas byl vcelku dobrý.Možná kdyby byla ta masáž? Čas 11:45,21 min.


A nakonec fotka davu. Smějící se

Bylo to s váma fajn, jen příště nejezdit do toho tunelu. Smějící se

Přihláška na EKAG 2012

17. června 2012 v 21:28 | jo
Rok 2006, první EKAG. Jedna neznámo kde, jedna maličká nám trošku vyrostla, jedna věčně o berlích a jedna co se dala na turistiku. :D

Ale dost vzpomínání. Na letošní rok jsem vás přihlásil jedenáct.
Lenka Suchá, Magda Konečná, Darina Zbořilová, Pavla Štoudková, Dominika a Martina Salčákovi, Míša Juřicová, Jirka Klinkovský, Adam Pernica a Patrik Pernica. Jedenácté místo je zatím rezerva. :-) Má někdo zájem ??? :-)
Do konce července musím poslat konkrétní přihlášky na disciplíny a do konce prázdnin zaplatit startovné 300 Kč na osobu.
Stojí to zato. Asi 1000 závodníků a závodnic z celé Evropy a neopakovatelná atmosféra velkých závodů. Je to na vás. Máte možnost ( od ročníku 1997 a mladší ).

V Opavě nám konečně vyšlo počasí

13. června 2012 v 6:38 | jo
Škoda, že se projevila 14 denní pauza, jak se nezávodí, jde forma trošku dolů.
Magda si s náma vyrazila na svoje první atletické závody. Celkem zbytečná nervozita, ale zvládla to. Na šedesátku bych tak rychlý čas ani nečekal, 8,88 s, to je na začátek dost dobré. Stovka za 14,55 s, ale běžecky to vypadalo líp. Příjemně mě překvapila na ´200 metrů, kde stylově hezky odběhla asi 150 metrů. Konec byl už trošku tvrdší, ale čas 30,82 s je fajn.
Co bych taky chtěl, po šesti trénincích. Usmívající se Magdo, chce to vydržet asi půl roku, než se naučíš běhat a bude to hodně rychlé. Máme počáteční časy a teď už se jenom zlepšovat.
A to ještě cestou obětavě posloužila jako polštář. Smějící se
Jirka na osmistovce
Jirka běžel "jenom" půlku. Po delší pauze 2:09,13 minuty. On asi spokojený nebyl, já ano. Škoda, že si toho soupeře nechal utéct moc daleko. Teď hlavně zdravý kotník a bude fajn. Ještě skoro tři neděle do republiky. Usmívající se
Vítek se v dálce trošku trápil, rozeskákal se teprve v páté sérii a šestou musel kvůli stovce vypustit. 624 cm je slušné, bude to chtít vyběhat rozběh. Ve stovce se dostal opět pod 12 s ( 11,94 s) a to si neměl čas nachystat ani bloky. Je to dobré.
Míša byla se svými výkony nespokojená, byly to jen dva osobáky. Překážky byly trošku nesrovnané, těch vysokých tam bylo přece jen dost. Přesto krásný osobák 16,32 s. Věřím, že příští týden to bude rychlejší.
V podstatě by to mohl být kdokoliv, ale je to Míša
Ta pětka je snad zakletá. Sice osobák 497 cm, ale nebylo to včera ono. Asi blbej trenér. Usmívající se Ale stejně si myslím, že na republiku by byly čtyři disciplíny trošku moc.
Opavská sestava
Cestou domů trošičku deště, jinak pohoda.
Telefonuju, nefotit !!!!

Praha - Tatry - Olomouc

9. června 2012 v 9:33 | jo
Ještě celý příští týden budou tréninky normálně, v dalším týdnu od 18. června budou tréninky jen v pondělí a ve středu. V pátek 22. odjíždíme (já, Vítek, Míša a Kamča) na Mistrovství České republiky dorostu a juniorů do Prahy na Strahov. Odjezd někdy během dne, příjezd do Prahy rovnou na stadion, rozcvičení a odjezd na nocleh ( nejspíš na Paťanku).
Penzion Paťanka a její majitel Martin se o nás na noc postarají
V sobotu závodí Vítek do dálky, Kamča na 1 500 m př. a Míša na 100 m př. a 300 m př.
Strahovský stadion

Potkat na rozvičováku Báru Špotákovou není nic neobvyklého (fotka z roku 2010)
V neděli odzávodíme a jedeme rovnou domů. Nutná bezpečnostní přestávka, naložení kufrů a zbytku výpravy a odjezd
skupiny 16 lidí na Roháče.
Od neděle do soboty soustředění v Tatrách, v sobotu dopoledne odjezd prvního auta do Olomouce na MČR žactva. Jirka a snad i Adam a Patrik. Odzávodíme a jedeme domů. Usmívající se
No, pak už jsou rovnou prázdniny. Trénovat budeme v trošku redukované formě. Jinak závodů je dost, kdo bude mít chuť a čas, tak mu nic nebrání.
A jak říkám každý rok: "Za pár dní jsou tady Vánoce." Smějící se

Kroužky atletiky při DDM končí

8. června 2012 v 13:52 | jo
Samozřejmě jen dočasně přes prázdniny. Ale oficiální poslední trénink všech třech kroužků atletiky při DDM Blansko je již příští pátek 15. června 2012.Překvapený
Jinak trénujme v podstatě s malými změnami pořád. Jen už to není povinné a nejste tím pádem ani pojištěni pro případ úrazu u DDM. Oficiální začátek nového ročníku 2012-2013 je v říjnu 2012. Ale jak říkám, nic moc se nemění a jedeme dál.
Od 22. června do 1. července se tréninky nekonají, budeme na MČR dorostu v Praze na Strahově, na soustředění na Roháčích a na MČR žactva v Olomouci.
O prázdninách budeme trénovat pravidelně nepravidelně. Smějící se Tréninky budou zveřejněny na fb a zde na blogu. V podstatě každý týden jsou nějaké závody.
Brněnské úterky na Horníkové jsou nejvhodnější pro ty nejmenší. Konečně mají možnost si porovnat svoje schopnosti se sobě rovnými. Závodí se asi od ročníku 2005. Je to konkrétně 10., 17. a 24. července 2012. Hned na to navazují pondělky na Morendě na stadionu Moravské Slavie na Vojtově ulici. Přes celé prázdniny se konají pravidelné závody v Břeclavi, ale ty jsou od kategorie mladšího žactva.
Hned po prázdninách se koná European Kids Athletics Game v Brně na Palackého vrchu. Na tyto závody je se však nutné přihlásit již do 30. června a zaplatit startovné 300 Kč do konce srpna. Je to na vás, kdo tam nebyl, jako by atleticky nežil. Letos od ročníku 2001, vyjímečně mladší.

Třetí kolo MŽ na domácí půdě

8. června 2012 v 7:53 | jo
Ve čtvrtek 7. června jsme pořádali třetí kolo soutěže mladšího žactva družstev. Především bych chtěl poděkovat všem, kteří přišli a pomohli k bezproblémovému chodu celých závodů. Usmívající se
Martin Kubík běžel šedesátku za 11,0 s a třístovku 63,8 s. Štěpán běžel jen 800 metrů, čas 3:23,0 min. Škoda, že kluků je tak málo a nemohli proto běžet ani štafetu.
Nejhodnotnější výkon z našich závodnic předvedla Magda v běhu na 300 metrů. Obsadila druhé místo časem 47,5 s ( to je momentálně asi 33. místo v českých tabulkách). Tímto časem se dostává spolu s Lenkou na 800 m do širší české špičky mladších žákyň. Úžasný V běhu na 60 m měla čas 8,9 s.
Lenka běžela pro změnu šedesátku za 9,3 s a zkusila si i třístovku v hezkém čase 52,3 s.
Zdenka překvapila postupem do A finále na 60 m výborným časem 8,6 s. Žeby konečně sprinter v rodině Klinkovských? Smějící se
Míša Juřicová měla 60 m za 9,5 s a 300 m za 59,6 s. Pavla Štoudková běžela hezky v obou bězích za 10,3 s a 67,6 s a zvláště ve štafetě 4 x 60 m. Dominika měla také hezké časy 10,6 s a 62,1 s. Dvojčata Nela ( 11,6 s a 13,38 m v kriketu) a Stela ( 12,5 s a 11,40 m) si hezky zazávodila. Nejmladší ze všech Saša měla hezké časy 12,1 s a 7,50 s, ale musí nám ještě trošku povyrůst, protože závodit s holkama o šest let staršíma je těžké.
Chtěl bych podotknout, že je sice fajn, že si holky můžou zazávodit, ale srovnávat výkony s omnoho staršími je hodně těžké. Teprve čas ukáže, kdo bude dobrý a kdo ne. Chce to jen pravidelně chodit na tréninky a ono se to projeví. Zatím je to ještě pořád hra. Děti ani rodiče nesmí spěchat, chce to prostě jenom čas. Usmívající se
Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat všem rodičům a starším závodníkům, kteří pomohli s organizací těchto závodů. DĚKUJI.

Mistrovství JMK - Vyškov 27.5.2012

2. června 2012 v 19:10 | jo
Mistrovství Jihomoravského kraje staršího a mladšího žactva bylo tentokrát ve Vyškově. Zmatek nad zmatek, zbytečné čekání na štafetu z které nakonec domácí utekli, ale jinak to šlo.
Kolik Adam skočil vlastně nevím, protože se z výsledků jaksi vypařil! Smějící se
V disku se naštěstí totéž nestalo a tak byl bronzový s 29,18 m
Patrik tentokrát úspěšnější, 31,42 m a stříbro.
Přidal ještě jedno v oštěpu za nový osobák 38,19 m
V kouli trošku méně, ale až se naučí sun, bude to mnohem lepší.
.
Jirka netradičně pouze jednu disciplínu, 300 m, druhé místo a vynikající čas 38,92 s.
Jediná holka v naší výpravě Lenka se rozhodně neztratila. Vynikající páté místo na půlce v osobáku 2:43,98 minuty.
Protože to bylo současně druhé kolo družstev, kluci z BYAC si jasně zajistili postup do semifinále. Ještě je čeká sice třetí kolo ve Znojmě, ale to je jen formalita.

Bojovali jsme za Znojmo

2. června 2012 v 15:23 | jo
Tak už se mi to nějak plete. Holky trénují na ASK, jsou členky AK Olymp Brno a startují za ženy ze Znojma. Kdo se v tom má pořád vyznat. Smějící se
Ale ať je to, jak je to, naše trojice vybojovala pro Znojmo tolik bodů, že se jim o tom ani nezdálo.
Míša tentokrát poněkud netradičně na dálce. Pět ze šesti skoků by bylo přes pět metrů, nebýt střídavých nedošlapů a přešlapů. Ale v tom hrozném větru se to dalo čekat. Bude líp.
Opět exotická disciplína, délka sto metrů by odpovídala, ale kde má překážky??? Čas byl vynikající- 13,29 s.
A nakonec kolečko výklusu. 400 m př. za 74,47 s.
Anička se na závod důsledně připravovala
Běžela trojku, držela se hodně statečně
Kamča na 1 500 metrů se dlouho držela vedoucí závodnice a byla druhá až v závěru. Další body pro Znojmo.

V cíli Usmívající se

Rozcvička byla náročná

My a Bolt

2. června 2012 v 8:12 | jo
Od té doby, co jezdím na Zlatou tretru, tak tam neprší. Takže pohoda. Usmívající se Užili jsme si to, dobrý oběd, povinná návštěva obchodního centra a pak závody.
Musím se přiznat, hodně rychle jsem je vyfotil a pak dělal, že k nim vůbec nepatřím! Smějící se

Hlavně, že nás nechytili!

Někteří z nás si na Zlaté tretře i zazávodili.

Vítek a Vítek Pernica

Míša vyhrála Boltovu kšiltovku

Bolt na obrazovce .....

....... a za mřížemi

Tak jsme si to, myslím, užili. Tak zase za rok. Usmívající se

Druhé kolo mladšího žactva na Horníkové

2. června 2012 v 7:00 | jo
24. května se konalo na hřišti Horníkova. Holky jely v šesti: Lenka, Zdenka, Magda, Míša a Pavla a Dominika.
Na šedesát metrů byl dost silný protivítr, takže ty časy nejsou nejrychlejší.
Lenka 9,44 s, Magda 9,65 s a Zdenka 10,49 s.

Pavla měla 60 m za 10,72 s
Míša běžela 10,53s
Dominika 11,71 s
Na osmistovce nasadila Lenka hodně rychlé tempo a byl z toho nový osobák 2:46,64 min.
Zdenka zvolila pomalejší tempo, přesto v novém osobáku 2:51,38 min.
Holky zabojovaly ještě ve štafetě a celkově potvrdily čtvrté místo ve skupině.

Mistrovství Moravy a Slezska žactva

1. června 2012 v 18:31 | jo
Mistrovství se konalo v Třinci. Jirka, Patrik a Adam. Spíš vrhačská sestava.
Začátek vyšel výborně. Jirka na půlce neměl rovnocenného soupeře a přesvědčivě zvítězil v čase 2:10,39 minuty.

Ani ne za hodinu nastoupil na start steeplu na 1 500 metrů. Únava z půlky se projevila, ale i tak bžel výborně. Třetí místo a čas 5:05,46 min. Vynikající. Úžasný

Dvojice vrhačů Patrik a Adam dělala, co mohla. Patrik si vedl výborně v oštěpu, kde se dostal do finále a vylepšil osobák na 37,41 metru.

V kouli se mu už tak nedařilo, ale výkon 10,41 m není zase špatný.

Adam v disku hodně překvapil, neustále byl v kontaktu se špičkou a medaile mu unikla jen o pár centimetrů. Výkon 35,40 metru mu zatím stačí i na MČR.

Adame, já přísahám, že jsem vybral fotku, na které vypadáš nejlíp. Smějící se

Druhé kolo družstev Olomouc 19.5.2012

1. června 2012 v 8:41 | jo
Fakt nestíhám, za konec dubna a květen celkem 19 závodů, to je i na mě trošku moc. Tak se musím vrátit o pár století dozadu a teprve dnes dopsat aspoň pár květnových závodů.
Závody družstev dorostu a juniorů v Olomouci 19. května 2012. Vítek za AK Olomouc, holky za dorost a juniorky AK Olymp Brno.
Vítek házel oštěp, aby se na závodech nenudil. Už si zvykl na úlohu rodinné oštěpařské dvojky. Ale těch 33,56 m není zase špatné.
Hlavně že se stále lepší v dálce, ve všech závodech mívá pokusy za 630 cm. V Olomouci se mu vydařil skok s povoleným větrem +1,5 m/s dokonce 641 cm. To je skvělé. Úžasný
Anička běžela na 1 500 m překážek výborně, příkop už jí začíná docela jít. Čas 6:17,46 min. je těsně za osobákem.
Kamča běžela trojku stejně jako Anička za juniorky. Výborné druhé místo a čas 11:31,98 min.
Škoda protivětru - 3,1 m/s na krátkých plotech, jinak to byl určitě hezký výkon. 16,80 s
Na 300 m překážek opět osobák 50,10 s. Nebýt úplně zastavené třetí překážky, bylo to určitě o vteřinu rychlejší. I tak paráda.
V disku těsně za osobákem a jasné body. Celkově jich získala pro dorostenky Olympu 24. Usmívající se
Myslím, že všichni odvedli velmi dobrou práci a přispěli k výborným umístněním svých družstev.