Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Květen 2012

Velká cena Brna 16.5.2012

16. května 2012 v 6:09 | jo
Zajeli jsme si na blanenské předměstí vyzkoušet mondo. Na Palackého vrchu se konala Velká cena Brna. Počasí bylo výborné, mírný větřík v zádech a dokonce sluníčko. Jen ten šofér by nemusel zase bloudit po Brně. Smějící se V mužských i ženských kategoriích se soutěžilo společně, dospělí, junioři, dorost i žactvo.
Vítek se se stovkou moc nemazlil, po trnavském výkonu 12,00 s měl ohromné zlepšení, čtvrtý v rozběhu ve vynikajícím osobáku 11,75 s.
V dálce to nebylo tak ono, spousta přešlapů, ale nakonec 630 cm. V konkurenci dospělých skokanů Wágnera, Pírka i černošského závodníka skončil na krásném šestém místě. A co mě těší nejvíc, začal při odrazu krásně zvedat koleno. Usmívající se
Jirka to měl na půlce ještě mnohem těžší, jediný žák mezi staršími. Ale zabojoval a ve vynikajícím čase 2:07.31 min. se posunul na druhé místo v českých tabulkách. A po fotbale ! Smějící se
Kamča a Anička si zasprintovaly půlku. Je to na ně teď krátké, ale držely se. V tomto případě šlo hlavně o to, aby si vyzkoušely, jak se běhá na mondu.
Mně se líbily nejen závody, ale hlavně to, že jsem tam byl z domu za 30 minut. Kéž by to tak bylo vždycky. Usmívající se

Přihlášky na EKAG 2012

15. května 2012 v 5:34 | jo
Na European Kids Athletics Games ( EKAG) jezdíme už od roku 2006 pravidelně. Tyto mezinárodní atletické závody se konají vždy v Brně na Palackého vrchu ( až na ročník 2010, který byl v Olomouci ) za účasti závodníků a závodnic asi z 10 - 15 zemí celé Evropy. Letos je pro ročníky 1997, 1998, 1999, 2000, 2001 případně i mladší.

Předběžné přihlášky musím poslat nejpozději do konce června. Startovné je sice poněkud vyšší ( 300 Kč), ale myslím, že to stojí zato. EKAG je vždy dvoudenní, závodí se celý den, počet disciplín není omezem.
Nechci to nechávat na poslední chvíli, tak bych byl rád, kdyby jste se vyjádřili tak asi během 14 dní.

Mistrovství Moravy a Slezska 2012 ve Vítkovicích

14. května 2012 v 13:38 | jo
Dalo se to čekat, vítr, zima a déšť. Typická Ostrava. Vítr v zádech, zdálo by se to fajn, kdyby ovšem nebyl až 5 m za s.
Takže na sprinty výkony znehodnocené prudkým větrem, v technických totéž a nebo závodit v kalužích a na štrekách to počasí za moc taky nestálo. Zkrátka velké výkony se čekat nedaly, ale přesto byly.
Míša na krátkých překážkách šla tentokrát hodně dobře. Bylo to nízko, zašlapávala, rychlé mezery. Jen na třetí překážce trošku ztratila, ale nebylo to nic vážného. V cíli nový osobák 16,09 s, škoda toho větru, ten jí prakticky vůbec nepomáhal. Věřím, že příště to dá i bez větru.
Vítek to neměl na dálce taky snadné. Vítr se měnil, ale i přes to měl skoro všechny skoky z prkna. Vedl do pátého pokusu, nakonec druhý v letošním nejlepším výkonu 638 cm. Tři skoky přes 630 cm jsou vynikající.
Kamča šla s Aničkou 1 500 m překážek a obě byly hodně rychlé. Obě měly nové osobáky, první a třetí místo v českých tabulkách. A to ještě Anička v posledním kole měla kolizi na vodním příkopu, ale zvládla to. Škoda, že nedostaly medaile, obě by si to zasloužily.
Vodní příkop je potvora.
.
Tak mám takový dojem, že se vůbec nezměnili. Smějící se Rok 2010 a 2012.
Za týden druhé kolo družstev, v Olomouci snad bude líp.

První kolo mladšího žactva

14. května 2012 v 10:12 | jo
Závody družstev mladšího žactva se konají již po léta na tradičních místech. Má to svoji výhodu, nemusím ani číst propozice, abych věděl že v 16.00 hodin máme být na Laštůvkové v Bystrci. Tentokrát poprvé autem.
Šest holek a dva kluci. Trošku mě udivil nezájem mladších dětí o závody, ale budu si muset asi zvyknout.
Libor měl z pevných překážek trošku obavy, ale zvládnul to perfektně. Čas 15,21 s.
Na 150 metrů svedl vyrovnaný boj s Martinem a čas 28,59 s
Martin se na půlce neztratil, zaběhl 3:16,55 min.
Na 150 m prohrál s Liborem jen velice těsně - 28,95 s

Holky podaly vynikající výkon a celkově obsadily 4. místo ze sedmi družstev. Porazily BYAC, MC a UNI Brno.
Lenka rozběhla půlku ve velkém stylu a vydržela to až do konce. Vynikající čtvrté místo za žákyněmi ročníku 99 a nový osobák 2:49,34 min.
Na 150 m už nezbylo tolik sil, ale i tak dobrý čas 24,37 s.

Magda mě hodně překvapila. Na osmistovce čas těsně přes tři - 3:00,40 min.

Na 150 m ještě lépe, čas 22,41 s bych od ní tedy nečekal.
.
Zdenka neudělala sourozencům rozhodně ostudu, na půlce výborný čas 2:57,43 min.
Na 150 m hodně dobé - 23,13 s.
Pavla se na výšku ani věk soupeřek nedívá, na osmistovce fantastických 3:02,19 min.
Držela se i na 150 m - 26,46 s

Nela i Stela házely kriketovým míčkem. Nela 9,02 m a Stela 7,62 m.

Na 150 m se potkaly v rozběhu a výsledné časy 31,47 s a 32,55 s. Byly na závodech poprvé a jsem si jistý, že příště to bude ještě lepší.

Nakonec štafeta, ve které holky s jistotou vyhrály svůj rozběh.
Já nevím, jak vy, ale já jsem hodně spokojený. Příští kolo za 14 dní na Horníkové. Usmívající se
.

Skvělý víkend pokračoval v Břeclavi

7. května 2012 v 8:02 | jo
Po vynikající sobotě neméně skvělá neděle. Jirka s Patrikem zabojovali ve všech disciplínách a byly z toho výborné výkony.
V kouli Vrhnul Jirka 11,36 m ( samozřejmě osobák) a byl druhý.
Patrik ne o moc horší, 11,16 m ( taky osobák) a čtvrté místo. má veliké rezervy, se sunem a zrychlením by nemělo být 12 metrů problém.
V oštěpu se dlouho přetahovali o vítězství, nakonec Jirka 37,76 m a Patrik 36,86 m. Po asi pěti trénincích to tedy rozhodně není zlé.
Patrik se teprve rozhazuje.
V disku měl Patrik jen jednoho přemožitele, Tancera z Přísnotic ( nyní ovšem kolegu z BYAC Brno). Krásný výkon 29,48 m, prakticky první závody na regulérním kruhu. Perfektní.
Nakonec jsem si nechal nejlepší výkon dne. Na 800 m to Jirkovi Patrik Sasínek krásně roztáhl, čtvrtka asi 63 - 64 s. V závěru Jirka zabral a zvítězil časem 2.09,02 min. Neohlížet a nezpomalovat na šachovnici ( žeby zvyk z šachů ??? Smějící se) a je to v pohodě pod 2:09. Mám podezdření, že si to Jirka nechává na příště. Je to první místo v českých tabulkách a jistota na republiku. Teď je na řadě vyzkoušet třístovku a nominovat se do štafety BYACu na MČR. V záloze je ještě stýpl, kde je také v absolutní české špičce. Hlavně zdraví.
Teď chvíli tréninková pauza a 20. května do Třince na MMaS jednotlivců.
Hoši, hoši, copak je vám deset? Smějící se

V Ostravě se skvěle dařilo

7. května 2012 v 7:33 | jo
Nádherné počasí a nádherné výkony. Když ne absolutní osobáky, tak aspoň na dráze. Jste jedničky, není co dodat.
Do Vítkovice jsme jeli ve čtyřech: Anička, Kamča, Míša a Vítek. Ty první tři za Olymp a Vítek za Olomouc ( ne jak tam kdosi mylně povídal, že za JAC). Smějící se Už se mi to prostě plete.
Vítek Pernica : Oštěp propásl, tak to musel vynahradit v dálce. Rychle si pojistil finále skokem 608 cm, ale dlouho to nějak dál nešlo. Odrazy byly sice na prkně, ale jinak to bylo nízké ( 601 a 605 cm). Ve čtvrtém 605, ale pak začal opravdu skákat. Pátý pokus 633 cm, bohužel dva před ním měli 635 cm. Povzbuzován brněnskými i olomouckými trenéry a závodníky to rozhodl posledním pokusem, jak bývá jeho zvykem. Krásných 637 cm a první místo. Je to čtvrté místo v tabulkách a jistá nominace na MČR. Myslím, že by mohl zvládnout ještě i stovku ( 12,00 s a zatím 23. místo, ale má navíc).
Míša Hlavoňová: Hodně se jí dařilo. Na 100 m př. nedala soupeřkám moc šanci, 16,35 s, nový osobák o dvě setiny a první místo. Jsem přesvědčen, že se ještě hodně zlepší, po Hradci to chodí trošku vysoko. Navíc vítr - 2,3 m/s je dost nevýhodný. Zatím 8. místo v tabulkách a podle mě postup na MČR.
Na 300 m př. běžela teprve podruhé, trošku obavy, ale bylo to vynikající. Sama poznala, že to jde odběhnout rychle. O vteřinu líp než v Trnavě a to jí prakticky slušně vyšly jen asi dvě překážky. Když to rychleji rozběhne a vyjdou, tak je to hodně hluboko pod 50 s. Zatím 50,12 s a krásné třetí místo. Na republiku by to mělo stačit. A to ještě přidala 22,63 m v disku a šesté místo. Celkově 24 bodů pro družstvo.
Kamča Klepalová: Trojku krásně rozběhla, vypadalo to na skvělý čas. Bohužel po druhém kilometru přišla únava ( ono pět závodů za osm dní je opravdu moc). Ale i tak čas 11:33,36 minuty je Kamčin nejrychlejší čas na dráze, půběžné třetí místo v tabulkách a jistota na republiku. A to má v záloze ještě 1 500 m př. Vypadá to hodně dobře.
Anička Klinkovská : Myslím, te ten stýpl jí sedí. Hezky rozběhnuté, ještě trošku vylepšit techniku na příkopu a bude to vynikající. Čas 6:1323 min. na MČR stačí. Vloni touhle dobou to takhle rychle běhala bez překážek. Počítám, že těch 6 minut není nepřekonatelných.
Dopadlo to výborně i pro družstva. Dorostenky ( Míša) obsadily 2. místo, dorostenci ( Vítek) byli jasně první a juniorky byly sice čtvrté, ale před nimi dvě vlastní družstva (A a C), takže také postupové místo.
V sobotu si to zopakujeme, tentokrát MMaS jednotlivců.

O víkedu první kola družstev

3. května 2012 v 5:32 | jo
V sobotu a v neděli se konají první kola družstev mládeže. Tři družstva a tři oddíly. Často se mě někdo ptá, proč startujeme za Brno a proč si nepostavíme vlastní družstva. Zaprvé je to otázka počtu lidí, dělat družstvo ve třech je celkem nanic. Odzávodí se tři základní kola a na podzim můžeme houpat nohama. Všechna družstva, ve kterých naši závodí mají minimálně na semifinále. Druhý důvod je otázka peněz. Přihlášky k soutěžím stojí tisíce a na to prostě nemáme a to nemluvím o dopravě. Třetí důvod je spolupráce s brněnskými oddíly, které nám umožňují zimní přípravu a to není rozhodně zanedbatelné.
Takže jediná družstva, která máme jsou mladší žáci a žákyně.
V sobotu vyrazíme s týmem AK Olymp Brno do Vítkovic.
Míša, Kamča a chybí ještě Anička. Vítek jede také, ovšem za oddíl JAC Brno

A tahle sestava ( ovšem samozřejmě bez Míši) jede v neděli na jih do Břeclavi za BYAC Brno

Tak jim držte palce, jede se nejen pro důležité body, ale i pro výkony, které by měli tuto šestici dostat na MČR.

Ve čtvrtek se koná 1. kolo družstev mladšího žactva. Zatím 8 závodníků a závodnic, kdyby se našlo ještě třetí vozidlo, mohlo by jet i víc. Usmívající se