Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Březen 2012

Sbohem tělocvično, jdeme na čerstvý vzduch

22. března 2012 v 6:32 | jo
Tak jsem rád, že už jdeme ven. Jaro a topičské umění mistra Kalužíka dělá tělocvičnu poněkud nesnesitelnou. Venku bude líp. Jenom musíme počítat s jednou věcí, v okamžiku, kdy začínáme chodit na hřiště se počasí pravidelně zhorší a zima se vrací. Budeme to muset nějak vydržet.
Takže od pondělí 26. března až do podzimu jsou tréninky na stadionu ASK. Začátek tréninků je vždy v 15.15 hodin, kdo nestíhá, přijde prostě později. Opakuji to každý rok, takže i letos.
Čas 15.15 hodin je začátkem tréninku na dráze, nikoliv příchodem na stadion.
Oblékejte se s ohledem na počasí, raději více, než méně. V posilovně jsou skříňky a tak si můžete některé věci ( např. tretry) nechávat na stadionu.
Závody se blíží, do těch prvních zbývají už jen tři týdny. Doufám, že mě chápete, že nehodlám jezdit na závody s atlety, kteří absolvují sotva 3 tréninky do měsíce. To po mně vážně nemůžete chtít.
.
Tak vám do jarní přípravy přeji hodně snahy, trpělivosti a pohody na trénincích. Usmívající se

Brněnský pohár - Jirka i Kamča to mají v kapse

11. března 2012 v 18:16 | jo
Dnešní závod Brněnského úpoháru na brněnské Myslivně měl potvrdit provenství Jirky i Kamily ve svých kategoriích.
Jirka šel do závodu s velkým sebevědomím a dokázal dotáhnout letošní BBP do vítězného konce. Šest startů, šest vítězství. Při doběhu do cíle si dovolil ještě několikrát zvolnit a jasně vyhrál.
"To neděláš dobře, Jaromíre", konec citátu. Smějící se To otáčení se ti, Jirko, jednou nevyplatí.
Tak tihle tři si letos téměř pravidelně odnášejí ceny pro první tři místa. Usmívající se
Kamča byla na tento závod, stejně jako vloni, po nemoci. ale držela se statečně a druhé místo potvrdilo její prvenství v kategorii dorostenek.
Myslivna je hezký závod, žádná silnice a pěkný lesní terén. Tak by to mělo vypadat.
Markéty orienťačky! Usmívající se
Naše účast byla nadprůměrná. Přidala se i Venda, takže rodina Klepalových je již skoro kompletní. To by mě zajímalo, kdy ukecají i maminku. Smějící se

Tak příště vlastně jen převzít ceny a poháry. Smějící se Snad jen Anička se pokusí probojovat mezi první tři dorostenky a hlavně se těším na start Adama Pernici. To si rozhodně nenechám ujít.

Brněnský běžecký pohár se blíží k závěru

7. března 2012 v 6:15 | jo
Je to chvilka, co jsme byli na prvním závodě BBP v Jehnicích a už má Brněnský pohár před sebou jen dva závěrečné závody. Všechno se prostě stihnout nedá a tak jsme se všech závodů seriálu zůčastnit nemohli. Mistrovství Moravy a Slezska a MČR v hale je přednější.
Ale nic není ztraceno, Kamča i Jirka mají po pěti vítězstvích a tak je velmi pravděpodobné, že si celkové prvenství ujít nenechají. Také Anička se v posledních závodech hodně zlepšila a tak se bude snažit dopadnout co nejlépe. Usmívající se
Předposlední závod je posunutý o týden dopředu a tak se sejdeme na Myslivně už tuto neděli.
Kamča svoje celkové vítězství obhajuje.

Stejně tak i Jirka

Budeme jim držet palce, aby to i letos dovedli do zdárného konce. Úžasný

Jirka o pět setin bramborový, ale nakonec přece jen s medailí

5. března 2012 v 7:14 | jo
V barvách BYACu Brno jsme jeli o víkendu na Mistrovství České republiky žactva v hale. Stejně jako v minulých letech se konalo v Jablonci nad Nisou na třísetmetrovém oválu.
Sestava JAC a BYAC Brno

V sobotu měl Jirka rozběhy, ze kterých postupovalo nejlepších osm do nedělního finále. Rozběh byl velmi pomalý a rozhodovalo se až v cílové rovince, favorité si trošku zkomplikovali situaci, ale nakonec postoupili všichni. Jirka doběh na třetí přímo postupující pozici časem 2:15,04.
Od finále na půlce se dost čekalo, protože pětice nejlepších měla zaběhlé hodně slušné časy. Ale byl to hodně pomalý závod plný strkanic a taktizování. Bohužel ten, který na to doplatil, byl právě Jirka. Skončil časem 15:00,00 o pět setin sekundy za bronzovým Seifertem. Je to škoda, ale pohyb ve skrumáži dělá ještě Jirkovi potíže, byla to však dobrá zkušenost pro něj i pro mě. O tom, co se povídalo v zákulisí, raději pomlčím. Řekl bych, že na výsledku se podepsali závodníci i trenéři stejnou měrou, ale přiznat to nikdo nechtěl. Usmívající se
Ale všechno špatné, je k něčemu dobré. Ve štafetě na 3 x 300 metrů, kde klukům nikdo moc nevěřil, se přece jen dočkal medaile. Štafetu rozbíhala zraněný Tymočko, který den předtím nedoběhl třístovku. Držel se ale statečně a předával Jirkovi na druhé pozici. Ten nezaváhala, dotáhl ztrátu a ještě získal docela slušný náskok. Finišmen Lukáš Kráčmar už první pozici nepustil a v rozběhu zvítězil. Celkově třetí místo a bronzová medaile.

Na stupních vítězů

I přes to, že čtvrté místo nepovažujeme s Jirkou za velký úspěch, jsem celkem spokojený. Je prvoročák a start si mezi žactvem zopakuje i za rok. Budeme muset zlepšit i taktickou přípravu, aby se situace neopakovala v létě na dráze. Tam už opravdu půjde o hodně.

Bramborová medaile byla ihned snězená. Smějící se