Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Leden 2012

První letošní a doufám, že ne poslední

31. ledna 2012 v 17:10 | jo
O víkendu se konalo letošní první Mistrovství Moravy a Slezska. Jeli jsme ve třech, Jirka, Vítek a Radka.
Radka se začátku překonávala sama sebe. Trénink u tyče jí zřejmě svědčí.
Překážky v soliním čase 11,63 s
Ve výšce si málem udělala osobák, krásných 138 cm
Hezká koule 7,68 m
Dálka trošku nevyšla, ale i tak přes čtyři - 4,01 m
Bez dejcháku musela na půlce běžet na jistotu, čas 3:51,39
Celkově solidních 1657 bodů, lepší něž vloni, horší než předloni. Usmívající se
Vítek jel jem kvůli šedesátce a dálce. 60 m lépe než před týdnem - 7,76 s.
V dálce se nějak nemohl trefit prkna, nakonec 6,02 m. Ale čisté skoky byly bez odrazu na prkně asi 6,20, 6,20 a 6,15 m. V nohách to je, teď se jen trefit. Snad to do republiky ještě vyjde.
Nejlepší na závěr. Jirka ve svém prvním víceboji v životě vybojoval bronzovou medaili. Běhy vynikající, koule dobrá, ale zradily nás skoky. I tak perfektní.
60 m těsně za osobákem 8,04 s
V dálce sice osobák, ale bohužel se tady ztrácely body. 4,75 m
Koule se celkem povedla, 10,70 metrů
V poslední disciplíně prvního dne výšce, skočil Jirka 143 cm
Překážky se sice zcela nepovedly, Jirka si zavadil o překážku. Ale přesto je vyhrál časem 9,43 s.
Největší strach jsem měl z tyčky. Ještě nikdy ji nešel, ale zvládl i to. Skočil 201 a 211 cm, body se na konci docela hodily.
Do závěrečného kiláku Jirka potřeboval být o 17 s rychlejší než druhý závodník. Nakonec vyhrál jen o osm, ale bylo z toho krásné třetí místo a 3 165 bodů. Na první pokus je to paráda. Úžasný

Stupně vítězů.

Olomouc nadvakrát - den poté

21. ledna 2012 v 19:42 | jo
Tak jen ve třech. Zdravotní problémy a BBP v Radosticích jsou mocná konkurence. Tak jen Vítek, poprvé po zranění kotníku jel bojovat o limit na republiku, Michal na výšku a cizinka Radka na překážky, dálku a kouli před MMaS ve vícebojích. Usmívající se
Kotník bohužel ještě není úplně v pořádku. Šedesátka ještě v pohodě za 7,80 s.
V dálce dal Vítek jen dva pokusy a ty stačily na vítězství za 585 cm. Dál už jsme nechtěli kotník namáhat a zbytek Vítek vypustil.
Michal měl pro změnu potíže se zády, ale jeho skoky byly docela v pohodě. Dal 155 cm.
Radka šla ploty a kouli. Překážky překvapivě v rozběhu pod dvanáct, konkrétně 11,98 s.
V kouli taky ne špatně 7,79 m. Příprava na příští týden na víceboje.
Nakonec Mekáč a tradiční fotka s klaunem. Pac byla, pusa ne! Smějící se

V tomtéž čase, na druhé straně galaxie v Radosticích bojoval zbytek o body v BBP. A úspěšně. Jirka i Kamča první a anička třetí. Vynikající. Úžasný

Olomouc nadvakrát - den prvý

21. ledna 2012 v 4:02 | jo
Tenhle týden poněkud přeolomoucováno. Usmívající se V pátek patřila hala mladšímu a staršímu žactvu.
Jirka Klinkovský měl ze tří startů "jen" dvě vítězství a jedno páté místo. Smějící se
Na překážkách startoval poprvé a tak měl jistý osobák. A stál za to, v rozběhu 9.37 s a ve finále dokonce 9,28 s. Na nesprintera parádní.
Na půlce nedal nikomu šanci, vyhrál s přehledem a porazil vítěze LODM Machalického víc jak o dvě vteřiny. Čas 2:25,18 je na olomouckou halu výborný.
Kouli měl hned po překážkách a tak ještě zadýchaný zahájil výkonem hluboko pod deset metrů. Postupně se ale vypracoval na 10,40 m. Na začátek vrhů s čtyřkilovou koulí to jde.
Adam zabodoval dvěma druhými místy v dálce a výšce.
V dálce ho musím sprdnout. ADAME 499 už nikdo neskáče, přístě 500 cm. Smějící se
Ve výšce těsně za osobákem, 160 cm je výborné.
Patrik byl trošku smolně šestý ve výšce 150 cm, asi v chladnu haly trošku ztuhnul.
Vynahradil si to v kouli, byl třetí a krásným výkonem 10,99 cm. Totéž co Adam, to nemohlo být 11,00 m? Smějící se
Kamča měla smůlu s časovým programem. Buhužel čas nás tlačil, tak nemohla nastoupit na dálku a finále 60 m. V rozběhu 9,27 s, myslím že je to nový rodinný rekord. Jisté finále B.

Rychlé závody

15. ledna 2012 v 6:21 | jo
Tak rychlé závody jsem asi ještě nezažil. Usmívající se To nemluvím o časech na dráze, ikdyž i ty byly hodně rychlé. Vzhledem k tomu, že Miška onemocněla chřipkou, jsme jeli do Olomouce odběhnout vlastně jen trojku. Takže příjezd v osm, start v devět a v 9.15 jsme mohli jet domů.
No, tak rychle to nebylo, výklus a podobně, ale i tak jsme to stihli včetně neplánovaného obědu u Perniců ( ty věnečky byly jako vždycky vynikající, takhle nikdy nezhubnu) do poledne.
Celá výprava bez šoféra

Ten start na trojku je hodně akční Smějící se
Jirka měl na vítězné gesto právo, vyhrál s přehledem a poctivě si odtáhnul celý závod. výsledný čas 11:11,2.
Kamča se na trojku těší už dlouho. Běžela parádně, zvlášť první polovinu, škoda že neměla soupeře. Ale krásný osobák 11:47,1.
Anička opět potvedila, že je Klinkovská, zabojovala a čas 13:38,3 napoprvé je skvělý.
Abych se přiznal, tak rychlé časy na olomoucké padráze ( to jméno sedí, porotže dráha má čtyři zatáčky a tvar písmene P) jsem nečekal. Když vezmu v úvahu, že každý vlastně běžel sám a zatáčky uberou určitě nejméně 5 - 10 s, tak je to výborné. Škoda, že se trojka běhá v hale opravdu málo, další bude až na MMaS v u nás doma v Bratislavě 4. února a poslední na MČR.
Takže u mě velká spokojenost. Usmívající se

Tabulky Moravy a Slezska

13. ledna 2012 v 11:08 | jo
Po českých tabulkách se k nám dostaly i tabulky Moravy a Slezska. Tady máme zastoupení samozřejmě větší, celkem sedm se dostalo do tabulek.
Jirka Klinkovský dokazuje, že patří mezi největší talenty nejen na MaS, ale i v republice. Celkem 14 x se zapsal do tabulek svými výkony.
Sprinterský trojboj2.1 118 b
Na pomyslné druhé příčce je Míša Hlavoňová s pěti zápisy.
1 500 m př.2.6:36,24
Patrik je na tom úplně stejně, také čtyřikrát.
Výška8.157 cm
Koule4.11,59 m
Kriket9.62,09 m
Disk6.28,82 m
Vítek vzhledem k malému počtu startů jen jednou, ale na pěkném pátém místě.
Dálka5.655 cm
Anička stejně jako v celostátních tabulkách je na chůzi.
Chůze na 3 000 m8.20:07,11
Mezi nejlepší se dostala i Katka Šustrová.

Oštěp18. místo
26,16 m

Výkony 2011 v čerských tabulkách

10. ledna 2012 v 7:53 | jo
Dnes se na internetu objevily nejlepší výkony ČR. I my máme pět zástupců v celostátních tabulkách.
Nejlépe dopadl Jirka Klinkovský. A to má nejlepší časy, vzhledem ke zranění z haly, která je o několik vteřin pomalejší.
800 mmladší žáci2.2:16,18hala
1 500 mmladší žáci3.4:54,86hala
3 000 mmladší žáci3.11:10,61
koulemladší žáci4.12,76

Vítek Pernica si vloni moc nezaskákal. Po úspěšné hala přišla zranění a na dráze závodil jen asi třikrát.
dálkadorostenci9.655hala

Kamča Klepalová na trojku teprve zvyká a měla dost smůlu na soupeře ( soupeřky se většinou nedostavily).
3 000 mžákyně7.11:51,74

Míša Hlavoňová měla na podzim také trošku smůlu, na nejdůležitější závody jí zlobily záda a tak se počítal jen čas z jara..
200 m př.žákyně14.31,67
3 x 300 mžákyně12.2:15,19

Anička Klinkovská se celkem nečekaně, ale naprosto zaslouženě probojovala do tabulek na chůzi.
3000 m chůzežákyně12.20:07,11

Tak to je naše elitní pětka. Jak to vidím já, ještě máme pár lidí, kteří by se mohli prosadit v letošním roce. Je to hlavně na vás, z postele a nebo z židle u počítače toho ovšem nikdo nedosáhne. Chce to trénovat. Usmívající se

BBP Kuřim a Novoroční skoky

8. ledna 2012 v 8:04 | jo
To by se jeden musel naklonovat. Všechno prostě stihnout nejde. Z Kuřimského BBP jsme viděli jen kousek doběhu Kamči a Aničky. Jirku jsem bohužel nestihl, hlavní ale je že opět vyhrál a příště se už možna vejde do první řady. Smějící se Kamča svoji kategorii také vyhrála a má stejně jako Jirka tři starty a tři vítězství.
Na Hádech skákal nejprve Adam. Vyrovnal si osobák výkonem 163 cm a byl ve své kategorii třetí.
Michal skočil na centimetr stejně, vypadá to, že se definitivně usadil nad 160 cm, což je výborné.
Míša e na svůj závod dlouho načekala, bylo to dost úmorné. Nakonec 462 cm.
Příští týden jsou závody opět v Brně ) jen pro výšku a dálku) a v sobotu nás čeká Olomouc. Kamča, Anička a Jirka na trojku, ta dráha sice není nic moc, ale jiná možnost zatím není. Míša na 60 m př. a hladkou.

Změna tréninku

4. ledna 2012 v 9:55 | jo
Vzhledem k nové práci se nemohu v pátek zúčastnit pravidelného tréninku. Musím v pátek 6. prosince 2012 služebně do Olomouce na jednání krajských svazů ČAS. Trénink bude mít Miloš Kazda.
Odjezd na sobotní závody je v 9.50 hodin ode mě, to se týká Adama a Michala. Míšu berem doma. Jen upozorňuji, že ještě jedno místo v autě je volné.