Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Září 2011

Sezóna ještě zdaleka nekončí

23. září 2011 v 4:19 | jo
Tak mám takový dojem, že místo aby závodů ubývalo, tak jich příbývá.
Něděle 25. září - Mistrovství Moravy a Slezska družstev starších žákyň. Takže pětice holek za JAC : Anička, Kamča, Katka, Míša a Žanda.
Úterý 27. září - Krajské kolo CORNY poháru Břeclav. Opět Anička, Kamča, Míša a Míša a další. A nesmím zapomenout na Vítka v barvách jedovnické průmky.
Středa 28/. září - Meziměstské utkání Brno - Praha. Jirka v barvách Brna se, doufám, postará, aby pražáci dostali výprask.
Sobota 8. října - Mistrovství České republiky družstev starších žákyň. Stejná sestava jako na MMaS.
A pak už trošku zaslouženého odpočinku, vyléčit rány po sezoně a znovu do tréninku.

Bronz, stříbro i zlato

20. září 2011 v 15:37 | jo
Když jsme s Jirkou přijeli do Hranic, tak se mě ptali: A to jedeš jenom s ním? Tak jsem odpověděl: To stačí, vyhrajeme tři medaile a jedeme zase domů. A STALO SE ! Smějící se

Medaile první - stříbrná. Z překážek jsem měl největší obavy, protože po zranění jsme je vlastně netrénovali. Trénink těsně před MMaS toho moc nezachránil. Ale Jirka umí zabrat a tak i přes technické nedostatky vybojoval krásné druhé místo časem 9,95 s.
paráda!
Medaile druhá - bronzová. V kouli mě udivila jedna věc, všichni medailisté vrhali o metr méně, než jsou jejich osobáky. A není to tréninkem, Jirka měl osobák starý sotva deset dní. Fakt je to, že po Itálii, EKAGu toho měli všichni opravdu dost. Jirka vybojoval placku vrhem 11,56 m a nechal tentokrát Lukáše vyhrát, aby nebrečel! Usmívající se
Třetí medaile nemedaile - zlatá. Na patnáctku bylo přihlášeno jenom pět borců, ale dva z nich se nedostavili a jeden navíc byl ročník 97. Průšvih! Tahle disciplína nemohla být sice vyhlášena jako oficiální, ale Jirka stejně vyhrál. Čas 5:10 min. Byl už dost unavený a sám by osobáák stejně nedal, šel na jistotu. Pro mě je mistr, protože i kdyby tam těch běžců bylo třeba dvacet, neměl nikdo z nich stejně šanci. Úžasný

Medailový Jirka. a to má doma ještě stříbro z Itálie a bronz z EKAG. Pět medailí během osmi dnů. Úžasný

European Kids Athletics Games 2011

17. září 2011 v 20:09 | jo
Tak již po šesté jsme jeli na EKAG. Tentokrát v jedenácti, devět holek a dva kluci. Dopadlo to celkem dobře, dvě medaile, obě zásluhou Jirky Klinkovského. I ostatní výkony byly dost dobré, škoda že někteří zápasí se zdravotními problémy.
Jirka startoval v běhu na 800 metrů, měl smůlu, protože byly dva finálové běhy a Jirku z neznámých důvodů dali do toho slabšího. Ale i tak běžel výborně a bylo by z toho nejspíš druhé místo, kdyby si dvakrát nešlápl na obrubník a nevyšel z rytmu. I tak je třetí místo a osobák 2:18,04 min. vynikající. Večer ještě běžel 150 metrů a nečekaně časem 19,70 s postoupil do A finále, kde obsadil osmé místo osobním rekordem 19,55 s. Nakonec přidal ještě stříbrnou medaili ve štafetě 4 x 60 metrů.
Michal byl přihlášen jen na výšku a nevedl si vůbec špatně. V chladném a deštivém počasí si poradil s výškou 154 cm a nebýt toho, že nechal nohu za sebou, skočil by i krásných 158 cm.
Míša měla smůlu. Stehno se ne a ne uzdravit a bylo to na dálce znát. Protože zranění přece jen uhýbala, měla nedošlapy. Nakonec pěkné 12. místo a 438 cm. Překážky moc chtěla běžet, stoprocentně by se dostala do finále, ale prostě jsem jí to nedovolil. To se stává, bude líp.
Kamča má také zdravotní problémy, tentokrát okostice. Po tvrdém Mondu se s tím běhá špatně. Ale Kamča na patnáctku zabojovala a doběhla těsně za osobákem v čase 5:28,90 min. Řekl bych, že patnáctka jí teď sedí líp než půlka.
Anička Klinkovská : Anička překonala sama sebe a zaběhla si o 12 vteřin lepší osobák časem 5:54,60 min. Myslím, že tam má ještě rezervu, střední část trati trošku zpomalila. Ona i Kamča budou mít ještě letos dva pokusy zaběhnout kvalitní časy ,a družstvech.
Žanda měla velmi pěknou dálku, škoda že jí to aspoň jednou neulétlo dál. Ale 445 cm a celkově 12. místo kousíček za finále je hezké. snad ještě víc mě těší její tři platné pokusy, to už jsem u ní dlouho nezažil, žeby návrat? Šedesátka za 8,70 s není sice špičková, ale lepší se. Žanda potřebuje sílu a sprinterskou vytrvalost a bude to paráda.
Katka zaběhla překážky zase o kousek lépe než posledně. Sice Vendu neporazila, ale byla jí do poloviny trati zdatnou soupeřkou. Škoda zakopnutí, ztratila rychlost a rytmus. Bude líp, technicky to bylo už dobrý. V oštěpu byla, myslím, zbytečně nervozní. Poprvé asi po pěti závodech se nedostala přes pětadvacítku, ale to nic neznamená, lepší se a jistě si letos ještě hodí osobák.
Kamila konečně překonala Verčin rodinný rekord a zaběhla šedesátku za 9,30 s. V dálce se jí tak nedařilo, ale zase tak špatné to nebylo.
Míša Juřicová zaběhla hezkou šedesátku za 10,18 s. Vzhledem k zdrasvotním potížím toho letos moc nenatrénovala, ale věřím, že se bude rychle lepšit.
Darina se trošku trápila na šedesátce, ale musí si uvědomit, že trénink 2 x týdně je víc než nutnost. Počítám, že by mohly s Žandou do zimy zatrénovat a hodně se zlepšit. V dálce to nebylo zase špatné, 418 cm byl docela slušný výkon.
ŠTAFETA 4 X 60 m se holkám opravdu povedla, ikdyž čas měly na jaře lepší. Kdyby ho zopakovali, nejspíš by porazily i štafetu MS. 33,06 s byl třetí čas v rozběhu a celkově krásné sedmé místo z 18 štafet celé Evropy. Mimo jiné porazily černé angličanky, štafetu JAC z Brna, slovenky z Trnavy, Hradec králové, Kolín a další. První a a třetí předávka byly vynikající, na druhé to nakonec také vyšlo. Jsem moc spokojený a gratuluji.

Poslední kolo mladšího žactva na Morendě

8. září 2011 v 21:07 | jo |  ZÁVODY
Kde jsou ty časy, kdy nás jezdilo do Brna na mladší žactvo i patnáct. Tentokrát opět ve skromné výpravě čtyř jsme se vydali na Moravskou Slavii. Kamila, Venda, Linda a Jirka. Toť vše. Snad bude líp. Na příští rok máme celkem dvě možnosti, buď závodit s přípravkou ( 2001 a mladší) a nebo soutěž na rok či dva opustit. Osobně jsem spíš pro první variantu.

Jirka se před Itálií předvedl v kouli, porazil Lukáše Kráčmara, který vede letošní české tabulky mladších žáků výkonem 12,76 m. Vylepšil si osobák o rovných 75 cm. Úžasný Na patnáctce měl trošku smůlu, musel si opět celý závod oddřít sám a v prudkém větru a chladu byl čas 5:07,2 min vynikající.

Kamila Kalová měla trošku smůlu, v běhu na 60 m zůstala jen 0,02 s za rodinným rekordem sestry Verči. Výsledný čas byl 9,35 s. Ve finále byla jen o 1 setinu horší. Na 300 m měla čas 54,86 s.

Venda byla na závodech poprvé, v dálce skočila hezkých 356 cm a na šedesátku 10,26 s. Ty pokusy v dálce byly docela vydařené, mohlo by to jít docela dobře.

Nejmladší, teprve devítiletá Linda měla také docela hezké pokusy. Skočila 272 cm a to měla ještě velkou rezervu při došlapu na prkno. Šedesátka za 12,12 s také jde. Jen si příště musí vzít na závody také tepláky a bundu.
Celkově bych hodnotil závody jako vydařené, jen škoda, že nás není víc.

Začíná nový školní rok

7. září 2011 v 10:48 | jo
Začíná nový školní rok, za chvíli budou vánoce a máme tady první změny. Od září máme o trenérku míň, Dáda začala studovat na medicíně a tak musela s trénováním skončit, takže žádná skupina malých už nebude, budou normálně trénovat se staršími, tak jako to bylo dříve.
Mění se doba začátku tréninků. Protože je velké množstvní dojíždějících, budeme začínat už v 15.15 hodin, ovšem jenom se skupinou starších a pokročilých. Ostatní budou chodit normálně na čtyři. Pravidelné tréninky jsou v pondělí, středu a pátek, elitní skupina má samozřejmě ještě individuální nebo skupinové tréninky i v jiné dny.

A jsme u nepopulární kapitoly PENÍZE.
Zápisné do kroužku atletiky při DDM je 800 Kč na celý rok ( říjen až červen). Jelikož trénujeme na ASK Blansko, musíme býj členy jednoty a to obnáší povinný příspěvek do jednoty ve výši 150,- Kč. Celkem tedy platíte 950 ,- Kč. Příspěvek do jednoty jde nenávratně pryč, ze zápisného jde část do DDM a zbytek slouží provozu kroužku. Po zaplacení tělocvičny a povinných poplatků ČAS toho opravdu moc nezbyde. Nejsme proto schopni proplácet jízdné na závody a příští rok asi ani startovné. O nějakých dresech a nebo tretrách ani nemluvě.

Na podzim nás čeká ještě hodně významných závodů. 9. - 11. září jedou Katka s Jirkou s brněnskou výpravou do Majana v Itálii, příští úterý a středu se konají mezinárodní závody EKAG v Brně za účasti dětí z 12 zemí celé Evropy. Sezonu zakončíme Mistrovstvím Moravy a Slezska mladšího žactva a Mistrovstvím Moravy a Slezska a Mistrovstvím České republiky družstev.
Pak nás čeká přechodné období, ve kterém kromě atletiky máme i jiné akce jako např. Sportlife, bazén a nebo orientační běh.
Informace dávám tady na blog, ale stále více používám facebook, jen je potřeba se ozvat a já vás do této skupiny přidám.

Mistrovství České republiky žactva 2011

6. září 2011 v 8:08 | jo |  ZÁVODY
Letošní republika se konala v Novém Městě nad Metují. Ještě nikdy jsme tam nebyli a tak jsme byli zvědaví na místní stadion. A nezklamali jsme se, je to krásný pohodový atletický stadion, jen tam chybí tribuny. Naštěstí bylo po celé závody krásné počasí a nezapršelo, jinak by to bylo asi hodně zajímavé.

Hotel jsme měli tentokrát svůj, díky rodině Hlavoňové jsme přespali v pojízdném domečku jménem Cecil. V sedmi to bylo malinko stísněné, ale byli jsme v pohodě. V noci jsem měl velké obavy z toho, abych nechrápal, ale nakonec jsme se vyspali všichni.
V individuálních disciplínách startovaly pouze Míša a Kamča. Jirka z neznámých důvodů neprošel a krátká štafeta ztroskotala.
Míša se nakonec dostala i na krátké ploty, byl to pro nás trošku problém, protože jsem s tím vůbec nepočítal. A tak byly dva starty na dvě nebo tři překážky jediným tréninkem. Šla je sice dost vysoko, ale čas 17,71 s na začátek podzinu, není zase tak špatný.
Hodně mě potěšila pochvala pana trenéra Martina Michalského na Míšinu švihovku.

V neděli na dvoustovce to bylo mnohem lepší. Parádně vyběhla zatáčku a běžela na druhém místě, bohužel malá kolize s překážkou a v druhé stovce přece jen chyběly síly. Nakonec 33,92 s a krásné 16. místo na MČR.

Kamča běžela na republice 800 metrů. Její běh v Houšťce se mi moc líbil, ale v úmorném vedru bohužel nedokázala závod tak dobře rozběhnout. Ale Kamča je bojovnice a doběhla velice dobře. Oba dva čekáme na zimu, kdy se konečně dočká své oblíbené tratě na 3 000 metrů.

Poslední tratí byla štafeta na 3 x 300 metrů. Míšu a Kamču doplnila Žanda.

Žanda svoji třístovku hezky rozběhla, bohužev v opravdu velkém vedru ten konec prostě neudýchala. Jen jsem byl rád, že to přežila celkem dobře.

Kamča začala skvěle, dotáhla ztrátu na závodnici před ní a v pohodě předala Míši. Ta zaběhla celou trať v rychlém tempu a v cílové rovince porazila finišmenku místního oddílu časem 2:24,04.

Až cestou domů mě napadlo podívat se na okresní tabulky a s údivem jsem zjistil, že se jedná o nový okresní rekord. Po 35 letech vymazaly holky z rekordní listiny štafetu ZŠ Velké Opatovice. Takže gratujuji a doufám, že to nebyl poslední rekord.

Na podzim nás čekají ještě důležité závody: EKAG, MMaS a MČR družstev, MMaS mladšího žactva a závody v Itálii.