Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Květen 2011

Kamča v mezinárodním triatlonu na brněnské přehradě

22. května 2011 v 7:58 | jo |  AKTUALITY
Mezinárodní triatlonový závod Ekol Superprestige a vložený závod dorostenců a dorostenek. 750 metrů plavání, 20 km kolo a 5 km běh.
X faktor ???
Sem se mi dívej !
Žeby synchronizované plavání?
Já tě néééééslyším !
Zatím je to ještě dobré. Ale až budete ve vodě, tak si užijete ledárny. Prý 18 st. C. To bych chtěl vidět. Tam může dobrovolně vlézt jen blázen. Když už něco studeného, tak teda černohorskou dvanáctku!

Já nevím jak vy, ale mně se zdá, že se prostě topí. A to jste ještě neslyšely komentář plavecké odbornice Vendy.

Pravda je, že plavat na brněnské přehradě není jednoduché. Viditelnost asi 5 cm. Pozor! Nalevo parník, napravo nějaké odpadky.

To se pak jeden nediví, že se zabloudí. Naštěstí je tu žlutý anděl a přivede nás na správnou cestu.

Po studené vodě je nejlepší si pořádně zacvičit. Ráááz a dva, ráááz a dva...

Tady jsi moje oblíbeně nenáviděné kolečko.

V tom vedru na trati, teď by se ta studená vodička hodila.

Komentátor zvládl celý závod skvěle. A když se náhodou vloudila chybička, klidně to přiznal. Je to moudrý muž a profík.

Konečně cíl cyklistické části, už se těším, jak si zaběhám.
Spěcháááám.

Ten rozdíl po kole byl opravdu veliký, ale Kamča zabojovala a před cílem si rakušanka málem ukroutila hlavu, jak se otáčela ze strachu, že ji předběhne. Škoda, být to o kilometr víc, neměla šanci.

CÍL. JÁ JSEM TÁÁÁÁÁK DOBRÁ !!!

Co nás čeká a co nás nemine do prázdnin

21. května 2011 v 6:57 | jo |  AKTUALITY
Do prázdnin je to ještě asi šest týdnů a těch závodů bude opravdu dost.
Sobota 28. května: Družstva drorostu v Břeclavi (Vítek Pernica hostuje za AK Olomouc)
Neděla29. května: Družstva žákyň (Míša, Kamča, Katka, Anička a Žanda za JAC)
Čtvrtek 2. června : 3. kolo mladšího žactva na domácí půdě (Patrik, Kamila a Míša)
Neděle 5. června: Družstava žákyň v Hodoníně )holky za JAC Brno)
Sobota 11. června: MMaS Dorostu a juniorů v Ostravě (Vítek, Jirka a spol.)
Možnost vyzkoušet dráhu hned po Boltovi na Zlaté tretře .
Neděle 12. června: MMaS žactva Olomouc
18. a 19. června: MČR dorostu a juniorů Ostrava ( Vítek a možná Jirka)
21. - 26. června: LODM Olonouc (Míša, Patrik, Kamča)
1. - 10. července: Soustředění Chorvatsko - Rab (Míša, Kamča, Anička, Kamila, Verča, Vítek, Jirka)
A máme tady prázdniny. Kdo chce, tak se válí, kdo nechce, závodů je dost. Prázdninové závody na Horníkové, na Moravské Slavii a další.

Oddílové přebory ve vícebojích - druhý den

21. května 2011 v 6:21 | jo |  ZÁVODY
Druhý den se k nám přidali i členové druhého blanenského atletického oddílu AK Blansko Dvorská. Někdy si nás trošku pletou. Takže dálka, oštěp a 800 m.
V dálce se docela dařilo, ikdyž žádný vyjímečný výkon nepadl. Ale ve vícebojích se průměr považuje vzhledem ke třem pokusům za úspěch. Podle očekávání vyhrála Žanda s 444 cm, Katka 410 cm, ale měla mnohem na víc,Kamča 368 cm a Anička 364 cm.
Při oštěpu několik hezkých hodů přímo na mě, ale nebyly moc nebezpečné. Snad příště!
Žanda vyhrála za 21,00 m před Katkou 19,95 m, Kamčou 18,04 m a Aničkou. Radka hezký pokus na 27,98 m. Brzy to uletí na osobák.
Poslední nejkrutější disciplína je půlka. Kamča má v sobotu důležitý závod v triatlonu (snad se jí podaří probojovat se na olympiádu aspoň jako náhradnici) a tak to podle rozkazu jen tak odklusala za 3:03. Přes řeči, které vedly, holky zabojovaly a jsem spokojený. Žanda udýchala 3.12,9 a je to osobák jako hrom. Klobouk dolů. Anička nezůstala o moc pozadu 3:14, já koukám jako blázen (ne, že bych nebyl, ale říká se to tak ). Katka 3:15,1. Škoda, že nedokončila Radka, spojit školu a trénink je někdy fakt těžké.

Celkové výsledky:
PořadíJméno a příjmeníCelkový výsledekPořadí v tabulkách ČR
1.Žanda Strejčková2 821 b25.
2.Katka Šustrová2 592 b31.
3.Kamča Klepalová2 154 b39.
4.Anička Zummerová1 778 b45.
Jak to vidím já? Na zimní MČR se určitě pokusí dostat kromě Míši i Žanda s Katkou. To bude teda trojka. Bude potřeba ještě natrénovat některé disciplíny, ale nevidím v tom žádné problémy.
Největším překvapením soutěže byla ale Anička, která by se měla začít věnovat určitým disciplínám a mohla by hodně překvapit. Škoda, že Darča vynechala první den, mohl z toho být slušný výkon.
Mezi mladším žactvem byla pouze Míša Juřicová, je vidět, že se lepší závod od závodu. Bojovala krásně na překážkách, které jsou pro její postavičku opravdu dost vysoké a bylo z toho 15,3 s, překvapila mě na šedesátce 10,2 s, hezká dálka 287 cm a moc pěkná půlka 3.29,2 s.

Ve vložených závodech byly dosaženy některé pěkné výkony.
Na půlu Michal Kubík hezkých 2:29,6, Lukáš Slouka 2:44,4, Darina 3.11,9. Darča v oštěpu 20,67 m. V oštěpu kluků Adam 22,12 m, Lukáš Klíma 22,12 m (to není překlep, měli oba stejně. Michal 17,37 m.
Osobně doufám, že závody se ujmou a pokud bude čas, mohli bychom je zopakovat ještě jednou na podzim. UŽ SE TĚŠÍTE NA PŮLKU?
Chtěl bych poděkovat všem rodičům za pomoc při rozhodování závodů. Jsem vždycky rád, když závody proběhnou v pohodě a je to znát i na výkonech. Ještě jednou děkuji.

Oddílové přebory ve vícebojích - první den

19. května 2011 v 21:15 | jo
První den v ženském sedmiboji je následující: 100 m překážek, výška, koule a 150 m ( od dorostenek výše 200 m).
Jsem příjemně překvapen hned po překážkách. Povinně zvítězila katka za 18,7 s před Žandou 19,2 s. Ale nečekal jsem, že i ostatní holky budou atakovat dvacetisekundovou hranici. Kamča 20,1 s, Anička Klinkovská 20,5 s a Anička Zummerová 21,9 s.Radka běžela 20,0 s. Všechny šly stovku plotů poprvé v životě. Fakt hezký.
Ještě větší překvapení na výšce. Kamča měla smůlu, v rozeskakování s přehledem přes 110 cm a v závodě 100 cm. Katka jako výškařka vyhrála se 135 cm, Radka také 135 cm, Žanda hezkých 130 cm, Anička také pěkně 120 cm.
Ale to co předváděla Anička Zummerová, to jsem nezažil. Za ty roky jsem ji prakticky neviděl skočit do výšky, ale dnes mě opravdu dostala. Skákala výšku za výškou a nakonec parádních 135 cm. Tak Aničko, máš po ptákách, teď už vím, co dokážeš a nedám ti pokoj. Já z tebe tu výškařku udělám i proti tvé vůli!
V kouli odrovnala Anička Klinkovská ostatní hned prvním pokusem. Parádních 8,54 cm a osobák jako hrom. Teď to ještě zopakovat na příštích závodech, je to prostě Klinkovská! Žanda také perfektně, 8,45 m je skvělé. Katka se smůlou 7,91 m, škoda vrhu co neustála, snad příště. Kamča pěkně 7,30 m a Anička 4,89 m.
Poslední dnešní disciplína byla 150 m. Vyhrála Žanda za 20,8 s, za ní Kamča 21,7 s, Katka se v běhu hodně zlepšila ) 22,5 s), Anička K. 23,2 s a Anička Z. 23,4 s. Kamila Kalová také 23,4 s. Radka čtyřkou 7,84 m. Radka na 200 m 33,8 s
Pořadí po prvním dni:
Žanda Strejčková1846 bodů
Katka Šustrová1735 bodů
Anička Klinkovská1411 bodů
Kamila Klepalová1334 bodů
Anička Zummerová1213 bodů
Radka vyhrála kategorii žen (bodejť ne) po prvním dnu 1370 b.
Takže zítra nás čekají dálka, oštěp a 800 metrů. To bude mrtvých!

Vyškov ve fotografiích

17. května 2011 v 20:48 | jo
Nějak mi blbne blog, nemohl jsem tam dostat fotky. Tak teď samostatně.
Pád soupeřky vždycky rozhodí.
Dálka v podání vicemistryně JMK
Na stupních vítězů
Patrik a kriket, probojoval se na LODM na poslední chvíli
a ještě jednou, ale na výšce 145 cm

Škoda, že se Žandě nedařilo tak jako na Poháru rozhlasu

Na šedesátku po výborném startu 8,62 s

V oštěpu trošku zaváhala, ale i tak pěkný výkon

Michal Kubík mě na třístovce mile překvapil

Kačka ve výšce 135 cm a čtvrté místo
A v oštěpu bohužel taky čtvrtá a navíc jen o pět cm

Lukáš sice finále málem propásl, ale nakonec osobák 8,19 s

Anička také v osobáku 2.49

a v cíli

Darča sice šedesátku trošku zvorala, ale napravila to v dálce a na 150 m

Po závodech bylo pro Míšu a Patrika soustředění před olympiádou

Mistrovství JMK žactva ve Vyškově

15. května 2011 v 23:28 | jo |  ZÁVODY
Po prvním kole kvalifikace na LODM 2011 byli celkem dva jistí, Míša a Jirka. Jirka bohužel skončil po Poháru rozhlasu. Veliká smůla, pro něj olympiáda skončila. Ale život jde dál. Ve hře byl ještě Patrik na výšku i kriket.
Cesta v pohodě, ale chcete-li poznat nepoznané kraje, nechte se navigovat Kačkou. Ta je spolehlivá. Počasí na Vyškov nezvykle vlídné. Pršet začalo až po závodech. Tři auta a devět závodníků a závodnic. Ale vezmu to popořadě podle jednotlivců.
Míša Hlavoňová: Měla to v pohodě, protože věděla, že LODM má už jistou. Počasí tentokrát celkem v pořádku, trošku tepleji, vítr bohužel 0,4 do protivky, ale jinak fajn. Moc jsem nefotil, abych to mohl shlédnout celé a bez vyrušování. Start byl naprosto perfektní, provní a druhá překážka hodně dobré. Škoda pádu soupeřky v půli trati, přece jen ji to trošku rozhodilo a hlavně běžela druhou polovinu trati prakticky bez soupeře, ten rozdíl byl obrovský. Čas 16,66 s je nový osobák.

Jsem samozřejmě spokojený, konečně se rozběhává, ale myslím, že Míšino maximum je víc jak o půl vteřiny lepší. Chce to jen větší teplo, vítr do zad, rozběh a finálový běh a solidní soupeřky. To všechno by mělo být na MMaS. Teď jen zdraví a trénovat.

Dálka byla současně s překážkami, ale Míša to zvládla. Hezký skok na 477 cm a druhé místo za Gábinou. Druhá medaile. Jen mi připadá, že ten odraz z prkna není pořád ono. Chce to trpělivost a ta pětka bude tam. O to se klidně vsadím.
Zlato a stříbro, kdyby už nebylo nikdy hůř ....

Patrik Pernica: Nakonec vybojoval olympiádu na poslední chvíli, krásné druhé místo v kriketu 54,98 m. Paráda, rozhodně Vítkovi ostudu nedělá. Háže prakticky z místa, když zatrénujeme, mohl by rozběhem nějaký ten metr přidat. Limit na finála LODM je 60 metrů a není pro něj rozhodně nedosažitelný.

Ve výšce se mu tentokrát tak moc nedařilo. Skočil 145 cm a od druhého místa ho dělil jen větší počet opravných pokusů. Navíc přidal ještě krásné druhé místo v kouli 10,50 m. Plně tak zastoupil Jirku.

Žanda Strejčková: Na Poháru rozhlasu ve středu se v dálce celkem chytla, škoda, opět ten rozběh. Ale pomaličku se do toho dostává. Ani pro ni není pětka nedosažitelná. 450 cm a šesté místo.

Šedesátka nebyla špatná, dostala se do finále časem 8,81 s, tak doběhla šestá časem 8,62 s. Do minulé neděle to bylo její maximum. Navíc vítr -0,6 s. Výborný výkon, zvláště na startu, kde je schopná držet krok s momentálně nejrychlejší češkou ve své kategorii - Gábinou.

V oštěpu to nebylo úplně ono, ale výkon 21,27 m a sedmé místo jsou fajn.

Michal Kubík: Na šedesát metrů zaběhl 8,39 s, to je slušný výkon. Byl jsem zvědavý, co předvede ve výšce a na 300 m a Michal nezklamal. Ve výšce rovných 150 cm, po pár trénincích bude určitě atakovat 160 cm.

Na třístovku běžel krásně, trošku zpomalení v druhé části zatáčky, ale krásně vyběhl cílovou rovinku. Hezký dlouhý krok a dobrá práce rukama a bylo z toho 43,69 s. Na první pokus vynikající. Tak jen vydržet trénovat a zatím si ujasnit disciplíny.
Kačka Šustrová: Po proležené zimě se začíná zlepšovat. Překážky "jen" 19,90 s a šesté místo, ale donedávna by ten čas brala všemi deseti. Totálně ji rozhodil pád závodnice v sousední dráze a tak ten konec odpochodovala. Zkusíme to v tréninku na tři a uvidí se. Technika je mnohem lepší než dřív.

Ve výšce bramborová medaile a 135 cm. Chce to rychlejší rozběh, ruce nahoru a chvíli si počkat. Pomalu, ale jistě se do toho dostává.

V oštěpu osobák, to jsem nečekal. Čtvrté místo, opět bramborová medailička a výkon 22,37 m. Smůla jako hrom, 5 cm od medaile, tak snad příště.
Lukáš Klíma: Měl hezké šedesátky. V rozběhu 8,21 s a postup do finále. Jen si musí pohlídat výsledky, je to špatné, když ani neví, že běží ve finále. Celkově doběhl osmý v osobáku 8,19 s. Ta osmivteřinová hranice není tak daleko. Opět to byl protivítr -0,5 s.

V dálce 432 cm, bohužel ten rozběh a odraz ještě nejsou ono. Ale lepší se.
Anička Klinkovská: Na půlku jsem jí prorokoval osobák a Anička to dokázala. Pěkně rozběhlý závod, hezký dlouhý kro a dobré ruce. Výsledný čas 2:49,58 a sedmé místo.

V disku tentokrát nezaváhala, poslušně chodila zadem a obsadila páté místo hodem 17,63 m. Příště to bude určitě lepší.

Adam Pernica: Výška nebyla špatná, skočil 140 cm. Skáče hodně dobře a až bude zdravotně v pořádku, určitě se ještě hodně zlepší. V disku hezkých 21,13 m.

Darina Zbořilová: Tak šedesátku jí úplně nevyšla, ale to se občas stává. Ještě jí chybí zkušenosti.Vylepšila to na 150 m, kde běžela za 22,28s. Dálka taky nebyla špatná, 437 cm je fajn. Chce to trénovat a závodit.
Závodní porada členů týmu JMK

Takže celkově jsem moc spokojený, téměř nikdo neodjel bez osobáku. Výkony jsou samozřejmě ještě nevyrovnané, však máme teprve začátek sezony. Je potřeba hodně a hodně trénovat a kontrolovat formu na závodech. Cílem většiny z vás by mělo být Mistrovství Moravy a Slezska 12. června v Olomouci. Míša a Patrik si zde vyzkouší stadion před LODM, která se koná koncem června.

Druhé kolo mladšího žactva

6. května 2011 v 5:43 | jo |  ZÁVODY
Jako obyčejně, druhé kolo mladšího žactva se koná na Horníkové v Brně. Opět stejná sestava: Kamča, Míša, Jirka a Patrik.
Podsle očekávání dopadl nejlépe Jirka. Vyhrál kouli i 1 500 m (jaksi jsem mu zapomněl říct, že dneska není půlka, ale 1 500 m, ale jemu se to stejně jedno ).
Ta patnáctka byla hodně dobrá, stylem start cíl doběhl za 5:03 a bylo vidět, že má ještě rezervy.
Patrik byl druhý v kouli, nato že nemá natrénováno, tak výkon kolem devíti metrů je hezký.
V dálce se mu příliš nedařilo, nevycházela mu noha.
Kamča běžela šedesátku dobře, vyhrála svůj rozběh. V dálce hezký výkon necelých 350 cm.
Míša se rozběhává, na šedesátku slušný výkon, do dálky se jí také dařilo, bylo to skoro 3 metry.
Bude líp.
Hezký rozcuch
Výsledky ještě nemám, jakmile budou, dám je na blog.

Přebory oddílu ve vícebojích

3. května 2011 v 9:58 | jo |  AKTUALITY
Kdysi byly doby, kdy jsme každoročně na podzim pořádali oddílový desetiboj. ale od doby, kdy nemáme kde skákat tyč a kdy v našem oddíle kategorie mužů vymizela, se závody nepořádají. Pokusili bychom se tak trošku obnovit tradici aspoň v kategoriích, ve kterých má ještě kdo závodit.
Propozice:

ODDÍLOVÉ PŘEBORY VE VÍCEBOJÍCH
Datum:
čtvrtek 19. a pátek 20. května 2011
začátek vždy v 15.00 hodin
Místo:
Stadion ASK, Ostrov Ludvíka Daňka, Blansko
Soutěže:
Pětiboj mladšího žactva ( pátek 20. května ), sedmiboj starších žákyň (případně dorostenek).
Informace:
Jiří ošlejšek
tel.: 724 51 51 73
Časový program:
Čtvrtek 19. května 2011 - sedmiboj žákyně starší
15.00 hodin : 100 m př.
15.30 hodin : výška
16.30 hodin : koule
17:20 hodin : 150 metrů

Pátek 20. května 2011 - sedmiboj žákyně starší a pětiboj žactvo mladší

15:00 hodin : 60 m př. - 5 boj
15.20 hodin : kriket - 5 boj
15.40 hodin : 60 metrů - 5 boj
16:00 hodin : dálka - 5 boj a 7 boj
16:40 hodin : oštěp - 7 boj
17:20 hodin : 800 metrů - 5 boj a 7 boj

Tak jen doufám, že nám bude přát počasí a vám zdraví. Protože se nemůžeme zúčastnit letos MMaS ve vícebojích ( snad kromě Jirky), budou tyto závody jedinou možností získat výkon na MČR v Praze. Pochopitelně ÚČAST JE PRO VŠECHNY POVINNÁ. Ostatní si mohou v rámci vícebojů vyzkoušet některé disciplíny.Zima, vítr, déšť

3. května 2011 v 7:36 | jo
Došel jsem k názoru, že Sibiř začíná hned za Prostějovem. Troška nepohody někdy nevadí, ale když se sejde zima kolem 10 stupňů C, silný vítr a déšť, tak je opravdu líp v hospodě. Byla to škoda, protože v takových podmínkách se rychlé časy opravdu běhat nedají.
Jirka, Michal, Míša i Žanda ale bojovali a některé výkony i přes počasí byly výborné.
Jirka běžel překážky tentokrát lépe technicky, hrábl si jen jednou a byl z toho čas 10,07 s. Pokud neudělá za týden vyloženě hruhou chybu, měl by mít olympiádu víceméně jistou aspoň na plotech.
Míši po 60 m a stovce přece jen trošičku scházely síly. Škoda zastavení na čtvrté překážce, ale i tak výborný čas 17,78 s. Napoprvé vynikající. Také bude v Břeclavi bojovat o účast na letošní LODM.
Na šedesátku Žanda po dlouhé době opět porazila Míšu. Škoda, že nezopakovala výborný výkon z Blanska na stovku. Čas 8,66 s.
Míša těsně za Žandou za 8,68 s.
Michal mě velice mile překvapil. Šedesátku měl za 8,50 s a stovku za 13,48 s.
Jirka jako mladší žák běžel se staršími, zajímala mě totiž dvoustovka. 60 m za 8,61 s
Na stovku si Míša vylepšila reputaci. Čas 13,79 s v těch podmínkách naznačuje, že v létě půjde i pod 13,50.
Stovka Žandě nevyšla, podklouzla jí noha a nedostala se do rytmu. 14,67 s
Jirka zaběhl stovku také velice slušně 13,71 s.
Na dvoukilo Míša skvělých 28,72 s. Běžela zatáčku moc hezky, na rovince trošku tvrdly nohy.
Na Žandu je dvoustovka trošku dlouhá, ale zvládla to pod třicet, 29,71 s.
Michal opět běžel výborně, na konci předběhl Jirku a vyhrál časem 27,87 s.
Jirka běžel 28,13 s, to je na mladšího žáka hodně dobré.
Takže celkově:
Míša skončila čtvrtá, to je výborné umístnění, výkon 1863 b, nový osobní rekord v trojboji, na 100 m a na dvoustovku. Žanda celkově sedmá s 1662 body. Osobák na dvoustovku.
Michal na hezkém devátem místě, výkon 1199 b. Všechno v osobních rekordech.
Jirka také samé osobáky, celkově 12. za 1118 bodů.
V příznivém počasí si svoje výkony všichni jistě ještě zlepší. Příští týden je čekají závody družstev a kvalifikace na LODM v Břeclavi.

Brněnský drak Jirka

3. května 2011 v 6:35 | jo |  ZÁVODY
Součástí Brněnských běhů byl i Běh o Brněnského draka, což bylo zároveň Mistrovství JMK v silničním běhu.
Jirka všem 51 závodníkům a závodnicím mladšího žactva ukázal záda a pohodově zvítězil před Honzou Osolsobě a Zbořilem. V závěrečných metrech se tentokrát nemusel příliš namáhat a jen kontroloval situaci.
Na stupních vítězů.
V hlavním závodě půlmaratonu zvítězil Elicia Save. Kuba Tihon doběhl na pěkném 69. místě časem
1 : 39,38. Jen pro zajímavost, Milan Vrána by v dobách své největší slávy doběhl někde mezi afrikými běžci. Jeho čas je o půl hodiny rychlejší než Kubův.