Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Desítka je minulost, aktuální je 9,93 s

20. února 2011 v 6:58 | jo |  ZÁVODY
Ostrava nezačala vůbec dobře. Většinou nemluvím sprostě, ale ti dva ostravští pseudohorničtí tuneláři mě prostě dostali. Příště před půl desátou v Ostravě nebudu!  V hale zima jak na severním pólu a někteří rozhodčí tak arogantní, že bych je kopl někam. Prostě ze začátku to vypadalo na nejhnusnější závody v za posledních třicet let. Opravdu nechápu proč se ty závody  tady pořádají, když o to evidentně téměř nikdo z nich nestojí.
ov1
Ani na dráze to nezačalo dobře. Míša se nechala na startu strhnout, zapoměla prodloužit krok a byla z toho šedesátka v čtyř a pětikrokovém rytmu. Ale klobouk dolů, i z toho dokázala ještě vybojovat čas 10,36 s a postup do finále B.
V béčku nedala svým soupeřkám žádnou šanci a zvítězila rozdílem třídy v novém osobáku 9,93 s. Od tohoto okamžiku mě už nikdo v tunelu prostě naštvat nemohl. PARÁDA !  Celkově by to stačilo na páté místo v áčku. Republika je na 100 %.
ov2
Žanda vyfasovala na šedesátku kompletní Morendu, Hanku Prochovou a Aničku Svlekushazující!  Držela se skvěle. Na startu byla v čele a skoro celou šedesátku se statečně držela těsně za Aničkou. Ztráta byla zřetelná až v posledních deseti metrech. Halový osobák 8,67 s a celkově 13. místo o chloupek za finále B. Jen podotýkám, že startovalo téměř 40 sprinterek. Už se opakuji, ale chce to prostě jen trénink. Dálka nevyšla, problémy s rozběhem, ale venku na stadionu to vychytáme. Jaro se blíží.
ov3
Je velká škoda, že Míša šla dálku hned po překážkách. Ono je přece jen rozdíl absolvovat hladkou šedinu nebo ploty. Měla hned krásný zajišťovák 468 cm a dalších pět skoků měla jistých. Trošku zlobil rozběh a skoky nebyly tak vysoké jako ve středu. Nakonec krásné 6. místo jen 1 cm od čtvrtého.
ov4
Kačka věděla do čeho jde, škoda arogantního rozhodčího u výšky a mohla ten základ 130 cm u výšky dát. Na překážkách základní osobák 12,11 s. Po půlročním výpadku se velké výkony čekat nedaly, ale na dráhu budeme už připraveni.
Letos sice bez medaile, ale jsem v výsledky spokojený. Míša a předpokládám i Kamča mají start na MČR jistý, zbývá jet doplnit třetí do štafety 3 x 300 m. Za týden by měl vyjít i start Vítka na dorosteneckém MČR v dálce. Tolik lidí jsme na republice už dlouho neměli. A to nepočítám mladšího žáka Jirku Klinkovského, který bude 6. března hájit barvy Brna na 800 m a v kouli. Tam považuji medaili za téměř jistou.
 Musíte si uvědomit, že náš oddíl má v současné době sice asi 45 členů, ale z toho je přes 15 prcků ve věku 6 - 7 let, asi dalších asi 15 kteří chodí na tréninky tak 3 - 4 x za měsíc. Takže zbývá 13 schopných a nadějných závodníků a závodnic. V tomhle případě snad nebude třináctka smolná.  A z tohodle počtu je sedm z nich v tabulkách ČR zhruba do 25. místa. Je to paráda, vůbec si nemůžu stěžovat. Chce to jen trénovat a vydržet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša-Kája Míša-Kája | E-mail | Web | 29. června 2012 v 12:37 | Reagovat

Pěknej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama