Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Únor 2011

Vítkovi Mondo sedí

27. února 2011 v 5:30 | jo |  ZÁVODY
Stalo se téměř nemožné.
Na Mistrovství ČR juniorů a dorostu, na které se Vítek probojoval jen do počtu se stal největším překvapením soutěže dorosteneckých dálkařů.
Hned prvním pokusem se dostal přes šest metrů. 607 cm. Výborný zajišťovák. V druhé sérii si pojistil finále novým osobákem 630 cm. Bylo to vynikající, ale v tuhle chvíli jsem už víc nečekal. Ve finálových pátých skocích mě Vítek ale dostal. Vynikající skok, odraz z prkna a bylo to daleko. 655 cm a posun na třetí místo. Potom bohužel zabodoval favorit soutěže Sýkora a posun na čtvrtou příčku.
Jenže Víteček je muž posledních pokusů. Rychlůý rozběh, odraz a superdlouhý pokus. Jenže maličký přešlap. Byl by to vítězný skok soutěže. Ale nemůžeme chtít všechno, to by bylo opravdu děsné zlepšení o víc jak půl metru. Buďme spokojeni s vynikajícím výsledkem a posunem Vítka do absolutní české špičky. Nechme si něco na léto a nové Mondo na Palačáku. Teď se musí trénovat.
Poslední Vítkův skok, minimálné přešlap a výkon mezi 670 - 680 cm. Co bude venku???? Sedmička ?

Podle mého názoru má největší podíl na úspěchu nová bílá bunda Adidas. Díky maminko!
A co takhle nové tričko? Na nový osobák?

Olomoucké rychlozávody

27. února 2011 v 5:01 | jo |  ZÁVODY
Je to paráda, když vás hned pustí rovnou do haly a nemusíte jako blbec stát venku na mrazu. Tak to chodí v Olomouci. V hale sice nebylo nejtepleji, ale při těch mrazech se to snad ani víc vytopit nedá.
Tak to jsme všichni. Byl by to docela hezký obrázek, kdybych tam nebyl já.

Na začátek Kamča na 3 000 metrů. Čtyři kluci a blondýnka. Ale Kamča zabojovala a poctivě kroužila kolečka pod 50 s, za polovinou závodu předběhla nejslabšího žáka a ke konci se hodně dotahovala na třetího.
Výsledný čas byl vynikající 11:58,26. Musíte z něho ještě ubrat něco na nevyhovující zatáčky a vyjde vám parádní čas a to hned na druhý pokus. Tahle trať bude Kamile opravdu sedět. Nemusí se příští rok vstupu mezi dorostenky rozhodně bát.
Poprvé si vyzkoušela i kouli a těch 7,82 m je po jednom tréninku docela dobré.
Rychlost disciplín, které za sebou následovaly, jsem snad ještě nezažil. Od 10:20 do 11:40 stihla Míša absolvovat 60 m př., 60 metrů hladkých, dálku, opět překážky a nakonec hladkou šedesátku. Časy: 10,14 s - 8,46 s (vyrovnaný osobák) - 476 cm (ani ne minutu po finále překážek) - 10,19 s a na závěr osobák 8,44 s a navíc porazila Aničku Freibergerovou. Tak proti tomu je pětiboj procházka po Něvském prospektu. Je vidět, že když je natrénováno, tak jde všechno.
Překážky 10,14 s
Start šedesátky a nový osobák
Dlka rovnou z překážek a 476 cm
Katka to měla taky hodně rychle za sebou. Překážky - výška - koule - překážky. Ploty v rozběhu 11,77 s a ve finále 10,80 s. To už vypadalo úplně jinak než v Ostravě. Samozřejmě je to nový osobák. Výška byla trošku narychlo, ale těch 125 cm skočila slušně. V kouli hezkých 7,47 m. Lepší se.
Překážky v novém osobáku
Výška
A nakonec koulička!
Žanda si dala dvakrát šedesátku - 8,80 s a 8,90 s. Běhá jí to docela dobře, ale ten závěr už trošku nestíhá. Však to vyběhá. V dálce opět smolný přešlap, bylo to dost daleko za 450 cm.
Start má Žanda vždycky vynikající
I Mekáč byl tentokrát bleskový. Co se člověk všechno nedozví, Wrap není Wrap, ale s.... Zase jsem o něco chytřejší.
Jako zákusek jsme měli utkání florbalu ZŠ Lysice - ZŠ Dobruška. Ten výsledek nebyl sice nijak lichotivý, ale jediný gól lysických dala Míša. Škoda, že přitom přišla málem o zuby. Té krve, jako ........ Ale je dobrá.
Zítra s Vítečkem na MČR do Prahy, držte mu palce. Vzhledem k tomu, že je letos mladší ročník, bude to mít hodně a hodně těžké. Za týden ještě poslední přípravka na republiku žactva, čekají nás Přerovské víceboje opět v Olomouci.

Krajský přebor žactva Olomouc

21. února 2011 v 18:47 | jo |  AKTUALITY
Tak v pátek 25. února jedeme opět. V Olomouci jsme už jako doma. Známé prostředí, tentokrát milí lidé, už se těším na krásné závody. Tentokrát žádný velký stres, o nic nejde. Jen si pořádně zazávodit.
ol3
Přihláška:
Kamča3 000 mkoule
Míša60 m př.60 mdálka
Žanda60 mdálka
Katka60 m př.koulevýška
ol12
Odjezd v 7.00 hodin od nás, Kačku vezmem po cestě, ale nezastavujeme, máme zpoždění.
Snad se mi podaří minout Mekáč !
hambac

Desítka je minulost, aktuální je 9,93 s

20. února 2011 v 6:58 | jo |  ZÁVODY
Ostrava nezačala vůbec dobře. Většinou nemluvím sprostě, ale ti dva ostravští pseudohorničtí tuneláři mě prostě dostali. Příště před půl desátou v Ostravě nebudu!  V hale zima jak na severním pólu a někteří rozhodčí tak arogantní, že bych je kopl někam. Prostě ze začátku to vypadalo na nejhnusnější závody v za posledních třicet let. Opravdu nechápu proč se ty závody  tady pořádají, když o to evidentně téměř nikdo z nich nestojí.
ov1
Ani na dráze to nezačalo dobře. Míša se nechala na startu strhnout, zapoměla prodloužit krok a byla z toho šedesátka v čtyř a pětikrokovém rytmu. Ale klobouk dolů, i z toho dokázala ještě vybojovat čas 10,36 s a postup do finále B.
V béčku nedala svým soupeřkám žádnou šanci a zvítězila rozdílem třídy v novém osobáku 9,93 s. Od tohoto okamžiku mě už nikdo v tunelu prostě naštvat nemohl. PARÁDA !  Celkově by to stačilo na páté místo v áčku. Republika je na 100 %.
ov2
Žanda vyfasovala na šedesátku kompletní Morendu, Hanku Prochovou a Aničku Svlekushazující!  Držela se skvěle. Na startu byla v čele a skoro celou šedesátku se statečně držela těsně za Aničkou. Ztráta byla zřetelná až v posledních deseti metrech. Halový osobák 8,67 s a celkově 13. místo o chloupek za finále B. Jen podotýkám, že startovalo téměř 40 sprinterek. Už se opakuji, ale chce to prostě jen trénink. Dálka nevyšla, problémy s rozběhem, ale venku na stadionu to vychytáme. Jaro se blíží.
ov3
Je velká škoda, že Míša šla dálku hned po překážkách. Ono je přece jen rozdíl absolvovat hladkou šedinu nebo ploty. Měla hned krásný zajišťovák 468 cm a dalších pět skoků měla jistých. Trošku zlobil rozběh a skoky nebyly tak vysoké jako ve středu. Nakonec krásné 6. místo jen 1 cm od čtvrtého.
ov4
Kačka věděla do čeho jde, škoda arogantního rozhodčího u výšky a mohla ten základ 130 cm u výšky dát. Na překážkách základní osobák 12,11 s. Po půlročním výpadku se velké výkony čekat nedaly, ale na dráhu budeme už připraveni.
Letos sice bez medaile, ale jsem v výsledky spokojený. Míša a předpokládám i Kamča mají start na MČR jistý, zbývá jet doplnit třetí do štafety 3 x 300 m. Za týden by měl vyjít i start Vítka na dorosteneckém MČR v dálce. Tolik lidí jsme na republice už dlouho neměli. A to nepočítám mladšího žáka Jirku Klinkovského, který bude 6. března hájit barvy Brna na 800 m a v kouli. Tam považuji medaili za téměř jistou.
 Musíte si uvědomit, že náš oddíl má v současné době sice asi 45 členů, ale z toho je přes 15 prcků ve věku 6 - 7 let, asi dalších asi 15 kteří chodí na tréninky tak 3 - 4 x za měsíc. Takže zbývá 13 schopných a nadějných závodníků a závodnic. V tomhle případě snad nebude třináctka smolná.  A z tohodle počtu je sedm z nich v tabulkách ČR zhruba do 25. místa. Je to paráda, vůbec si nemůžu stěžovat. Chce to jen trénovat a vydržet.

Skokanská středa letem světem

16. února 2011 v 21:24 | jo |  ZÁVODY
Bohužel vinou mojí a  taky počasí jsme dorazili na závody poněkud pozdě. Proto jsem byl dost překvapený, že ta dálka nakonec docela pěkně vyšla.
Vítek opět přes šest metrů, tentokrát 609 cm
vitek
Míša na pětku sice nedosáhla, ale 479 cm po včerejším tréninku je dobrý. Hlavně že vycházel rozběh.  I Žanda měla hezký skok na 449 cm.
ž + m
Nefotit!
no
Žanda výškařka
zanda vyska
A totéž Katka
katka vyska
Vítek a 170 cm
vitek

A tři nakonec
tri

Skokanská středa

15. února 2011 v 6:57 | jo |  AKTUALITY
Poslední Skokanská středa na Hádech se  koná zítra.
ss5
Cílem je pokud možno vylepšit dosavadní výkony před MMaS žactva a MČR dorostu a žactva. Proto jede Vítek, Míša, Žanda a Katka.
Odjezd upřesníme dneska na tréninku na Botance.

Mistrovství Moravy a Slezska žactva - Ostrava 2011

15. února 2011 v 6:56 | jo |  AKTUALITY
MMaS ve sprinterských disciplínách a ve skocích se koná ve vítkovickém tunelu v Ostravě. Letos to bude čistě ženská výprava.
Z loňska
misa start
Míša Hlavoňová60 m př.dálka
Žaneta Strejčková60 mdálkavýška
Katka Šustrová60 m př.výška

Definitivní disciplíny upřesníme po zařazení v pátek, protože všechny tři se v nabitém časáku zvládnout nedají.
Odjezd z Blanska v 6.30 hodin, dospíte v autě jako vždycky.

Mistrovství republiky v halových vícebojích

9. února 2011 v 10:21 | jo |  AKTUALITY
O tomto víkendu se koná Mistrovství České republiky v halových vícebojích.
ČAS
Jezdíme tam pravidelně už několik let. Letos nás bude reprezentovat Míša Hlavoňová v kategorii žákyň.
Halový pětiboj je závod pro velký holky, žádná béčka. 60 m př., výška, koule, dálka a nakonec 800 metrů.
Hala otakara Jandery v pražské Stromovce
str
Míša napřekážkách v pětiboji na MMaS v Olomouci
překy
Na Mistrovství Moravy a Slezska Míša obsadila krásné páté místo výkonem 2 222 bodů. Už jen probojovat se mezi nejlapších dvacet vícebojařek republiky je velký úspěch.

Tak snad budeme v pátek držet palce.

Mistrovství Moravy a Slezska 2011

7. února 2011 v 19:13 | jo |  ZÁVODY
6 + 1, tedy Vítek, Jirka, Míša, Kamča, Markéta a Barča + univerziťák Tomáš. Dopadlo to skvěle.
Tomáš Kejík v rozběhu zvítězil. Ve finále obsadil překvapivě krásné druhé místo časem 7,27 s. Lepší se každým závodem, ještě vychytat ten start a bude to perfektní.
bla1
Vítek Pernica se tentokrát předvedl. Musím se přiznat, že jsem už nevěřil, že by se v hale letos ještě chytil. Na středečním tréninku nic moc, ale Vítek zabral a dvakrát se dostal přes šest metrů.
Jako obyčejně se zlepšoval v posledních pokusech a bylo z toho 616 cm a osobák v hale. Stačilo to na bronzovou medaili. Snad to bude stačit i na MČR.
bla2
Jirka Elisek zaběhl velice dobře čtvrtku. Skončil celkově šestý časem 53,14 s. Nový osobák. Na dvoustovce to nebylo tak dobré, 24,51 s, ty zatáčky bez možnosti tréninku jsou dost kruté.
bla4
Kamča rozběhla půlku jako hodinky. Tentokrát žádný výpadek ve třetím kole. Byl z toho skvělý čas 2:33,82 a nový osobák o 6 vteřin. Paráda! A to ještě měla málem kolizi s vozíkem v dráze, to by znamenalo ještě další vteřinu dolů. Je to hodně nadějné.
bla3
Na trati
bla5
Markéta se snažila zaběhnout limit na orienťák, ale bohužel tentokrát to nevyšlo. Ale čas 12:57,88 stačil na stříbrnou medaili. Tak příště.
bla6
Barča nezačala skákat dobře, ale nakonec se dostala dvakrát před 9,50 m. Nejdelší pokus byl 9,54 m. Tři cm za osobákem.
bla7
Míša nastoupila jen na 150 m. předtím si ještě stihla lehce zatrénovat osmikrokový náběh na překážky.
bla7
Stopadesátku zvládla skvěle, vyhrála rozběh a časem 20,73 s si zlepšila osobák a ještě porazila Aničku Freibergerovou. Celkově pátá.
bla8
Čeština se zvládla i na Slovensku
bla9
Nakonec jako vždycky snímek davu
bla10
Udělali jste mi radost, když se výkony lepší, je to vždycky fajn.

MMaS Bratislava 2011

1. února 2011 v 9:27 | jo |  AKTUALITY
Na letošním Mistrovství Moravy a Slezska dospělých, juniorů, dorostu a žactva v hale Elán v Bratislavě nás bude reprezentovat 7 závodníků a závodnic + Tomáš Kejík za UNI Brno.
blava
Vítek Pernicadálka
Jirka Elisek400 m200 m
Tomáš Kejík60 m-
Míša Hlavoňová150 m
Kamča Klepalová800 m
Bajča Živnátrojskok
Marky Tesařová3 000 m

Pojede se dvěma auty, pokud se situace do soboty nezmění a někdo nepadne pod tíhou nemoci.

Televizní hvězda z Humoresek

1. února 2011 v 9:27 | jo |  AKTUALITY
Neměli jsme nejmenší tušení, že máme mezi sebou zkušenou televizní herečku. V pátém dílu Četnických humoresek nazvaném Krkatá bába hraje jednu z hlavních rolí Míša Juřicová.
četnící
Ztvárnila zde obdivuhodným způsobem roli miminka. Podle jejích slov, její postava byla velmi náročná, protože musela hrát roli chlapečka!  Při filmování se nenechala zastupovat kaskadérem, přestože měla náročné výstupy jako běh v četnickém náručí přes dvůr a nebo blízký kontakt s dvojicí dog. Klobouk dolů.