Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Leden 2011

Míša pátá a Radčin historický úspěch

30. ledna 2011 v 2:54 | jo |  ZÁVODY
Jak už jsem psal, Mistrovství Moravy a Slezska v halových vícebojích se účastnili Vítek, Míša a Radka. Jako obyčejně nejhorší bylo přesvědčit činovníky z Olomouce, že TJ Vysočany jsou z Moravy a ne z Čech nebo z Maďarska.

60 m př.
Ve 12 stupních Celsia se moc dobře nezávodí, ale holky to zvládly na jedničku. Míša v tříkrokovém rytmu za 10,16 s a Radka na čtyři za 11,80 s.
Výška
Tak trochu mi Míša zahrála na nervy. Při rozeskakování  tvrdošíjně shazovala i 115 cm. Nakonec pohoda a 121 cm. Co bych víc chtěl.
Radka celkem v pohodě 127 cm. Zdá se to málo, ale vysoko v tom mrazu neskákal nikdo.
Kouličky
Malinko za očekáváním, ale ty tři pokusy jsou celkem málo. Přesto 8,08 m je docela slušný průměr.
Radka taky umí víc, ale 7,43 m taky jde. Chce to občas zatrénovat i  vtělocvičně.
Dálka
Míša asi čekala víc, ale každý den to nejde. Škoda hodně dalekého druhého pokusu s mm přešlapem. Nakonec 451 cm.
Radka se nějak nemohla odrazit, navíc i nedošlapy.
Půlka
Přes nachlazení  Miška na 800 m zabojovala a doběhla těsně za Vendulou. Posunula se na skvělé páté místo a čas 2:58,08 na víceboj a Olomouc vynikající.
Radka už neměla velkou motivaci, třetí místo jisté a tak to jen odběhla. Teda vypadá to spíš jako chůze, ale fakt běžela!
Takže nakonec, Míša krásné páté místo a 2 222 bodů, Radka třetí mezi ženami a 1 466 b. Historický úspěch pro TJ Vysočany a nejmenší oddíl na světě.
Vítek šel jen první den z tréninkových důvodů. 60 m opět zlepšení na 7,70 s a vítězství v rozběhu.
V dálce si opět vylepšil letošní maximum na 588 cm. Jde to sice pomalu, ale jistě nahoru.
Tak a celá trojice pohromadě. Povšimněte si, nemá se ta Radka k Vítkovi nějak moc???
Jsem spokojený, Radka po letech konečně medaili a Míša se na svůj první víceboj se rozhodně neztratila. Při troše štěstí by si mohla jet zazávodit na republiku. Každá zkušenost dobrá.

Článek v Zrcadle

27. ledna 2011 v 11:30 | jo |  AKTUALITY
zrc
Ve čtrnáctideníku Zrcadlo vyšel článek o výborných výkonech žáků a žákyň na závodech v Olomouci. V příštím čísle vyjde hodnocení roku 2010 .

Skokanská středa na Hádech

27. ledna 2011 v 4:59 | jo |  ZÁVODY
Skokanská středa na Gymnázium Hády se povedla. V téměř rodinné atmosféře mezi kamarády se vždycky dobře cítíme a závody jsou v pohodě.
Barča se na trojskoku konečně odvázala a vylepšila si osobák na 9,59 m.
Je to o dva centimetry více, než skočila Radka vloni.  Škoda, že při všech závodech mívá většinou jen jeden platný pokus.  Jenže trojskok není vůbec jednoduchá disciplína a chce to trošku času.
ss1
Míša se začíná dost dobře rozeskakovat na dálce. Dva pokusy přes pět metrů, bohužel zatím ani jeden regulérní. Ale je to tam. Nakonec 480 cm a tak trošku nespokojenost ( ještě před týdnem by to byl osobák). Ale je teprve začátek sezony, takže vyhlídky jsou dobré. Ještě přidala 123 cm ve výšce.
ss3
Žanda se stále nemůže dostat do rozběhu. Měla jeden dost povedený pokus, ale zase scházel odraz. Nicméně pomaličku se to zlepšuje. 448 cm zase není tak málo. Na výšce byla s Míšou solidární a skončila na stejné výšce.

ss2
Vítek opět bojoval s bolavými zády. Zlepšení na dálce na 580 cm a ve výšce na 173 cm. Bude se muset dát zdravotně do pořádku.

ss4
.
ss5
Další závody jsou víceboje v sobotu v Olomouci. Jsem přesvědčen, že Vítek, Míša a Radka předvedou dobré výkony.

Bez komentáře! Ta svačinka na zpáteční cestě mi fakt hodně spravila náladu. Díky!
ss6

MMaS a MČR v hale 2011

25. ledna 2011 v 15:03 | jo |  AKTUALITY
Mistrovství Moravy a Slezska a Mistrovství České republiky v hale 2011. Tyto závody jsou určeny jen pro zkušené a registrované závodníky a závodnice.

Mistrovství Moravy a Slezska v halových vícebojích:
29. ledna 2011 v Olomouci - Míša hlavoňová a Radka Škvařilová v halovém pětiboji a snad i Vítek Pernica v sedmiboji. Pokud by se Míše podařil závod, mohla by postoupit.
ol

Mistrovství Moravy a Slezska žactva (část) a dorostu, juniorů a dospělých:
5. února 2011 v Bratislavě v hale Elán. Osm závodníků a závodnic bude bojovat o nejlepší umístnění a hlavně o výkony, které by je opravňovali k účasti na MČR.

Mistrovství České republiky v halových vícebojích:
11. - 13. února 2011 v Hale otakara Jandery v pražské Stromovce. Pokud se zadaří, mohla by v pátek 11. února nastoupit Míša k halovému pětiboji. Zatím je to ve hvězdách.

Mistrovství Moravy a Slezska žactva:
19. února ve vítkovickém tunelu v Ostravě. 60 m, 60 m př., dálka a výška. Druhá část mistrovství žactva. Počítám s účastí asi čtyř závodníků a závodnic.

pha
Mistrovství České republiky dorostu a juniorů:
Šanci na zařazení mají Vítek Pernica, Jirka Elisek a Berča Živná. Uvidíme!

Mistrovství České republiky žactva:
12. - 13. března v Jablonci nad Nisou. Účast na republice mají vysokou Míša hlavoňová na 60 m př. a snad i v dálce, Kamča Klepalová na 800 metrů, možná i Jirka Klinkovský na 800 m. Rád bych konečně už letos viděl naši štafetu na 3 x 300 metrů ve složení Míša, Kamča a Anička. Žeby konečně???

A pak nás čeká jarní příprava, už koncem dubna první závody na domácí půdě, kvalifikace na Letní olympiádu dětí a mládeže v Olomouci, plnění limitů na MČR a hostování v soutěžích družstev za brněnské oddíly JAC a ByAC a za Olomouc.

Když se daří, je to fajn

21. ledna 2011 v 19:06 | jo |  AKTUALITY
Byla to prostě paráda, od zahajujících půlek až po dálku holek ve vylidňující se hale. Olomoucký tartan k nám byl dneska hodně laskavý, kamera nás měla ráda a počítala pomalejc a  soupeři dávali přednost.

Zdokumentováno hned nadvakrát. Vše podstatné na videu díky panu Klepalovi.
ol1
Jirka Klinkovský:  Dvakrát nastoupil a dvakrát jasně vyhrál. Na osmistovce celou trať jasně vedl s velkým náskokem, potom se na něj dotáhl místní závodník, ale Jirka jeho útok jasně odrazil a přesvědčivě vyhrál. 2:36,17. Vzhledem k tomu, že v olomouckém tunelu se 8 s odečítá na zatáčky, je to vynikající.
ol2
Jeho vrhy v kouli jsem bohužel neviděl a moc mě to mrzí. Všechno prostě nestihnu. Nejprve si vylepšíl osobák o metr na 11 metrů a potom zlikvidoval soupeře vrhem 12,01 m. Fantastické.

ol3
Anička Klinkovská: Absolutní výkon na 800 m si sice nevylepšila, ale vzhledem k odečtu zatáček, je to zlepšení přibližně o osm sekund. Výkon 2:52,87. Hezky rozběhnuté a vypadalo to i ke konci mnohem líp než premiéra v Bratislavě.
ol4
Osobák padl ale v kouli, vylepšila ho na 8,19 m. Rudice je minimálně krajská koulařská velmoc.
ol5
Lukáš Klíma: V rozběhu osobák 8,39 s a hezké druhé místo ve finále C.
ol6
Osobní rekord i v dálce, škoda, že byly jen tři pokusy, 430 cm.
ol7
Žanda Strejčková:  Na šedesátce v rozběhu 8,78 s a shodným časem krásné 4. místo ve finále A.
ol8
V dálce opět trošku problémy s rozběhem, ale nakonec 6. místo a 437 cm.

Kamila Kalová: S převahou vyhrála svůj rozběh časem 9,57 s a ve finále C krásné druhé místo vylepšeným časem 9,54 s. Navíc v dálce slušných 313 cm. Na svoje první závody je to moc hezké.
ol9
Darina Zbořilová: Jela sbírat zkušenosti a rozhodně se neztratila. 8,89 s v rozběhu a postup do finále B, tady 2. místo vylepšeným časem 8,84 s. Bylo by to určitě ještě lepší, kdyby se jí podařilo zvýšit počet tréninků.
Hezká výška a 130 cm.
ol10
.ol8
Kamča Klepalová: Nakonec jsem si nechal dvě nejlepší. Tréninková píle se prostě vyplácí. Kamča to na půlce krásně rozběhla, držela se dlouho naplánovaných mezičasů. I konec byl perfektní. Čas 2:46,57 na olomoucké poměry vynikající. Trénink v Blavě udělal svoje.
ol11
Kamča běhá šedesátku napůl jako doplněk a napůl jako recesi, ale ty výkony by brala hromada lidí. V rozběhu osobák 8,91 s a ve finále C jasné vítězství časem 8,98 s. Je to rychlík
ol12
Míša Hlavoňová: Holka, tys mi dneska udělala radost. Prakticky sama v rozběhu nádherných 10,03 s, to by mělo na republiku stačit. Ve finále bohužel moc chtěla, přilš se věnovala soupeřkám a nevyšlo to. Ale to je fuk, hlavně, žes to dokázala aspoň jednou.
ol13
V dálce se ze začátku trošku trápila, začala s 440 cm, ale postupně se zlepšovala. V době, kdy jsem myslel, že už chybí síly, opřela se do prkna, vysoké koleno a nádherný skok 491 cm. Paráda!  Pětka to sice ještě není, ale i tak skok  republikové úrovně.
ol14
Nádhera od začátku až do konce. Takových dnů bývá málo, něco takového jsem zažil naposledy předloni na Přeborech Brna. Pokud vydržíte, většina z vás má před sebou nádhernou atletickou budoucnost. Ten nahoře mě musí mít hodně rád, když mi posílá takové správné a šikovné děti.
ol15
McDonald mě asi jednou zabije. Od smíchu mě bolí břicho. To zas bylo něco.
Je to nějaký rozbitý !!!
ol16

Čitin, kadikula a další

18. ledna 2011 v 4:26 | jo |  ZÁVODY
Druhé bratislavské závody Brána k olympiádě. Hlavní úkol byl seznámit se s Halou Elán před MMaS v únoru.
Míša si udělala nový osobáčky na 60 metrů, protože běžela 8,46 s hned dvakrát po sobě. V žákyních byla třetí.  
blava1
Kamča taky osobák, tentokrát 8,93 s. Překvapili mě reakční časy obou holek, Míša byla jedna z nejrychlejších ,132 s a Kamča 0,159 s. To je paráda, je vidět že tréninky startů se vyplácí.
blava 2
Anička držela kouli na závodech prvně v ruce a hned přehodila osm metrů - 8,05 m. Klinkovští se prostě nezapřou!
blava3
Míša v dálce "jen" 469 cm, chtělo to výc pokusů a jednou tam podržet nohy. Však ono to tam padne! V žákyních třetí.
blava 4
Holky jely do Bratislavy vyzkoušet hlavně 800 metrů. Chtělo to rychleji rozběhnout a bylo by to lepší. Kamča 2:39,04 a Anička při premiéře 2:52,14.
blava5
Celkově se mi to líbilo, škoda jen, že holky nemohly jít tu štafetu.
blava 6
Ve středu Vítek, Jirka, Míša a Kamča na trénink opět sem.

Veteránci na Hané

18. ledna 2011 v 3:54 | jo |  ZÁVODY
V sobotu jely starší kategorie do Olomouckého tunelu. Bohužel poslední roky kdokoliv nad patnáct je veterán, cokoliv nad dvacet - živá mrtvola!  Takže Barča, Vítek, Jirka a Tomáš si jeli zazávodit na Regionální přebory na Hanou.
Tomáš chybí
ol1
Škoda, že se nezávodí na tratích do 20 metrů, Barča by byla jednička. Podívejte se na došlap prvního kroku. Jen podotýkám, že Lucka není žádné béčko, je to účastnice evropské kvalifikace EYOT v Moskvě. Ale i tak to Bára zvládla hluboko pod devět.
ol2
V trojskoku už Bajča nená problém s devítimetrovým prknem. Škoda prvního skoku, ohlášeného jako mylný přešlap. Nakonec 9,14 m. Tři pokusy jsou málo.
ol3
Vítkovi se v sobotu moc nedařilo, je pořeba potrénovat. Jirka Elisek šel trošku netradiční tratě, v Olomouci se nic delšího běhat nedá. 60 metrů měl vyrovnané 7,62 s a 7,63 s.
ol4
Dálka 543 cm a ve výšce 160 cm.
ol5

Tomáš Kejík je po Radce druhý cizinec v našich řadách. Musím se přiznat, že jsem předpokládal, že bude o něco pomalejší. Vyrovnané časy 7,41 s a 7,42 s jsou dobré. Není to ještě vyběhané, klidně je schopný to stlačit ještě minimálně o desetinu dolů.
ol5
Byly to závody na začátek sezony, nebylo to vůbec špatné, ale je potřeba trénoval a doladit formu na důležité závody v únoru.

Novoroční skoky na Horníkové

9. ledna 2011 v 4:52 | jo |  ZÁVODY
Na skokanské závody na Gymnázium Hády jsme vyrazili ve třech. Tedy, ne tak úplně bez komplikací. Cesta krásně ubíhá, Svatá Kateřina a blíží se Šebrov. Nechybí nám něco?
BARČÁÁÁ!
Ten důlek před nádražím budou muset silničáři opravit.  Tak jsme konečně kompletní.
Když už jsme v Brně, tak tedy zatrénujem. Jde to docela dobře, ale nesmíme nic přehánět, před námi jsou závody.
První letošní
1letošní
Přesun na Horníkovou. Do dneška jsem netušil, že jde v Brně nakupovat i bez peněz.  Pepova zkratka a jsme na závodech. Naše výškařské duo s výškovým průměrem něco nad 150 cm je připraveno. Ale holky zabojovaly a udělaly mi fakt velikou radost.
Míša
Není žádným tajemstvím, že Míša s výškou moc nekamarádí. Ale bohužel pro ni, je to hned druhá disciplína halového víceboje a tak se tomu nedá vyhnout.
základní výška 110 cm, první pokus jde dolů, ale ve druhém to zvládla. A pak už je to lepší a lepší. Těch 125 cm na začátek je vynikající. Samozřejmě nový osobák ( už jen 75 cm).  Věřím tomu, že to bude ještě lepší. Už se těším do Olomouce.
Žanda
To u Žandy jsem byl mnohem klidnější. Ta výšku lehce zvládá, být o pár centimetrů vyšší, tak by jim to ukázala. 135 cm, nový osobák. I tak z toho bylo páté místo.
Přotože musela čekat až Barča odskáče, bylo to pro ni hodně dlouhé. Přejeme jejímu pozadí brzké uzdravení!

Fakírka? Že jí ty hřebíky z treter netlačí na hlavu?
Fakírka
Jeli jsme sem původně jen kvůli dálce. Žanda si na Botance ještě změřila rozběh a možná si tu jeho délku i zapamatovala.  Jenže každý povrch je jiný a tak to není úplně ono. Ještě to pořád moc nejde, 415 cm a osmé místo. Ale ten poslední pokus s minimálním přešlapem byl daleko za 450 cm. Tak příště.
Tak tam na třetím stupínku by Míša někde stála, kdyby v tuhle dobu neutrácela těžce vydělané peníze rodičů někde ve Vaňkovce.
stupně
Míša měla první skok 445 cm, ale spokojena nebyla. Dva hezké skoky kolem 470 - 480 cm, ale přešlapy. Nakonec hezkých 460 cm a třetí místo. Ještě doladit rozběh, asi to bude chtít zkrátit a hlavně ty NOHY PŘI DOPADU.
Barča
Barča se na trojskok hodně načekala. Naštěstí se dokáže zabavit!  Ale vyplatilo se. Platný sice jen jediný pokus, ale zato na 9,40 m. Hezký osobák a příště v Olomouci to bude určitě ještě dál.
Na začátek jste mi všichni udělali velkou radost, jsou to závody na rozjezd a zvládli jste to skvěle. Za týden ti starší do Olomouce a zbytek do Bratislavy.
MÍŠO, TĚCH 30 KLIKŮ TĚ V PONDĚLÍ STEJNĚ NEMINE !!!

Kuřimský kros 2011

9. ledna 2011 v 4:16 | jo |  ZÁVODY
První letošní závod Brněnského běžeckého poháru se běžel v Kuřimi. Je to škoda, ale rozpůlit se nemůžu a tak jeli Klinkovští sami. Ale zvlásli to naprosto bez problémů.
Anička doběhla ve staších žákyních na hezkém pátém místě, ale co je důležité, drží si parádní druhou pozici v celkovém pořadí.
Jirka nedal opět konkurenci nejmenší šanci a již potřetí po sobě vyhrál. Samozřejmě že v celkovém pořadí jasně vede.
Markéta
Kamča je na horách, ale Markéta ji výborně zastoupila. Doběhla v dorostenkách jako třetí.
Dalším závodem je Nerezová radostická desítka, ale obávám se, že se jí opět nezúčastním.