Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Prosinec 2010

Všechno nejlepší do nového roku

31. prosince 2010 v 16:30 | jo |  AKTUALITY
ANDÍLCI, PŘEJI VÁM DO NOVÉHO ROKU VŠECHNO NEJ...NEJ...NEJ.  AŤ SE VÁM V ŽIVOTĚ VŠECHNO DAŘÍ.
DÁL TO NEBUDU ROZVÁDĚT, ŘEČÍ SE O SILVESTRU VEDE DOST.
pf
UVIDÍME SE NA TRÉNINKU.

Jaký byl rok 2010?

28. prosince 2010 v 18:29 | jo |  AKTUALITY
Já myslím, že to byl jeden z nejúspěšnějších roků blanenské atletiky. Na takový malý mládežnický oddíl bez finanční podpory od kohokoliv a fungující jen díky nadšení všech okolo, je to opravdu vynikající. A to nemluvím jen o Janě. Začínají se prosazovat i další závodníci a závodnice. Udělal jsem si takovou malou bilanci a vyšlo mi, že v současné době máme asi 12 hodně nadějných atletů a atletek.
jana
Začněmě tou nejúspěšnější. Dnes již bývalé člence  ASK Blansko vyšlo v roce 2010 téměř všechno.
Halová sezóna byla tak trošku na rozjezd. Mistryně MMaS v halovém pětiboji a těsně druhé místo na MČR. Na MČR po zdravotních problémech přidala druhé místo na 60 m př. a třetí na 400 m.
Našim hlavním cílem však byla evropská kvalifikace v Moskvě a tomuto cíli jsme podřídíli všechno. Včasné zahájení sezony na dráze se projevilo tím, že splnila limit již v prvních kvalifikačních závodech v Uherském Hradišti. O týden později vyrovnala Jana český rekord v Olomouci časem 13,61 s. V Moskvě forma ještě vydržela a bylo z toho třetí místo a postup do Singapuru. Ma MČR v Táboře zvítězila a oplatila porážku z haly Lucce Koudelové. Ještě bych se rád zmínil o úspěšných startech v extralize za Olymp Brno. Singapur sice nevyšel podle představ, Jana bohužel onemocněla, ale i tak postup do finále a osmé místo na světě je rozhodně fantastický úspěch.
Po návratu ještě absolvovala finále extraligy a 21. září se naše cesty definitivně rozcházejí.
vitek

 Druhým nejúspěšnějším atletem ASK byl rozhodně Vítek Pernica.
Hala mu příliš nevyšla, ale i tak se stal mistrem MaS v dálce v Ostravě.  Šestka byla jako zakletá a tak z toho bylo pouze čtvrté místo na MČR v dálce.
Všechno si to vynahradil na dráze. Na MMaS v Olomouci zvítězil ve skoku vysokúm a přidal bronz v dálce. Na MČR v Praze pokořil šestimetrovou hranici v dálce a obsadil krásné třetí místo.
Forma mu vydržela i na mezinárodní utkání se Slovenskem, kde byl druhý za Sýkorou.
V soutěži družstev hostoval za BYAC Brno a byl bezkonkurenčně nejlepším členem týmu v základní soutěži. Ve finále v Kladně vybojoval pro svůj tým dvě druhá místa v dálce a výšce.
Vítek má ještě obrovské rezervy v tréninku a jestli se do toho obuje, může dokázat opravdu velké věci. V roce 2011 přechází do dorostu, tam to bude trošku těžší.
miska

Pomyslné třetí místo v úspěšnosti obsadila Miška (vlastně teď už i misska) Hlavoňová. Na jaře to zkusila s překážkami a ono to docela jde. Na přeboru JMK v Hodoníně překvapila druhým místem za Svobodovou na 100 m př. Další překvapení se konalo na MMaS v Olomouci, kde běžela vynikající závod a bylo z toho krásné třetí místo na 100 m př. Svými výkony se oprávněně nominovala na MČR v Praze na Julisce. Spolu s Kamčou a Žandou byl oporou týmu Moravská Slavia Brno, kde hostovala.
To že není žádné béčko dokázala těsně před koncem roku, kdy na halových závodech na Botance zvítězila v dálce a obsadila druhé místo na 30 metrů.






kamca
Skokanem roku by se stala určitě Kamča Klepalová. Vloni na začátku BBP to nevypadalo nic moc, ale Kamča se postupně zlepšovala a na jaře už měla některé závody výborné. Letos nedává soupeřkám na pětku moc šancí a po třech závodech jasně vede. Navíc hodně zrychlila a pokud na jaře zvládne tempové úseky, bude to jistě stát zato.











jirka
 Jirka mě letos moc překvapil. Jednak svými výkony v kouli. Na přeboru JMK obsadil druhé místo. V utkání Praha - Brno v březnu v hale ve Stromovce nedal soupeřům šanci a jasně zvítězil. Druhé překvapení bylo, když zkusil půlku a dostal se hned pod 2:30. To že umí, dokazuje v BBP, kde se vždy dostane na stupně vítězů. A to není z rodiny Klinkovských jediný. Jeho sestra Anička, která s atletikou teprve začíná mu rozhodně ostudu nedělá.








Mohl bych psát dál a dál, ale to by byl hodně dlouhý článek. Ve skupině je ještě hodně nadějných atletů a atletek: Žanda Strejčková, Katka Šustrová, Jirka Elisek, Barča Živná, Lukáš Klíma, Anička Klinkovská, David Krejčí, Adam Pernica, Markéta Tesařová a další.
Tak jsem zvědavý, co budu psát za rok. Kdo vydrží a kdo ne.

Bude Kamikadze Rab 2011?

28. prosince 2010 v 7:18 | jo |  AKTUALITY
Rab 2009
spol
Rab 2010
rab02
Bylo by to už potřetí. Jenže nevím, jestli bude o tuhle akci zájem. Neznalým to připadá možná trošku předčasné, venku mínus deset a já blbnu s mořem. Ale fakt je ten, že do konce ledna by se musela zaplatit záloha. Takže čas nejvyšší.
Protože do toho mají co mluvit hlavně rodiče, rozhodl jsem se, že sesmolím nějaký dotazník a hned po svátcích vám ho rozdám. Pak už je to jenom na vás, já se s termínem klidně přizpůsobím.

Nový rok 2011, jedeme dál.

27. prosince 2010 v 20:03 | jo |  AKTUALITY
 Prvních čtrnáct dní využijeme na předzávodní přípravu. Proto vás prosím, aby jste, pokud to jen trošku půjde, absolvovali co nejvíce tréninků. Tunel na zimáku, gymplácká tělocvična, Botanka a možná i Bratislava. Bez přípravy nemá cenu jezdit na závody.
Pokusím se ještě pronajmout tunel na Oblé, aby si mohli zazávodit v hale i ti menší. Záleží to na tom, jestli bude volný a jestli se rodiče i těch menších zapojí do dopravy do Lískovce.
medaile
Od 15. ledna nám to začíná naplno a skončí až skoro v polovině března MČR žactva. Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Praha, Bratislava a Jablonec. Snad jsem na nic nezapoměl.
Zatím jenom leden, moc dopředu připomínat to stejně nemá cenu.

8. lednasobotaNovoroční skokyBrno - Horníkova
15. lednasobotaOkresní přeborOlomouc
16. lednaneděleBrána k olympiáděBratislava
21. lednapátekOkresní přebor ML a ST žactvaOlomouc
22. lednasobotaKrajský přeborOlomouc
29. lednasobotaMMaS vícebojeOlomouc
30. lednaneděleMMaS ve vrhu koulíOlomouc

Poslední letošní závod

26. prosince 2010 v 17:57 | jo |  ZÁVODY
Tak jsme Syrovicemi zakončili letošní závodní sezónu. Byla hrozná zima, ale Jirka a holky se neztratili. Ani já se neztratil, tentokrát do Syrovic bez bloudění.  To bude tím, že Katka nenavigovala.

Všechny fotky na:

Hlavoňovi skoro v plné sestavě.
syr01
Start mladších žáků
syr02
Sami vidíte s jakým náskokem Jirka vyhrál a to ten konec nemusel jít naplno. Tak celkově dvě vítězství a jedno třetí místo. První v průběžném pořadí.
syr03
Start starších žákyň, Anička a Verča na startu.
syr04
Verča opustila teploučko basketbalových palubovek a vyrazila. Je dobrá.
syr05
A jde se na to. Terén teda nic moc, na tom ledu to bylo o zdraví. Ale holky to zvládly.
syr06
K lesu čelem, ke mně zády!
syr07
Anička doběhla šestá. Celkově stále druhá.
syr08
Čajíček?
syr09
Na startu pětky bylo 107 lidí, že fakt netuším, kde ty holky jsou.
syr10
Populární syrovické kostelní schody. Nic tak nepotěší člověka jako pohled na cizí utrpení!  Ale v případě našich holek to neplatilo. Vylétly schody jako blesk. Blesk jedna - Kamča opět nezklamala a doběhla druhá. V celkovém pořadí 22. místo. Po třech závodech jasně vede.
syr11
Blesk dvojka - Markéta má asi ty čtvrtý místa předplacená, celkově v Syrovicích 56.  Ale držela se skvěle.
syr12
Nakonec překvapení závodu, věřil jsem, že doběhne, ale že to bude tak rychle, to mě nenapadlo. Je prostě po mamince, jen by to chtělo ještě ten úsměv.  Asi tak.  69. ze 107 a jen vteřinu za Terezou. V dorostenkách sedmá.
syr13
A pak jsme snědli takhle velikýho kapra!
syr14
Tak až přítí rok. Čeká nás Kuřim.

Štěpánský běh v Syrovicích

23. prosince 2010 v 7:35 | jo |  AKTUALITY
Posledním závodem letošního roku je třetí závod Brněnského běžeckého poháru v Syrovicích. Po dvou závodech jsme na tom jako oddíl docela dobře. V kategorii dorostenek je Kamča na prvním a Markéta na čtvrtém místě. V žactvu jsou Jirka i Anička Klinkovští druzí.
Obrázky z minulého roku
syr1
Na trať dlouhou 4 700 metrů vyrazí tentokrát i Míša a snad pojede někdo i z mladších kategorií.

Populární syrovické schody
syr2
Místa v autech je celkem dost, tak je to jenom na vás.
Časový program:
Časový program Ročník Trať
9.00 přípravka žáci a žákyně 2000 a mladší 500 m
9.10 žákyně ml. 1998 - 99 -  1000 m
9.15 žáci ml. 1998 - 99  - 1000 m
9.25 žákyně st. 1996 - 97 - 1500 m
9.35 žáci st. 1996 - 97 - 1500 m
9.37 děti a rodiče 2004 a mladší  - 150 m
9.50 vyhlášení žákovských kategorií
10.15 dorostenky 1994 - 95  - 4 700 m
dorostenci 1994 - 95
juniorky 1993 - 93
junioři 1993 - 93
ženy 1972 - 91
ženy veteránky - 1 1962 - 71
ženy veteránky - 2 1952 - 61
ženy veteránky - 3 1951 a starší
11.00 muži 1972 - 91 - 9 400 m
muži veteráni - 1 1962 - 71
muži veteráni - 2 1952 - 61
muži veteráni - 3 1951 a starší
12.30 vyhlášení

Vánoční trojboj 2010

22. prosince 2010 v 21:34 | jo |  ZÁVODY
Běh na dvacet metrů, skok do dálky a hod plným míčem. To je klasický halový trojboj. Letos poprvé jsme místo tabulek použili metodu bodů za pořadí. To znamená, že pořadí v disciplíně je zároveň bodové ohodnocení a vítězí závodník s nejnižším počtem bodů. V případě rovnosti rozhoduje nějlepší místo v některé disciplíně.
Vyhlášení mladší kategorie
01
A ti starší
02
Perníčky byly dobré
03
Zbylo na všechny
04
A pak už začal nelítostný holomajznový boj
05
Jirka nikoho nešetřil
06
Ani holky si nic nedarovali
06

Vánoční hala na Strahově 2010

19. prosince 2010 v 15:31 | jo |  ZÁVODY
Jsem už fakt nemožnej!  Párkrát mi už vlak ujel, ale takhle blbě ho propást, to už je moc! Takže v dáli mizející koncová světla a my na nádraží bez šance se dostat do Prahy včas. Nakonec to dopadlo dobře, ale rozhodně ne mojí zásluhopu. Je mi trapně a ještě jednou bych chtěl poděkovat p. Klepalovi, kterému jsem svojí blbostí zničil pohodovou sobotu. Další omluva jde do Jedovnic: Promiň Vítku, ale do kufru by ses fakt nevešel! Přeju Dobrou noc.
Tím naštěstí sobotní průšvihy skončily a dál už všechno klapalo jako na drátku.
pha1
60 metrů: Žanda je teď maličko z formy, ale jak ji znám, rychle se z toho zase dostane. V rozběhu 8,90 s. Kamča si udělala na šedesátku nový krásný osobák, těch 8,96 s by brala kdejaká sprinterka. Pro mě žádné velké překvapení, čekal jsem to. Trénink se vyplácí.
pha2
První Davidovy atletické závody, 8,35 s je dobré. Je vidět, že mu zatím překážejí bloky, ale po pár trénincích se určitě dostane k osmi vteřinám.
pha3
Koule: Tak Jirku v kouli jsem neodhadl ani náhodou. Je ročník 98 a ta koule byla čtyřka. Tipoval jsem tak něco přes osm a nakonec z toho bylo 9,82 m. Kdybych to neviděl na vlastní oči, tak neuvěřím.  To už je něco!
pha04
60 m překážek: Míši se zdály těžké nohy, ale celkem to tak nevypadalo. Vzhledem k době, kdy se na tréninku překy neběhají, to bylo dobré. Ani jedna výrazně nezkažená překážka, ještě to muselo být na čtyři a těch 10,52 s je hodně dobré. Po Janě druhá nejrychlejší žákovská šedesátka ASK v tomto století. Teď zapracovat a hlavně být zdravá.
pha6
Dálka: Jak už jsem psal, Žanda se trošku trápí, ale to přejde. Dva přešlapy a skok neskok 421 cm. Bude líp.

150 metrů: David běžel hezky, ale zase ten start, myslel jsem, že půjde k zemi. Přesto výborných 20,02 s, příště to bude hodně pod dvacet. Míša zabojovala a bylo z toho 21,14 s a nový osobák.
pha7
800 m: Jirka se první dvě kola jen vezl, pak sice zrychlil, ale dohnat se to už nepodařilo. 2:32,83 není špatný čas, ale má navíc. Teprve druhá půlka v živodě, až odhadne víc tempo, bude to mnohem lepší.
pha8
Kamča zaběhla hezký závod, ale v našich podmínkách se tempa těžko trénují, tak to bylo zatím jen na rozjezd. Přesto dobrý čas, 2:38,66  je proti loňskému 2:55,51 velké zlepšení.
pha9
Na závěr to nejlepší, štafeta 4 x 200 m. V tomhle případě smíšená. Na startu Jirka, perfektně odpočatý, téměř 5 minut po osmistovce.  ale zvládl to dobře, předávka Kamče, ta měla pauzu po půlce mnohem delší, aspoň  15 minut. Ale zvládla to. Těsně po předávce padají dvě štafety před námi, Míša se snaží proběhnout kolem vnitřní čáry, ale nevyšlo to, byla zablokované. Poslední předávka a David musel hodně zabojovat, jinak ho předběhla ženská!  Ale vyšlo to.
Čas 1:57,06 je vzhledem k podmínkám dobrý.
Dvojka
pha13
 Výklus
pha11
A už jen cesta domů. McDonaldík na dálnici. " Hladový křeček.......... no, tu fretku jsem nedostala.... za maminku, za tatínka, za .......... vy to prostě nechápete!

Botanka a naše hvězdy v televizi

19. prosince 2010 v 12:12 | jo |  ZÁVODY
Že se vleze tolik závodníků do malé tělocvičny na Botance, to jsem nečekal. Jen v dálce bylo po 90 lidech ve dvou věkových kategoriích. Na třicítku to bylo asi ještě víc.
bot1
Celá sestava se ke mně otočila zády
bot2
Začátek ve velkém stylu. Vítek vítěží na 30 metrů časem přes 4,40 a Míša se odvázala v dálce, první místo a 470 cm. Pětka na spadnutí.
bot4
Fotka je z rozběhu
bot3
Vítek vítězí i v dálce skokem 601 cm. Míša "jen" druhá na třicítku 4,84 s.  Ale Kamča ji nejméně 20 metrů dobře hnala před sebou, jsem zvědavý na zítřejší šedesátku. Darinaběžela dobře, vzhledem k tomu co doposud natrénovala.
bot5
Ve výšce Darina skočila 130 cm, docela dobré.
bot6
 Vítek začal skákat, až když ostatní v podstatě končili. Bohužel jen osm pokusů. Na 180 cm hezký pokus, ta rezerva byla nejmíň 5 cm. Na Vánoční laťce Hády by mohl padnout osobák.  Ale příště skákej míň a nezdžuj kolektiv !!!

E.T. ? Možná. A možná jen Vítek!
bot7
Vítek před kamerou
bot8
Naše MÉDIA
bot9
Vítek medailista
bot10
 I Míša
bot11
Nakonec ještě jednu podstatnou věc. ČT natáčela hned dvě nové mediální hvězdy, Vítek a Míša to před kamerou neměli vůbec lehké. Vítek je tam na finále 30 m a Míša v rozhovoru s reportéry.
Je to asi na 23 minutě.
Teď už se mnou asi nebudou mluvit bez tiskového mluvčího.
Koukám jako blázen (možná ne jako)
bot13

Vánoční laťka Hády 2010

16. prosince 2010 v 3:41 | jo |  AKTUALITY
Tak na Vánočku jezdíme asi nejdéle, prakticky od roku 2005 jsme nevynechali jediný ročník. Jsou to pohodové závody a na místním povrchu se dělají pravidelně osobáky.
vánočka
Základní výšky:    
žáci mini. - 80cm, žákyně mini. - 80cm    (ročník 1999 a mladší)
 žáci ml. - 115cm                                         ( 1998 - 1997)
 žákyně ml.. 110cm                                     ( 1998 - 1997)
 žáci st.  - 135cm                                          ( 1996 - 1995)
 žákyně st.  - 120cm                                     ( 1996 - 1995)
 muži, junioři, dorostenci    155cm,              ( 1994 a st.)
 ženy, juniorky,dorostenky   140cm             1994 a st.)

Časový pořad:
  8.15     - 8.30   prezentace mini žáků a žákyň
  8.45 -          závod mini žáků a žákyň   /Baby laťka/
  9.15   -        prezentace žákovských kategorií
10.00 -          závod mladších žáků
 11.15 -       závod mladších žákyň
12.30   -       závod starších žákyň
 13.30   -      závod starších žáků
+ prezentace muži, ženy
15.00   -       závod žen,juniorek, dorostenek
16.30   -       závod mužů,juniorů, dorostenců

Vzhledem k nečekané události v rodině budu muset hjet autem a vezmu pouze tři závodníky. Vítek to bude muset zvládnout sám. Bute to pro něj určitě zajímavý závod s Jirkou Sýkorou. Čekám velký souboj.

Vánoční hala Praha

16. prosince 2010 v 3:18 | jo |  AKTUALITY
Tradiční a dost oblíbené halové závody. Jedeme už počtvrté a vždycky se hala celkem vydařila. Letos nás jede nejvíc, snad osm. Pořád to ubývá.

2007
2007
Žanda Strejčková60 m, dálka
Míša Hlavoňová60 m př., 150 m
Kamča Klepalová60 m, 800 m

     2008
2008
Vítek Pernicadálka, 150 m
Jirka Klinkovský800 m
Lukáš Klíma60 m, 150 m
David Krejčí60 m, 150 m

2009
2009
Jak dopadneme v roce 2010?   Najdu konečně cestu ze Staromáku na Václavák na první pokus?

Vánoční hala na Botance

16. prosince 2010 v 2:54 | jo |  AKTUALITY
V pátek 17. prosince vyrážíme na Vánoční halu na SG Botanická Brno.
Jede nás celkem pět a bude to hodně náročné, jen v dálce je přihlášených přes devadesát lidí.
Startují:
Míša Hlavoňová30 m, dálka
Kamča Klepalová30 m
Darina Zbořilová30 m, dálka
Vítek Pernica30 m, dálka, výška
Lukáš Klíma30 m, dálka

Sraz je v hale blanenského nádraží v 6.45 hodin, odjíždíme v 7.00 hodin směr Brno. Návrat kolem poledne.




Oddílové přebory v dálce a výšce

16. prosince 2010 v 2:43 | jo |  AKTUALITY
Už tak nějak tradičně v našich bojových podmínkách tělocvičny Blanenského gymplu, jsme závodili ve skoku vysokém a dalekém. Jen pro pořádek, výška až na hodně klouzavou podlahu je regulérní, dálka je jen taková náhražka z můstku do provizorního doskočiště. Takže v tomto případě jde jen o srovnání a výkony zdaleka nedosahují normálních skoků do písku.

001
Výsledky dálky starších:
Holky:
Žanda Strejčková390 cm1.
Míša Hlavoňová
370 cm2.
Barča Živná370 cm1. juniorka
 Kamča Klepalová350 cm3.
Anička Zummerová310 cm4. - 5.
Jitka Žáčková310 cm4. - 5.
Natálka300 cm6. - 7.
Lucka300 cm6. - 7.
Zdiška Sedláková280 cm8.
.
Kluci:
Vítek Pernica530 cm1.
Jirka Elisek510 cm2.
David Krejčí440 cm3.
Lukáš Klíma390 cm4.
Jirka Klikovský370 cm5.

Výška starších:

Holky:
Žanda Strejčková125 cm1.
Barča Živná125 cm1. juniorky
Jitka Žáčková120 cm2.
Míša Hlavoňová115 cm3.
Anička Zummerová105 cm4.
Zdiška Sedláková100 cm5.
.
Kluci:
David Krejčí145 cm1.
Lukáš Klíma130 cm2.
Jirka Kinkovský125 cm3.

Výška mladších:
Martina100 cm1.
Dominik95 cm2.
Jarek95 cm3.
Nikolka80 cm4. - 5.
Marek80 cm4. - 5.
Alex75 cm6.
Štěpán75 cm7.
Kateřina70 cm8. - 9.
Ondra70 cm8. - 9.
Ti nejmenší skákali většinou téměř poprvé a dělali co mohli. Příště to určitě bude mnohem lepší.
002
Bohužel, opět se projevil nedostatek rozhodčích, zvládnout víc než třicet lidí ve třech, respektive ve dvou lidech, je opravdu nemožné.

Bazén 2010

11. prosince 2010 v 16:50 | jo |  AKTUALITY
Od rána malá změna. Špatné počasí a tak jsme raději zvolili trénink na Botance. Bylo by to úplně fajn, nebýt pomalého školníka.  Ale nakonec to dopadlo celkem dobře.
Tak nevím, ale do bazénu nás chodí pořád míň a míň. Škoda!  Jen asi dvacet lidí. ale plavalo se fajn.

01
Bez komentáře
02
Hlavou míč asi neprorazíš
03
Rodiny Klepalových a Klinkovských byly nejpočetnější
04
Čí jsou to nohy? Tak to fakt nevím.
05
Kamča riskovala, do hloubky a bez rukávků.
06
Zeby zima???
Vítek ve vzduchu
08
Katka
09
Škoda jen, že nepřišlo víc lidí, jinak to bylo skvělý. Jejich chyba.

Druhý závod BBP - Mikulášský běh Okrouhlá

5. prosince 2010 v 10:29 | jo |  ZÁVODY
okr
(fotky z netu)

A v jiné části Evropy, v zasněžené Okrouhlé se náš oddíl také neztratil. Kamča je v Brněnském poháru krásně rozjetá a nedává svým soupeřkám žádné šance. Opět vyhrála kategorii dorostenek a celkově doběhla v závodě juniorů, dorostenců, žen, juniorek a dorostenek třináctá. Snaživá žákyňka!  Po dvou závodech je v dorostenkách samozřejmě první a celkově ze všech desátá.
A protože změna je život, za čtrnáct dní si v Praze na Strahově vyzkouší 60 metrů a půlku. To jsem fakt zvědavý.
Markéta doběhla v dorostenkách na čtvrtém místě a po dvou závodech je také čtvrtá.
Jirka Klinkovský porazil tentokrát všechny a po dvou závodech je druhý. Anička byla jen o stupínek horší, předběhla ji jen Tereza Tancerová. Tak myslím, že se jim ten výlet docela vyplatil.
Ještě rodinné fotky, fotograf Bohuš Hlaváček, hlavní aktér Martinka Hlaváčková.
okr1
Prý jednonohá!
okr2
Třetí závod BBP je 26. prosince v  Syrovicích, tak určitě pojedu. Cestu mám nacvičenou, včera jsem tam opět bloudil!  Jinak je možnost příští týden na Vánoční běh do Bílovic. Jsou tam všechny kategorie a snadná doprava vlakem. Příležitost i pro ty menší.

Brána k olympiáde 2011

5. prosince 2010 v 9:34 | jo |  ZÁVODY
Tak první hala je za námi. Myslím, že celé závody proběhly celkem v pohodě, ale když budu příště psát o nutnosti vzít si s sebou cestovní doklady, musím do toho zahrnout i sebe. Projet napříč Moravou a kusem Slovenska bez řidičáku a občanky, to už je známka vysoké demence. Dávejte na mě větší pozor.

Chůze je zdravá
blava1
Cvičení taky
blava2
Proti loňsku bylo v Bratislavě o hodně míň závodníků. To ale neplatilo o šedesátce a dálce. Na 60 metrů bylo asi 66 kluků a 44 holek. Vítek se začíná teprve rozběhávat, ale těch 7,75 s v rozběhu zase nebylo tak špatné. Svůj třetí finálový běh bez problémů vyhrál časem 7,72 s. Myslím, že to půjde rychle dolů. V dálce 585 cm, docela dobré skoky. Lukáš mě docela překvapil hezkým výkonem ve finále, 8,41 s je na začátečníka dobré. O setinu osobák.
blava3
Míša se po delší nemoci teprve rozběhává a tak je 8,75 s lepší, než jsem čekal. Žanda zaostala za Míšou jen o tři setiny, 8,78 s. Škoda, že ta šedesátka a dálka byly současně, byla to hoňka, ale holky to zvládly. Míša nakonec v nejrychlejším finále osmá časem 8,82 a Žanda v druhém finále doběhla třetí časem 8,97 s. Po nemoci se nějak nemůže rozdýchat, ale určitě to bude lepší.
Dálku zvládla lépe Žaneta, z šestnáctičlenného pole závodnic skončila pátá skokem 443 cm, Míša sedmá výkonem 426 cm. Bylo to fakt rychle za sebou.
blavax
Katka šla kvůli bolavému kolenu jenom kouli. 7,04 m není špatvé, škoda že měla jen tři pokusy, věřím tomu, že by ještě hodně přidala.
Patří za síť?
blava5
Radka si se čtyřkilovou koulí poradila výborně. 7,90 m je její osobák. V trojskoku měla smůlu, ale to se občas stane.
Barča mi udělala velkou radost. Posledním pokusem, který jsem bohužel neviděl ( trenér nestojí zanic), si Barča poradila s devítimetrovým prknem. O ten výkon 9,10 m nejde, teď už ví, že je to hračka a příště se do toho určitě obuje.
blava6
Jirka Elisek se dostal až do druhého běhu. Byla to škoda, protože muse běžet osamocený závod stylem start cíl. Časem 53,50 s vyhrál celou soutěž a to podle mě na konci byly ještě velké rezervy. Chce to soupeře. Na první čtvrtku v hale a třetí celkově je to vynikající. Letos je to asi 16 čas v tabulkách ČR. Pokud všechno dobře dopadne, tak by se měl dostat i s Vítkem na halové MČR.
Ten odstup je na čtvrtku celkem velký.
blava7


Olympijské naděje - Bratislava 4. prosince 2010

2. prosince 2010 v 6:32 | jo |  AKTUALITY
blava
Po roce opět jedeme do zahraničí. Tedy do zahraničí jedete vy, já jsem tam ještě pořád jako doma. Do Blavy jsem jezdil vždycky rád a to mi zůstalo. Hezké město a příjemní lidé.

Z loňska, Miška a Vítek.
01
Letos budeme poněkud početnější. Osm závodníků a závodnic pojede v sobotu na letošní první halu.

Míša Hlavoňová60 mdálka
Žanda Strejčková60 mdálka
Katka Šustrovákoule
Barča Živná60 mtrojskok
Radka Škvařilová (adoptovaná z TJ VYsočany)kouletrojskok
Vítek Pernica60 mdálka
Jirka Elisek400 mdálka
Lukáš Klíma60 mkoule

 STOP VANDALISMU !
Terminátorka

Jedeme ve dvou autech. První skupina, která jede s panem Hlavoněm má odjezd od nádraží Blansko v 7.00 hodin. To je Míša, Žanda, Katka a Barča. Protože je pan Hlavoň rychlejší a má jako řádný řidič dálniční známky, druhá skupina, která pojede v Šmudle, musí vyrazit o hodinu dříve. Takže sraz Vítka, Jirky, Lukáše a Radky je už v 6.00 hodin tamtéž.
NUTNÉ !!! S sebou bezpodmínečně občanku nebo pas. Hodí se i pár euro na kafe nebo párek v rohlíku. Jinakl doporučuji svačinu a pití s sebou.
01
Ještě úpro pořádek. Druhá část oddílu směřuje v sobotu na sever do Okrouhlé. Druhý závod BBP Mikulášský běh, tentokrát na sněhové nadílce. Měli by jet Kamča, Jirka a Anička Klinkovští, Martinka Hlaváčková, Michal a Martin kubíkovi. Tak HODNĚ ŠTĚSTÍ.