Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Září 2010

Tak trošku změna tréninků

30. září 2010 v 6:06 | jo |  AKTUALITY
Bude tady říjen, dozávoděno a tak měníme některé tréninky a hlavně jejich místa. Jedná se hlavně o kategorii starších. Začátky zůstávají stejné, tj. v 16.00 hodin (kromě víkendů).
palava


PONDĚLÍ: Je třeba trošku zvýšit fyzickou kondici a to se v okolí stadionu dělá dost těžko. Proto u starší kategorie se budou tréninky konat na jiných místech. Budeme střídat terény u  blanenské přehrady a v okolí fotbalového stadionu APOS. V prvním případě nás čekají kopečky a písková pláž, v druhém opět kopečky a schody na fotbalovém stadionu.
apos

Pokud bude celý den pršet, bude trénink na zimním stadionu na chodbě. V obou případech je nutno se patřičně obléci, na kraťasy to už asi nebude!
Mladší děti budou mít tréninky na stadionu a nebo také na zimáku.
zimák


STŘEDA:  Trénink normálně na stadionu ASK, je za každého počasí, v případě deště se jde na zimák.

PÁTEK:  Trénink také normálně na stadionu ASK. Pokud bude příznivé počasí budou se konat vždy kontrolní závody.

Víkendové tréninky na Marku bývají náročné!
marek

VÍKENDOVÉ TRÉNINKY jsou pro ty, co se mi vlezou do auta. Začneme asi na Marku a postupně budeme střídat  Jedovnice, Klepačov, Horníčky, Hořice  a další místa.

Zase něco končí

29. září 2010 v 20:35 | jo |  AKTUALITY
V sobotu končí  letošní poslední Janiny závody a my se rozcházíme. Osobně jsem doufal, že to ještě dva roky vydržíme, ale osud chtěl jinak. Tým Sotáková - Ošlejšek už neexistuje. On tak trošku neexistoval pár posledních měsíců. Paradoxně tím, jak se zlepšovaly Janiny výkony, zhoršoval se vztah trenér - závodnice. To se tak někdy stává.  Ale nečekejte žádné scény, nic pro bulvár. Prostě jsme se dohodli, že půjdeme každý zvlášť svojí cestou. Znáte moji zásadu, závodník má právo si vybrat trenéra, není nevolník ani věc. Co jsem mohl Janě dát, to jsem dal. Teď ať se zapojí jiní. Došli jsme spolu hodně daleko, stovky tréninků a stovky závodů. Vítězných i těch prohraných. Těch prvních bylo mnohem víc.

Jeden z prvních společných závodů a jedno z mnoha a mnoha vítězství,  Veletržní laťka 14. listopadu 2004.
Veletržní laťka

Šest krásných let, tedy aspoň pro mě. Myslím, že to byla docela dobrá spolupráce, ale všechno má svůj konec. Jsem jenom malý vesnický trenér, svět velké atletiky není nic pro mě. Člověk musí vědět na co stačí a na co už ne.

A jeden z těch posledních a největších, EYOT Moskva 23. května 2010, paradoxně asi začátek konce.
Moskva
Budu mít teď víc času na vás ostatní a taky na rodinu, tenhle rok byl hodně, hodně náročný. Jana nás možná ještě definitivně neopouští, bude u nás ještě nějaký čas trénovat.
Přeju jí hodně úspěchů v atletice a v životě vůbec. Doufám jen v jedno, že až mě potká na ulici, neudělá to, co většina bejvalek, neotočí se na druhou stranu nebo si nezačne zavazovat tkaničku (vy víte koho mám momentálně na mysli). Tak ještě jednou: HODNĚ ŠTĚSTÍ V ŽIVOTĚ !

Finále MČR družstev

28. září 2010 v 21:27 | jo |  AKTUALITY
V sobotu 2. října budou poslední letošní závody na dráze. Finále družstev juniorek se koná v olomouci a Jana zde poběží 100 m př. Družstvo Olympu Brno obhajuje mistrovský titul.
ol

Finále záků je v Kladně. Vítek Pernica bude společně s družstvem BYAC Brno bojovat o některou z medailí. Vítek půjde dálku, výšku a 60 m. Pojedu s ním, takže uvidím, jak si povede. Má velké šance získat pro svoje družstvo opět velké množství bodů.
kl


Budeme oběma držet v sobotu palce.

Utkání Praha - Brno

28. září 2010 v 21:16 | jo |  ZÁVODY
V březnu se konalo po velmi dlouhé odmlce utkání mezi městy Brno a Praha. Dnes bylo druhé pokračování, mělo se konat na stadionu Olympu Praha, ale vzhledem k počasí se závody nakonec konaly v hale Otakara Jandery.

Družstvo Brna
dr
Katka si udělala zase osobák na překážkách, tentokrát za 11,80 s
překy
V kouli opět osobní rekord 7,95 m
katkakoule
Jirka neměl zrovna svůj den, ale nakonec 9,64 m v kouli je jeho druhý nejlepší výkon
jirkakoule
Vyhlášení koule žáků
vyhl
Lukáš dobrý osobák na 60 metrů, 8,64 s a čtvrté místo
60 m
Na 150 m také v osobním rekordu 21,28 s
150 m
Vyhlašování
vyhl2
vyhl1
A na závěr opět sestava Brna
drB
Příští rok se budou opět konat tato utkání, halové bude v Praze, na dráze v Brně. Snahou pořadatelů je připojit i Bratislavu.

Vítek řádil v Šumperku

25. září 2010 v 17:11 | jo |  ZÁVODY
Ráno to nezačalo moc dobře, zaspali jsme. Naštěstí jsem dopravil Vítka do Komárova včas a tak se mohl účastnit semifinále soutěže družstev žáků. A to bylo dobře! Vítek získal pro družstvo BYAC Brno  28  bodů.
Na 60 m byl "jen" čtvrtý za 7,63 s. Po zaváhání na startu a při chladnějším počasí je to výborný výkon.
V dálce se dnes nějak nemohl potkat s prknem, ale vynikající výkon 607 cm a první místo. Na výšce mu podle jeho slov už scházely síly, ale moc mu to nevěřím. 177 cm a opět první místo. Skvělá forma. Doufejme, že mu to vydrží i na finále v Kladně.
superman

Jen jedno mi vrtá hlavou. Budu se muset podívat do jeho rodného listu, jestli tam nemá místo narození: kráter v poli, mezi zbytky létajícího talíře.
rcv
Ve stejném čase na druhém konci galaxie v Břeclavi bojovala také v semifinále, tentokrát juniorek, Jana Sotáková. Po nemoci a tréninkové absenci šlo opravdu jen o body. Přesto odběhla na 100 m př. 15,51 s a druhé místo. Na 100 m hladkých už nezbývalo moc sil. Ale svoji oddílovou povinnost si splnila.

Mistrovství JMK družstev na vlastní půdě

25. září 2010 v 17:09 | jo |  ZÁVODY
Letos jsme pořádali již třetí závody, to je na blanenský vesnický oddíl docela dost. Myslím, že to klaplo docela dobře, výborné počasí a hezké výkony.
Katka Šustrová si vedla doma výborně. Osobák na překážky 12,06 s a to není všechno. Katka snad poprvé v životě ty ploty zašlapovala. V kouli osobák 7,54 m a to zase není vše, měla pokus skoro osm metrů, ale přešlápla. To by znamenalo zlepšené osobáku skoro o metr. V dálce jen 414 cm, dva centimetry od osobáku. Je vidět, že kdo trénuje, má výsledky.

Takhle běhala Katka ještě na jaře, dnes už je to mnohem a mnohem lepší.
orel


Lukáš Klíma si vedl taky hezky. Až se naučí běhat, budou ty výkony mnohem lepší. Šedesátka byla výborná, 8,84 s. 150 m se mu také povedlo, čas 21,88 s docela jde. V dálce 418 cm. Chce to vydržet.

duben 2010

Jirka Klinkovský nás všechny hodně překvapil. Na začátek nový osobák v kouli 9,99 m. Škoda, 10,01 by se vyjímalo líp, ale Jirka si to asi schovává na Prahu. V kriketu hezky za 47,30 m. Ale největší překvápko si schovával nakonec. 800 metrů na vlastní žádost a hned za 2:29,08. A to nevypadal na konci moc unavený. Jirka se lepší každým závodem.

Patrik Pernica, Vítkův mladší sourozenec si atletiku zatím jen vyzkoušel. Ale stálo to zato, vynikající kriket 41,80 m, v kouli 8,51 m a šedesátka 9,37 s.

Ještě bych chtěl poděkovat všem, kteří se zasloužili o to, že závody proběhly v klidu a pohodě, bez protestů a problémů. Díky moc!

Přebor JMK mladšího žactva

21. září 2010 v 18:42 | jo |  AKTUALITY
12

Ve čtvrtek 23. září 2010 pořádáme v Blansku Přebor Jihomoravského kraje  družstev mladšího žactva. Začátek závodů je v 15.00 hodin.
Ze základní skupiny jsme sice nepostoupili, ale jako poředatelé máme právo  přihlásiz závodníky do soutěže.
Pokud máte čas, přijďte se podívat nebo i pomoci při rozhodování těchto závodů.

Utkání Praha - Brno mladšího žactva

21. září 2010 v 15:53 | jo |  AKTUALITY
brno

praha    


                                     versus

28. září 2010 se opět koná meziměstské utkání Praha - Brno mladších žáků a žákyň. Závody pořádá Olymp Praha na svém stadionu ve Stromovce.
Již v zimě nás reprezentoval Jirka Klinkovský a svoji soutěž ve vrhu koulí vyhrál.  Na podzimním utkání bude obhajovat toto prvenství. K němu se přidá Katka Šustrová na překážky a možná i na kouli a Lukáš Klíma na sprinty.
Pro tak malý oddíl je trojnásobná nominace velký úspěch. Doufám, že jim budete všichni držet palce.
jirka

Velká cena Prostějova

19. září 2010 v 19:37 | jo |  ZÁVODY
Poslední letošní závody na dráze pro starší žákyně. Míša, Žanda a Katka.

Před závodem bylo ještě dost času podojit plastikovou dojnici
kráva
Žanda a Míša letem světem
lety
Těžko skákat dálku v proměnlivém větru a ještě přebíhat na překážky. Skoky se tedy moc nepovedly, ale písek krásně lítal.
Míša
m
Žanda
ž
Katka
k
Holky si všechno vynahradily na překážkách, Katka druhá v osobáku 12,20 s.
katka
Míša vyhrála starší žákyně za 17,12 s.
misa
Holky se vyfotily s Petrem Svobodou
se svobodou
Tuhle fotku uveřejňuji na Katčinu žádost
sv
Petr Svoboda v akci
110 m př.
A fotka z jejich posledních závodů na dráze u mužské překážky.
př
Již jen závody žactva a družstva a přejdeme do zimního spánku (občas přerušeného tréninkem).

První Vítkovo reprezentační vystoupení bylo úspěšné

18. září 2010 v 20:48 | jo |  ZÁVODY
Mezinárodní utkání Česká republika - Slovenská republika za účasti Vítka Pernici dopadlo výborně. Česká reprezentace A zvítězila přes Českem B a Slovenskem.
ČR rep
Vítek Pernica nastoupil za ČR B na skok daleký. Ve vynikající konkurenci se rozhodně neztratil. Vylepšil si osobní rekord o 12 cm a výkonem 619 cm obsadil druhé místo za Sýkorem z ČR A.
619 cm
Od začátku se nemohl trefit do prkna, ale měl nejméně tři čisté skoky přes šest metrů. Dlouho se držel na čtvrtém místě skokem 598 cm, ale rozhodl ten šestý. Vítek je prostě "muž posledních pokusů". Jen trenér za plotem to nějak špatně snáší.

Tomáš a Vítek a medaile, už skoro klasický pohled
me

Reprezentant se fotit nechtěl! 
reprezentant
Vítek se prostě neztratí, dámskou společnost si obstará vždycky
spol
Takže za týden do Šumperka na semifinále družstev za JAC Brno.

Závěr letošní sezóny

16. září 2010 v 22:32 | jo |  AKTUALITY
Závěr letošního závodního roku se blíží. Ještě čtyři závody a bude konec. Jaký byl rok 2010. Pro nás určitě úspěšný. Samozřejmě nejvíce kvůli Janě. Třetí místo v Evropě a osmé na světě. Ale nejen to. Bronzový Vítek na MČR, na EKAG a první reprezentační start a slibné výsledky Míši Hlavoňové dávají dobrý příslib na další roky. Jedinou podmínkou je vydržet. Já snad vydržím! A co vy? V záloze jsou i další: Kamča, Žanda, Jirka........... Někdy mám depresi z těch co mají talent a zbytečně odcházejí, ale to asi patří k životu. Život i atletika jdou dál.
Je to koloběh, každý rok začínáme znova. Kdo bude trénovat, ten se většinou dočká. Poctivá práce se vyplácí. Na rozdíl od tunelářů a jiných zjevů dnešního života je atletika hodně spravedlivá, dává těm kteří mají talent a píli. Proto ji asi dělám. Zde neplatí, kdo víc zaplatí, ale to, co jí kdo dá. I když často říkám: "Ona tě má ráda, tobě počítá pomalejc!" Jenže to není jen tak. Štěstí přeje připraveným a to znamená v atletice těm, kteří tomu něco dají. Tak tajně doufám, že vás takových bude co nejvíc.
Ale k faktům, leto nás čekají ještě čtyři závody: 18. září - MU ČR - SR Hodonín (Víteček) 19. září - Velká cena Prostějova (Míša, Katka, Žanda a spol) 25. září - semifinále družstev ( Jana a Vítek) 2. října - finále družstev ČR - (Jana a Vítek) Tak a další bude až Brněnský pohár v listopadu a Mikulášská nebo Vánočná hala v Praze. A pak už jen rok 2011. Jaký bude?????
Tak to tedy koukám! Dneska 80 návštěv! A co takhle napsat občas nějaký ten komentář? Snesu i negativa.

EKAG Olomouc 2010

16. září 2010 v 10:52 | jo |  AKTUALITY
Z důvodu přestavby stadionu na Palačáku se letošní Europead Kids Athletics Games konaly v Olomouci. Počasí naštěstí přálo a bylo to, myslím, docela fajn.
aa
Jirka Klinkovský startoval z našich jako první. V běhu na 60 m byl v rozběhu druhý za 9,07 s. Na postup do finále to ale nestačilo. V kriketu si vedl mnohem lépe, ale za výkon 47,07 metru byl devátý, těsně za postupující finálovou osmičkou.
abKatka Šustrová překonala v dálce, kde startovalo 60 závodnic, opět čtyřmetrovou hranici skokem 406 cm. Skončila v polovině startovního pole. Výšku absolvovala ve středu. V chladném ranním počasí skočila 123 cm a obsadila 18. místo.

Promiň, ale lepší jesem neměl!
ac
Ale tahle docela ujde! Kam to zase koukáš?
ad
Kamča Klepalová rozběhla dobře závod na 1 500 metrů, dlouhou dobu se držela v hlavní skupině a doběhla na hezkém 10. místě časm 5:44,45.
ae
Míša Hlavoňová a Žanda Strejčková předvedly téměř shodné skoky v dálce. Skoky 441 a 440 cm byly opět těsně za postupem na 9. rsp. 11. místě. Na 60 metrů zaběhla Žanda 8,91 s a Míša 8,60 s a tento čas jí stačil na finále B. Ve finále zaběhla Míša ve vyrovnaném souboji s Aničkou Freibergerovou v chladném počasí čas 8,59 s a celkově skončila 11.
af
Dálka v Míšině podání
ag
Žanda na 60 metrů
ac
Totéž Míša

as
B finále na 60 m
Holky, to jste nacvičovaly při společné dovolené?  Tomu říkám synchronizované běhání.
aw
Vítek Pernica v kvalifikaci dálky obsadil třetím místo skokem 588 cm a přesvědčil, že patří mezi českou špičku. Ve finále skočil 598 cm a o jeden centimetr za druhým vybojoval bronzovou medaili.
ax
Na stupních vítězů
ax
Ve výšce s bolestmi v zádech skočil 173 cm a byl čtvrý. Doufám, že s dá do soboty do pořádku.
aq
Štafeta 4 x 60 m ve které běžely Žanda, Kamča, Katka a Míša měly hezké předávky, ale na družstava složená pouze ze sprinterek, přece jen ztratily.
ee
Tak tohle je nejpovedenější ze sedmi, co jsem fotil.
aas
Cestu domů raději komenovat nebudu. Ale některé by se nad sebou měly vážně vážně zamyslet:

Mistrovství republiky na Slavii Praha

12. září 2010 v 21:23 | jo |  ZÁVODY
O víkendu proběhlo v Praze na ASK Slavia Praha Mistrovství republiky žáků a žákyň.
11
Jak už jsem psal, probojovali se tam Vítek Pernica a Míša hlavoňová. Míša běžela v sobotu 100 m př. a vedla si dost dobře.Škoda, že se dostala v půli trati do záklonu a ztratila rytmus. I tak ve čas 17,17 s a 21. místo na začátek velice dobré. V celém startovním poli bylo z 24 přihlášených pouze 7 z jejího ročníku (1996). Jinak byly všechny o rok starší. V neděli si to vynahradila na 200 m př. Krásně vyběhla zatáčku a kdyby si dvakrát nekopla do překážky, byl by to osobák jako hrom. Čas 33,64 s přesto stačil na vynikající 17. místo. Být sedmnáctá v republice po pár měsících tréninku překážek a po prázdninách je výborné. Je to velký příslib na příští rok.
12
Vítek Pernica sice celé prázdniny netrénoval, ale pobyt mezi skauty v lese mu zjevně udělal dobře. V sobotu na výšce to sice nebylo úplně ono, ale 175 cm a 9. místo v nabité soutěži výškařů, bylo skvělé.
13
Na dálku jsme si věřili více. Vítek zahjájil soutěž výborným zajišťovákem 584 cm, následoval dost nepovedený skok 580 cm a posun tak asi na 6. - 7. místo. Třetím skokem 607 cm si dokonale pojistil finále a byl na druhém místě za Sýkorou z Třebíče. Pak ale začali nepříjemně dotahovat ostatní finalisti, skoky asi pěti z nich byly přes šestku. Vátek se posunul na druhé a pak na třetí místo. V páté sérii ho skočil jeden ze závodníků také 607 cm a odsunul ho mimo medailové pozice. Závěrečné skoky nebývají silnou Vítkovou zbraní, už jsem začínal mít obavy, ale Vítek zabojoval a poslední pokusem dal 604 cm a je z toho krásná bronzová medaile. Je to obrovský úspěch a důkaz toho, že máme v oddíle opravdové talenty. Vítek se stal zároveň reprezentantem České republiky a příští sobotu bude bojovat za B družstvo Česka proti závodníkům ze Slovenska.
Rodiny Hlavoňova a Pernicova
14
Medaili Vítkovi předával také vynikající dálkař a vícebojař Tomáš Dvořák
15

Poslední kolo mladšího žactva

9. září 2010 v 6:56 | jo |  AKTUALITY
Odjezd na čtvrté kolo mladšího žactva na Moravskou Slavii do Brna je vlakem v 13.30 hodin z nádraží Blansko. Sraz je v hale nádraží v 13.15 hodin. Jízdé je 2 x 15 Kč.
Návrat asi v 20.00 hodin.

ms
Možná i McDonald.
mc

Dnešní novinky

7. září 2010 v 19:04 | jo |  AKTUALITY
Dnes se udály dvě celkem důležité věci. Ta první je rozhovor Jany s novinářem Bohuslavem Hlaváčkem do týdeníku Zrcadlo. Rozhovor vyjde v úterý 14. žáří.

zrc
Druhou novinkou je potvrzení účasti pro Vítka Pernicu a Míši Hlavoňové na Mistrovství ČR žactva v Praze. Tři účastníky MČR už jsme neměli hodně dlouho. Spolu s Janou máme tři členy našeho oddílu mezi českou špičkou. To je na tak malý oddíl pěkný úspěch.
Bohužel nezařadili Kamilu Klepalovou na 1500 m, ale uniklo jí to jen o vlásek.V hale už by se jí mohlo zadařit.
Poslední novinka, Vítek Pernica je na titulní straně školního kalendáře. Ještě jsem to neviděl, ale asi to bude stát zato.

Mistrovství žactva v Praze

5. září 2010 v 10:36 | jo |  AKTUALITY
Zatímco Jana odpočívá v posteli a dělá všechno proto, aby se rychle uzdravila, žáky a žákyně čeká vrchol letošní sezóny. Již od soboty se koná Mistrovství ČR žactva v Praze ve Vršovicích na stadionu ASK Slavia Praha.

Adresa stadionu:
http://askslavia.com/menu/kontakty
mčr

Příhlásil jsem Vítka Pernicu, ten to má vzhledem k pořadí v tabulkách na výšku a dálku jisté, Míšu Hlavoňovou na 100 a 200 m překážek. Tam je celkem vysoká šance, protože Míša je na 26. a 27. místě v tabulkách a berou 24 lidí. Nakonec jsem ještě zkusmo přihlácil i Kamču na  1 500 m, ta je sice asi třicátá, ale vzhledem k tomu, že se běží v jeden den půlka i patnáctka, tak se klidně může i zadařit. To uvidíme ve středu.
Každopádně nás čeká celkem náročná týden tréninku. Nejen kvůli mistrovství, ale i proto, že v dalším týdnu se koná EKAG v Olomouci. Tam pojede asi devět závodníků a závodnic.

Finále ČR družstav můžů a žen - Vyškov

4. září 2010 v 18:59 | jo |  ZÁVODY
V sobotu se konalo celorepublikové finále družstev mužů a žen ve Vyškově. Při chladném a děštivém počasí vybojovala Jana cenné tři body za AK OLymp Brno a přispěla v celkové bronzové příčce brněnského Olympu.

Česká překážkářská špička na startu: Jana ()plně vpravo), vedle Zuzana Hejnova a Lucie Škrobbáková a Lepičová. Po tréninkové pauze Jana dělala, co mohla a bylo z toho pěkné šesté místo a tři body pro Olymp.
překy
Rozcvičování a běh v chladnu a protivném dešti. 
Jano, tu medaili ti určitě pošlou poštou.
jana