Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Březen 2010

Kunštátská laťka 2010

31. března 2010 v 15:20 | jo |  ZÁVODY
Už vyhrožuji nejmíň pátý rok, že se tam pojedu podívat, ale zatím mi to nikdy nevyšlo. Až letos!
hala k
Závodníků hromady, ale my jsme se se neztratili.
Adam si odskákal svůj standard, 135 cm. Chybělo málo a byl z toho osobák.
adam
Žanda skočila 130 cm a bylo z toho pěkné páté místo.
žanda
Nejvíce překvapil soupeře, diváky a hlavně sám sebe Jirka, vylepšil si osobák snad o deset cm na krásných 164 cm. Paráda!
jirka
Vítka dlouho trápil Aleš Vágner, ale aspoň ho donutil skákat hodně vysoko. Nakonec 173 cm, krásný výkona na parketách!
víteček
Stupně vítězů starších žáků
vítězové
Hezké závody, příjemná atmosféra a výborné výkony. A jestli Vítek příští rok dá aspoň 181 cm, tak mu ten pohár budou muset dát natrvalo!

Sportovec roku - okres Blansko

31. března 2010 v 15:07 | jo |  AKTUALITY
V úterý 30. března proběho na kuželně vyhlášení Sportovce roku 2009 za okres Blansko. Copak Jana, ta je zvyklá, horši je to se mnou. Ty záře reflektorů, nic pro mě.

ceny
Jana se rozpovídala
j
Teda Bohoušku, tos mě dostal!  Trenér roku, to je na mě moc! A ten pohár se mi nechce vejít do vitríny!
trenér roku
A pak už se jenom jedlo a pilo. A bylo mi zase špatně a ráno 100,4 kg.

Co vy na to?

28. března 2010 v 13:04 | jo |  AKTUALITY
Píšu to hned, abych na to zase nezapoměl jako obyčejně.
Návrh padl dnes na tréninku na kopečku zvaném Marek, to je taková vypouklina poblíž vesničky Lysičky.
lysičky
Ten návrh byl prostý, co si takhle udělat na podzim soustředění tak asi na tři dny. Zatím není daný termín a hlavně ani místo.
Tak bych se vás chtěl zeptat na vaše návrhy, kam by to mohlo být. Musí tam být nějaké ubytování ve finančně reálných mezích.
Tak co? Dočkám se nějakého návrhu a nebo jako obyčejně?

Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu v Baldovci

27. března 2010 v 18:09 | jo |  ZÁVODY

Počasí nakonec docela vyšlo, sice chladno, ale aspoň nepršelo. Trať na první pohled rovinatá, ale i těch pár kopečků a prudkých obrátek dokázalo všem znepříjemnit život.
baldovec
Měli jsme dvě závodnice, Kamilu a Markétu.

Start starších žákyň
start
Kamča za starší žákyně běžela dobře, ale bylo vidět, že je to pro ni trošku sprint, v závěru měla ještě tolik sil, že předběhla dvě závodnce před sebou. Bylo to někde kolem desátého místa. Je opravdu vidět, že se lepší závod od závodu.
na trati
Na trati
03
Malý kopeček dá taky zabrat
kopeček
Markéta mezi dorostenkami se držela také statečně. Škoda, že jak sama říká, nemohla nějak zrychlit.

Start dorostenek
start dorostenek
Na ten terén to bylo fakt rychlé
Na ten terén to bylo fakt rychlé
Do kopce ...
kopec
...a s kopce
s kopce
 Markétka byla tak hodná a tak jsem jednou zase na opačném konci fotoaparátu. Už to raději zkoušet nebudu!  Děs a hůza!
já
Ale byly to docela hezké závody. 

A jdeme na dráhu

26. března 2010 v 7:05 | jo |  AKTUALITY

Tak v pátek 26. března končíme letos na jaře definitivně v tělocvičně.
Od pondělí 29. března se veškeré tréninky přesouvají na stadion ASK na Ostrově Ludvíka Daňka.
4
Jako každý rok několik upozornění. Začátek tréninků je vždy v 16.00 hodin. To ovšem neznamená, že v tuto dobu budete zrovna procházet branou stadionu. Začátek znamená to, že jste převlečení a nachystaní na dráze. Je mi líto, ale na pozdní příchody nebudeme brát zřetel. Máte celkem dvě možnosti, buďto zrychlenou rozcvičkou dohnat ostatní a nebo prostě jít domů.
Na trénink se oblékejte přiměřeně počasí. Je lepší mít nějakou část oblečení navíc, než zmrzat a nebo chodit v promočených věcech. O tom, že je nutné si nosit tretry s sebou (ten kdo je má), se snad ani nebudu zmiňovat. Je snad jasné, že na trénink se používá sportovní oblečení, pokud by někoho napadlo trénovat v riflích, pošleme ho rovnou domů.
Na trénink si pokud možno nenoste cenné věci a po převlečení si věci uložte do tašky či batohu a vezměte s sebou na plochu stadionu. Tam budou v bezpečí!
V blízké době vás seznámíme s termínovkou závodů na dráze. Jen bychom vám chtěli říct jedno, já i ostatní trenéři odmítají jezdit na závody s těmi, kteří navštěvují tréninky stěží třikrát do měsíce! Stejně by to bylo k ničemu, ostudu si můžeme dělat i jinak.
Tak jsem vám musel říct i ty nepříjemné věci, ale jinak doufám, že tréninky budou v pohodě a že budete chodit co nejčastěji.
TAK AHOJ NA DRÁZE !!!!

Víkendové tréninky

22. března 2010 v 6:46 | jo |  AKTUALITY
Tak už jsme od začátku roku seběhali kdeco. Pomaličku pomalu se dává dohromady parta lidí, co nemusí zrovna celou sobotu a neděli proležet a nebo prosedět u počítače. Já myslím, že je to docela fajn, když se člověk občas trošku pohne. A aby to nebylo nastejno, jedeme pokaždé někam jinam.
mapa
Těchov, Nové Dvory, Klepačov, Hořice, Dolní Lhota a samozřejmě Jedovnice a Lysice (vlastně Lysičky) a sympatický kopeček Marek.
Jenom jedno je škoda, že se mi ještě nepodařilo nikdy úplně naplnit auto Šmudku dvojku. Ale co není, to snad bude!

Brno sice prohrálo, ale Jirka zvítězil!

21. března 2010 v 4:59 | jo |  ZÁVODY
V meziměstském utkání Praha - Brno sice moraváci podle očekávání prohráli, ale zvítězili v osmi z patnácti disciplín. Jedním u vítězů byl i náš Jirka Klinkovský. Klidně může prohlásit, že v Praze ani v Brně a okolí není lepšího koulaře v mladším žactvu, než je on.
spol
Na zahřátí si dal šedesátku, ale s bolavou patou to nebylo lepší než 9,30 s.
60 m
V kouli jasně vedl už od prvního pokusu a neustále se zlepšoval až na konečných 8,88 m. Vylepšíl si osobák o 114 cm.
koule
Takové zlepšení po jednom tréninku je vynikající.
04
Dva vynikající koulaři! Jirka a Honza Marcel
j+h
Exbrňák Honza má osobák daleko přes dvacet metrů.
honza marcel
Stupně vítězů
st
Závěrečné foto se soupeři
společné foto
Tak napotřetí se nám konečně podařilo dovézt z haly ve Stromovce zlatou medaili.
medaile

Utkání Brno - Praha

16. března 2010 v 17:27 | jo |  AKTUALITY
Úplnou tečkou za halovou sezónou bude utkání mladšího žactva Brno - Praha, které se koná v sobotu 20. března 2010 v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce. Z našeho oddílu bude za Brno bojovat Jirka Klinkovský ve vrhu koulí a možná i na 60 m a ve štafetě. Zatím je jeho osobní rekord v kouli 7,84 m, doufám, že se mu podaří ho vylepšit.
brno-praha
Doufám, že mu budete držet palce.

Členské příspěvky ASK Blansko

11. března 2010 v 16:17 | jo |  AKTUALITY
Vím, že placení jakýchkoliv příspěvků je dost nepopulární, ale neubráníme se tomu. Členské příspěvky jsme vždycky tak nějak zaplatili z peněz odílu, ale vhledem k zhoršující se finanční suituaci to nebude nadále možné.
Cituji závěr ze zasedání výboru ASK:
...do jednání valné hromady ,tj. 22. 4. 2010 je nutné uhradit
členské příspěvky, oddíl, který nebude mít uhrazeno, nebude moci hlasovat na valné
hromadě - 80,- Kč - funkcionářtrenéři, rozhodčí, důchodci, nesportující členové důchodci nad 70 let 0,- Kč, sportující žactvo, dorost, dospělí 150,- Kč .
Tento členský příspěvek je povinen uhradit každý člen sportovní jednoty ASK a slouží k zaplacení povinného příspěvku do ČSTV a na provoz jednoty.

Nebudeme to nechávat na poslední chvíli a proto se raději domluvíme na termínu do konce měsíce března 2010.

Tak snad už to jaro bude tady!

8. března 2010 v 6:23 | jo |  AKTUALITY
Halová sezóna skončila a nás čeká jaro a tréninky a tréninky a tréninky a zase tréninky. Sedm týdnů a budou tady zase závody, ale do té doby je potřeba pořádně zatrénovat. Většina z nás (mě bohužel nevyjímaje ) je po zimě hodně lenivá. A s tím musíme něco udělat.
Takže pondělní tréninky, pokud bude jenom trošku slušné počasí už budou na dráze ASK. V případě děště nebo hodně špatného počasí se ještě přesuneme na zimák. V měsíci březnu ještě zůstáváme v tělocvičně. Poslední trénink bude v pátek 26. března 2010. Potom se i středeční a páteční tréninky přesouvají na ASK.
S tréninkovou morálkou většiny z vás to není poslední dobou zrovna nejlepší, ale doufám, že s příchodem jara budete pilnější. Míň než dva tréninky týdně i pro ty menší jsou spíš katastrofa než soustavný atletický trénink. Já vím, že jsem tím vyhrožoval už několikrát, ale opravdu nebudu jezdit na závody s někým, kdo má maximálně tři nebo čtyři tréninky za měsíc, pokud k tomu nemá vážný důvod. O tom, že by se měla každá neúčast na tréninku omluvit, raději ani nemluvím.
Spojení na mě má snad už každý a kdyby náhodou neměl, tak mobil: 724 51 51 73 a nebo ICQ 192-510-414. Stačí nechat vzkaz. Děkuji předem.
O tréninkových denících jsem mluvil už taky mnohokrát, nechci z toho dělat vědu, ale pár řádek o tréninku vás samotné přesvědčí s tím, jakou tréninkovou morálku máte a kolik jsme toho natrénovali. Dočetl to někdo až sem?
Tak doufám, že vás všechny uvidím brzy na tréninku na stadionu nebo v tělocvičně.

Vítek čtvrtý na MČR v Jablonci

8. března 2010 v 5:23 | jo |  ZÁVODY
Poslední závod halové sezóny 2010 pro nás dopadl dost dobře. Vítek Pernica obsadil ve skoku dalekém krásné čtvrté místo. Bylo by to fajn, nebýt toho, že k bronzové medaili mu chyběl jeden jediný centimetr. Těsnější rozdíl už neexistuje. Vítek si vyrovnal osobák skokem 589 cm. A nebyl to nejpodařenější skok, už se těším, že v létě bude skákat přes šest.
Byly to první závody, kdy jsem viděl Vítka nervózního. Přece jen velké závody, ale zvykne si. Teď hlavně pořádně trénovat a koncem dubna vyrazíme znovu závodit. Jenže to už budou mít všichni podmínky stejné. Je velký rozdíl se připravovat ve vytápěné hale s doskočištěm a nebo ve studené chodbě na zimáku a v malé tělocvičně. Teď na tom budou všichni stejně.
Já myslím, že si tenhle Vítkův výkon zaslouží gratulaci!