Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Únor 2010

Máme Mistra Moravy a Slezska 2010

27. února 2010 v 20:31 | jo |  ZÁVODY
Blanenská atletika, to už dávno není jenom Jana Sotáková. Na MMaS v Ostravě Vítkovicích to opět dokázal Vítek Pernica. Porazil všechny svoje soupeře a zvítězil v dálce výkonem 581 cm.
Ve výšce se mu již tolik nedařilo, ale čtvrté místo a výkon 166 cm, nejsou špatné. Je to docela dobrý příslib před MČR příští týden v Jablonci.
Neztratila se ani Míša Hlavoňová, na 60 m běžela za 8,82 s.
V dálce jí finále uteklo opravdu jen o fousek, celkově 11. místo, ale i tak nový osobák 428 cm, škoda malého přešlapu na 460 cm. Příště!
Anička běžela pouze šedesátku. Výsledný čas 9,21 s.
Jirka Kotlán dal v dálce 440 cm a na 60 m nový osobák 8,13 s.
Vítek a spol.
Chce tady někdo tvrdit, že není jaro?
Budu menší a ještě menší, až budu nejmenší na celém světě! "Kde je váš vedoucí!"
Smůla, zase nám to ujelo, tak tedy musíme do McDonaldu!

Jaro sice ještě není tady, ale budeme se tak tvářit!

26. února 2010 v 11:43 | jo |  AKTUALITY
Zima sice ještě trvá, ale stadionu jsem už uklidil a tak ho musíme vyzkoušet. Každé pondělí, pokud bude počasí trošku k světu, půjdeme místo na zimák na stadion. V případě deště nebo jiné kalamity zůstaneme pod střechou na zimáku. Tak s tím počítejte a vezměte si na trénink dost oblečení a náhradní obutí. Kdo přijde v kraťasech, má smůlu!

BBP Ráječkovská desítka

22. února 2010 v 19:36 | jo |  ZÁVODY
Kamča Klepalová se nám nějak odvázala. V Ráječku nedala soupeřkám vůbec šanci. Vyhrála kategorii dorostenek a posunula se v celkovém pořadí na třetí místo. Markéta Tesařová byla druhá a v celkovém pořadí stále vede.
Vyhlášení dorostenek

Stříbro a bronz z mistrovství republiky

22. února 2010 v 6:06 | jo |  ZÁVODY
V sobotu a v neděli jsme závodili na Mistrovství České republiky dorostu a juniorů v hale Otakara Jandery v Praze.

Čekání
Na 60 m překážek Jana jasně zvítězila v rozběhu časem 8,78 s a postoupila do finále. Tam svedla velkou bitvu o titul s Koudelovou, o vítězství rozhodl poslední metr. Druhé místo je však skvělé. Co je důležitější, čas 8,62 s je pátým časem v historických tabulkách ČR a hlavně napovídá tomu, že nominační limit 13,90 s na Moskvu je opravdu velice reálný.

Start na 60 m př.
Stupně vítězů
Na 400 m je konkurence opravdu veliká a tak jsme vzhledem k zdravotním problémům vsadili na jistotu a byla z toho bronzová medaile časem 59,34 s. Jana přidala ještě 10. místo mezi specialistkami v kouli výkonem 11,44 m.

Čtvrtkařky, Táňa Kocembová a Jana
Ty nejlepší na 400 m
Druhá zástupkyně okresu Blansko Radka Škvařilová se jela zatím pouze otrkávat mezi českou elitu, na překážkách 11,27 s a v trojskoku 9,24 m. Už ví, jak to chodí na velkých závodech a v létě to bude určitě lepší.

Týden odpočinek a jdeme opět trénovat. Jarní sezóna se rychle blíží. Uzávěrka nominace na Moskvu je již 8. května, je to šibeniční termín, ale budeme dělat všechno pro to, aby to vyšlo.

Historický úspěch vysočanské atletiky

19. února 2010 v 6:47 | jo |  AKTUALITY
Že míváme zástupce na Mistrovství České republiky, je už pro nás tak nějak normální, už jsme si na to zvykli. Ale že to letos čeká i oddíl ve Vysočanech, to jsme netušili. Suverénně nejmenší oddíl v republice, který má v současné době pouze dva členy a z toho jednu závodnici, se dočkal historického úspěchu. Radka Škvařilová se dostala mezi nejlepší a bude Vysočany reprezentovat na 60 metrů překážek a v trojskoku. Zatím sice víceméně do počtu, ale za čas se uvidí. Radka sice není naše, je to cizinka, ale přesto jí přeju hodně štěstí. To jsem zvědav, kam zařadí Vysočany tentokrát. Do Prahy? Do Maďarska? Nejspíš na Island.
Ještě jen pro pořádek, naše "béčko" Jana bude startovat v kategorii dorostenek na 60 m př., 400 metrů a v kouli.
Tak jim v sobotu a v neděli držte palce ! A mně snad jen popřejte dobrou chuť při hotelové snídani.

Hurá! Máme Šmudlu dvojku!

17. února 2010 v 6:15 | jo |  AKTUALITY
A zase je čím jezdit. Od úterý máme Šmudlu dvojku.

Příjmení: Škoda
Jméno: Fabia
Přezdívka: Šmudla Dvojka
Narozena: 2003 ve znamení Štíra
Barva: modrá

Tak doufám, že nám bude dlouho a poctivě sloužit. Jen pro upozornění, Adam nebude vstupovat s čokoládou a zástupce rodiny Kalovy s Colou a sladkokyselou omáčkou. Strop i potahy jsou zatím v relativně čistém stavu.

Stromovka 16. února 2010

17. února 2010 v 6:07 | jo |  ZÁVODY
V úterý si Jana jen tak odskočila do Prahy doladit rozběh na sobotní překážky. V hale Otakara Jandery ve Stromovce byly veřejné atletické závody.

Ještě odkaz na stránky deníku Zrcadlo: http://zrcadlo.net/index.php?page=zpravy/zprava&id=3254
Dopadlo to docela dobře. Na překážkách zaběhla již potřetí 8,80 s a co je hlavní, srovnala skore se svojí velkou soupeřkou Luckou Koudelovou. Dvakrát jí vrátila porážku z Bratislavy a to je pro psychiku před velkými závody velmi důležité.
Navíc si tréninkově zaběhla hladkou šedesátku a vylepšila letošní nejlepší výkon na 8,05 s.
Teď už jen doladit formu a v pátek se vydáme do Prahy. Budeme se snažit dosáhnout co nejlepších výsledků, ale v těžké konkurenci to nebude žádná legrace. Náš hlavní cíl je odběhnout co nejlepší závod na 60 m př. a na 400 m a jen tak pro legraci si vyzkoušet kouli mezi naší vrhačskou elitou. Co z toho nakonec bude to nikdo dopředu neví. Držte nám palce.

Blbinka

14. února 2010 v 15:52 | jo |  AKTUALITY
Jen tak si hraju.

Jak bylo v Olomouci

13. února 2010 v 20:55 | jo |  ZÁVODY
Paní Hlavoňová a žákovská elita našeho oddílu směřovaly na východ do Olomouce. Dopadlo to výborně, ale to jsem očekával. Jak jsem jim do toho nekecal, holky si zlepšovaly osobáky jak na běžícím pásu.
Míša Hlavoňová si udělala osobák na šedesátku a hned o dvě desetiny. Ten nový je 8,62 s. To je výborný čas, ale ani jsem nebyl moc překvapený. Dalo se to čekat, Míška zodpovědně trénuje a je to znát. Dálka jí nevyšla úplně podle představ, ale 424 cm je slušné. Má navíc a brzy se to povede.

Žaneta Strejčková běžela šedesátku za 8,83 s, ale vynahradila si to v dálce. Nový osobák má hodnotu 468 cm. Chce to zabrat na tréninku a v létě se může přiblížit k pětce na dosah.

Katka Šustrová konečně překonala čtyřku, tedy spíš vyrovnala. Dobrý! 60 m za 9,38 s, těsně za osobákem.

Vítek Pernica si sice osobák neudělal, ale 581 cm do dálky a 170 cm do výšky jsou vynikající výkony. Ještě stále figuruje na 1. a 2. místě celostátních tabulek.

Protože mi Míša zatím neposlala fotky, tak tady dávám ty dvě, co omylem vyfotil a poslal pan Rakowský.
Míšo, pošli ty svoje fotky!
Vítek na dálce - 581 cm.
Tak takhle vás holky ZNÁM !!!

A nakonec ještě jedna Mekáčová 2010:
A tahle je z loňska:

MČR v halovém pětiboji

13. února 2010 v 20:36 | jp |  ZÁVODY
Začnu od konce, DRUHÁ! O směšných 10 bodíků. To se stává, vloni jsme měli štěstí my, letos Novotná. Adélo těš se, v létě ti to vrátíme i s úroky! Ale byl to dobrý závod, až do konce. Bohužel česká špička je poměrně vyrovnaná a každá chybička se trestá.
Začátek byl skvělý, 8,79 s na překážkách, vítězství a navíc nad největšími soupeřkami Šebestíkovou a Řehounkovou. To je dobré na příští týden.
Z výšky jsem měl špatné spaní už dlouho, nakonec výborný průměr, 148 cm a to měla vlastně skočeno i 151, ale bolest v kotníku tomu zabránila. Příště!
V kouli jsme očekávali zlepšení, ale na 12 metrů jsem nepomyslel. Nakonec 12,01 m a průběžné vedení v soutěži.
S dálkou nemívá Jana problémy, buhužel právě tato disciplína zklamala. Ozval se i druhý kotník, problémy s rozběhem a 495 cm. Ztráta na první místo 82 bodů.
Ale Jana to nevdává, bojuje a získává veliký náskok, jenže Novotná v cílové rovince zrychluje a náskok nestačí. Druhá o 10 bodů, to je asi vteřina na půlce. Prostě smůla, ale Jana ukázala celé hale, jak se má bojovat. Je smutná, ale já jsem spokojený, vždyť po minulém víkendu to ještě vypadalo na daleko horší výsledek. Vždyť je to nový osobní a okresní rekord.
Dneska jsi byla lepší, já měla trošku smůlu. Zopakujem si to v létě!
Teď je hlavní dát se do pořádku a příští týden na MČR dorostu podat co nejlepší výkony na 60 m př., 400 m a zkusit štěstí i na kouli.

Brněnský běžecký pohár Kanice

9. února 2010 v 7:06 | jo |  ZÁVODY
Zatímco někteří si závodí ve vytopených halách, na některé zbývá jen mrazivý vzduch v terénu.
Šestý závod BBP byl v Kanicích a byl to velký úspěch pro Markétu a Kamilu.
V kategorii dorostenek skončila Markéta třetí a zatím vede letošní ročník BBP. Stále se lepšící Kamila Klepalová tentokrát byla druhá a celkově se posunula na 3. místo v celkovém pořadí. Gratulujeme!
Navíc v kategorii juniorů doběhl Kuba Tihon na krásném šestém místě a Adam Kazda byl desátý.

MMaS Bratislava 2010

7. února 2010 v 6:03 | jo |  ZÁVODY
Po týdnu opět do Bratislavy, už jsme tam víc než doma.
60 metrů překážek, Jana v rozběhu suverénně vítězí za 8,84 s. Ve finále smůla na smůlu, špatný start, první překážka moc blízko, přesto dotahuje Lucku, ale na čtvrté si brnkne a je z toho "jen" druhé místo opět za 8,84 s. Můžu věštit, jsem jak Libuše, nějak jsem to tušil, ale lepší to zkonit teď než v Praze. Snad je smůla vyčerpána!
400 m
Start a první kolo vypadá dobře, ale pak přichází krize. Na Janě je jasně vidět, že je "jetá". Čast nad minutu a druhé místo. Dvoustovku už vypouštíme, důležité je dát se do pořádku přes MČR v Praze. Snad to bude v pohodě.
300 m, Míša Hlavoňová startuje dnes jenom na třístovce.
Vypadá to dost dobře, v druhém kole z odrazí nápor soupeřky, utahá ji v zatáčce a je jasně druhá. Škoda velkého odstupu od první, čas by byl jistě ještě lepší. 48,77 s.
Martina dala ve výšce 152 cm, na dvoustovce zabojovala a bylo z toho 27,41 s. Začne konečně trénovat?
Je vidět, že síly bylo před závodem dost!
Pitný režin je důležitý
Asi jsem do něčeho šlápla?
Červená, červená ....
A je konec, tak zase za rok!

Výsledky prozatím pouze na :


Takhle by to asi nešlo!!!

5. února 2010 v 18:30 | jo |  AKTUALITY
To bylo i na mě dost! A to si myslím, že poměrně hodně vydržím. Po půl hodině hlasivky vyřvané a nic! Někteří z vás si asi budou muset rozmyslet, jestli chtějí trénovat a nebo jen blbnout. Domnívám se, že jsem dost liberální, ale někde musí být hranice.
TAK PŘÍŠTÍ TÝDEN UVIDÍM, JAK JSTE SE ROZMYSLELI !