Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Leden 2010

Olympijské naděje - Bratislava 30.1.2010

31. ledna 2010 v 8:11 | jo |  ZÁVODY
Závody Olympijské naděje v Bratislavě jsou poslední dobou dost populární. Setkávají se zde mladí atleti a atletky z Česka, Slovenska a Maďarska. Naše maličká trojčlenná výprava zde ostudu rozhodně neudělala.
Miška a Vítek
Míša něco mezi gymnastikou a hiphopem
Na šedesátce si Vítek udělal nový osobák 7,75 s. Je to fajn. Na dálce se bohužel fotit nedalo, tak blízko jsem se nedostal. Tam Vítek vyhrál svoji kategorii výkonem 5,72 m. Škoda, že nevycházel rozběh. Ale stále vede v dálce letošní celostátní tabulky. Blansko už dlouho nemělo dva závodníky na špičce republiky.
Míša na 60 m zabojovala a bylo z toho 8,90 s. Její druhý nejlepší čas. Vynahradila si to na čtvrtce, kde zaběhla krásně 71,27 s. Parádní bylo to, že na 300 m v mezičase běžela rychleji, než je její stávající osobákna třístovku. Příští sobotu ho hravě překoná. Fakt hezký běh.

Na startu trošku netradičně pohledem shora
Start
A doběh, je moc dobré, že i na konci kruté čtvrtky nemá problémy s tím, aby pořádně zvedla kolena.
A nakonec jsem si nechal Janu. Bylo moc dobře, že se dostavily výborné maďarky ze Szombateli. Na plotech i na čtvrtce pomohly Janě k vynikajícím výkonům. Na překážkách si vylepšila hned dvakrát okresní a osobní rekord na 60 m př. nejprve časem 8,70 s a ve finále dokonce 8,67 s. Suverénně vede letošní celostátní tabulky.

Trošku nepříjemný hovor s rozhodčími po srážce se "slepicí". Ale naštěstí ji to moc nerozhodilo.
Během trati
Čtvrtka není trať pro padavky
Totěž se konalo na čtvrtce s tím rozdílem, že tady Jana lehce zvítězila. Čas 59,21 s je nový okresní halový rekord, osobák a momentálně první čas letošních halových tabulek.
Nakonec spokojenost. Spokojený jsem byl i já, koupila mi kafe!
Vítku, nad čím zase přemýšlíš? A vyndej si konečně ten hrášek s kukuřicí z té kapsy!
Tak za týden si Bratislavu zopakujeme. To už možná budu mít s sebou i eura na kafe.

Vyhlášení nejlepších sportovců města Blanska 2009

29. ledna 2010 v 6:39 | jo |  AKTUALITY
Ve čtvrtek 28. ledna 2010 proběhlo na kuželně vyhlášení nejlepších sportovců města Blanska.
Někteří by si tam opravdu mohli napsat trvalé bydliště, mimochodem, hezkej kaktus!
Všech devět deset
Bohužel, Jana končí s atletikou, během předávání si domluvila s Robertem jízdu na Kilimandžáro! Zítra si kupuje kolo.
A kdyby to náhodou nevyšlo, podala si přihlášku do klubu kuželkářek! Jen si bude musek koupit lepší boty.
Obecenstva bylo tolik, že novináře vyhodili na schody!
A nakonec jedna atletická bejvalka Monika uprchlá k tanci

Co nás čeká v únoru

28. ledna 2010 v 5:56 | jo |  AKTUALITY
Leden je skoro za námi a halové závody se přesouvají do vyšší úrovně. Začínají Mistrovství Moravy a Slezska a MČR všech kategorií.
Takže, co nás čeká:

6. únorasobotaMMaS všech kategoriíBratislava - hala Elán
12. únorapátekMČR v halových vícebojíchPraha - Stromovka
20.-21. únoraso-neMČR dorostuPraha - Stromovka
26. únorapátekKP mladšího žactvaOlomouc
27. únorasobotaMMaS žactvaOstrava
6.-7. březnaso-neMČR žactvaJablonec n. N.

Snad nějaké budou!

Závody ve vrhu koulí

28. ledna 2010 v 5:40 | jo |  ZÁVODY
Ve středu 27. ledna jsme měli v tělocvičně oddílové závody ve vrhu koulí. Devatenáct závodníků a závodnic si vyzkoušelo, jak se vrhá pod střechou.
Výkony uvádím bez rozdílu věku, pohlaví, národnosti a vyznání.

%
1.Vítek Pernica11,36 m
2.Jana Sotáková9,35 m
3.Honza Nečas8,29 m
4.Markéta Tesařová7,46 m
5.Adam Pernica7,26 m
6.Žanda Strejčková6,80 m
7.Katka Šustrová6,52 m
8.Lucka Petrželová5,64 m
9.Klárka Vranová4,94 m
10.Honza Procházka4,87 m
11.Kamča Kalová4,39 m
12.Dominik Skoták4,12 m
13.Verča Břoušková4,04 m
14.Zuzka Večeřová3,90 m
15.Simča Škodová3,88 m
16.Jenda Blažek3,73 m
17.Terka Bartáková3,09 m

Opět Rab 2010

25. ledna 2010 v 11:30 | jo |  AKTUALITY
Tak už je to uděláno, už je to hotovo. Zálohy jsou zaplaceny a definitivně od 23. července do 1. srpna nejsme doma, ale na Rajské pláži na ostrově Rab.
Kdo zaváhal, má smůlu.


Přebory dorostu a juniorů v Olomouci 23. ledna 2010

24. ledna 2010 v 2:11 | jo |  ZÁVODY
Jana, Radka a Honza. Malá výpravička, ale úspěšná. Jenom kdyby nebyla ta strašná zima. Tím nemyslím tu venkovní asi - 16 stupňů, ale v hale. Fakt se dost špatně běhají sprinty, když vám při rozcvičování jde pára od pusy.

Překážky na začátek. Jana běžela celkem fajn, ale ty starty nejsou pořád ono (vina trenéra, kecá, kecá a bloky stále odpočívají na ASK)! Ale s časy 8,93 s a 8,91 s ve finále jsem spokojený. Jana ne, ale to je mi celkem fuk!
I Radka se činila. V rozběhu sice kopla do překážky a bylo to 11,65 s, ale ve finále se zlepšila na 11,22 s. Škoda startů, z jedné ruky to přece jen tak nejde. Ten krásný obvaz na ruce jsem motal já!
Hladká šedesátka. Nebylo to sice zrovna moc rychlé, ale do MČR je to ještě tři týdny. 8,16 s ale docela jde.
Závěr byl lepší než start.
První Honzovy závody za dorost. Šedesátka je docela slibná. Jako u Jany, start nebyl zdaleka ideální. 8,28 s ale docela jde.
Koule. Zase ta Janina nespokojenost! Já chci jedenáct! Nezadařilo se, ale 10,94 m je druhý její nejdelší vrh v životě, tak myslím, že dobrý. Zopakovat to v Praze, nezlobil bych se.
Radka není vůbec vyházená, ale dopadlo to docela slušně, 7,60 m je v pohodě.
Honza je v kruhu ještě dost pomalý, ale vrhy přes sedm metrů jsou fajn, 7,25 m.
Dálka. Stává se málokdy, že by Jana měla problémy s rozběhem. Dálkařský den blbec! Ale i tak 517 cm je dobrý průměr.
Hezký píseček, jako na Rabu!
Trojskok by se Radce docela vydařil, kdyby nezradila ruka. Neměla sis na ni sedat! Ale 9,39 m je na halu dobrý. Příště to bude dál.
Tak nevím z čeho vás vlastně bolely ty nohy!

Tak a za týden Bratislava, jen doufám, že když jedeme na jih, tak tam bude tepleji.

MMaS v halových vícebojích Olomouc 16. ledna 2010

16. ledna 2010 v 22:26 | jo |  ZÁVODY
Tak jsme zase tady! Už počtvrté. jedno stříbro a dvě zlata. A co letos?
Není mi jasné, proč je Jana tak nervózní, o nic nejde, je to vlasně jenom takový kontrolní trénink. Když vyhraje bude dobře, když ne, svět se asi nezblázní. To já jsem v pohodě.

60 m překážek: Je tady celkem hnusná zima, hlavně aby si nic neudělala. Při rozcvičování se mi zdá trošku ztuhlá, snad to bude dobrý. První rozčarování, místo aby běžela podle časů s nejrychlejšími, tak ji dali mezi žákyně a pomalou dorostenku. To nevadí, Jana je zvyklá běhat sama a nemělo by to vadit. První překážky nic moc, konec trošku lepší, ale nevypadalo to moc dobře. Při hlášení časů se mi nechce ani věřit, 8,90 s! Tak na takovou rychlost to fakt nevypadalo. Jen pár setin za osobákem, ale tam byly soupeřky, rychlejší dráha a teploučko. Začátek je skvělý a po doběhu druhého běhu ještě lepší, bývalá česká rekordmanka Šebestíková je pomalejší o 12 setin.
Výška: Začátek jde skvěle, ještě na 140 cm skáče s obrovskou rezervou. I těch 145 cm ještě vyšlo, ale pak konec. Je to jak začarovaný! Sakra, kdy už to padne, vždyť má na 160! No co, žádná tragédie, o nic nejde. Ale Jana je už rozhozená.
Koule: Tak, teď se naštvala na výšce a bude házet daleko. A taky jo, v rozhazování z místa před 11 metrů. Jenže v závodě to zase nejde. Dva pokusy výrazně pod deset. Naštěstí poslední pokus vyšel a je z toho 10,65 m. Víc jako vloni. Pokud se nestane něco na dálce, je to v suchu.
Dálka: Jana se potřebuje po přestávce v kouli pořádně rozcvičit, já zatím mámím kafe od paní v zavřeném bufetu. Je to v pohodě, první skok přes pět metrů. Další je s přešlapem na hranici osobáku, tj. asi tak 560 - 570 cm. Nejvíc 539 cm, to je dobrý. Náskok 250 bodů by proti Šebestíkové stačil i chromé babce od Kauflandu, navíc Janeková má tři přešlapy. Je to jasný.
800 m: Jana chce běžet na jistotu, ale taky by ráda udělala 3 200 bodů, tak jak to bude. Snaží se zrychlit, soupeřka je kdesi vzadu. Jenže na úzké dráze se předbíhá těžko. Nakonec je mezi dorostenkami nejrychlejší, 2:50,49.
Jsem jednička!
Na stupních vítězů
Celkově 3 196 bodů, čtyři chyběly. Tak jasně první o 407 bodů! 219 bodů za osobákem z Prahy, ale věřím tomu, že ten letos padne. Uvidíme co na to soupeřky v Čechách, budou se muset sakra snažit.

Mladší a starší žactvo v Olomouci

16. ledna 2010 v 5:41 | jo |  ZÁVODY
V Olomouci nás už asi nebudou mít rádi. Řekl bych, že při vyslovení jména Pernica budou mizet z dráhy. Perníčci totiž vyhráli co se dalo.
Díky ochotě paní Hlavoňové a paní Šustrové jsme se v pohodě dostali do Olomouce. Tentokrát jsme ani nestačil zabloudit, snad příště.


Vítek: V dálce to bylo slabší, "jen 587 cm", ale úplně jasné vítězství. Vynahradil si to na šedesátce, dvakrát si vylepšil osobák na 7,86 s a 7,80 s. Dost dobrý.

Airbas Vítek přistává

Adam: Osobák v dálce 442 cm, hodně se zlepšil. Vítězství na 60 m časem 9,04 s. První v obou disciplínách stejně jako Vítek. Navíc druhé místo za pouhých 130 cm ve výšce. Že jsem mu ty medaile sliboval!


Jirka: Škoda, že vyrostl z treter. Mohlo to být ještě lepší. Na 60 m zaběhl 9,53 s. V dálce se mu tolik nedařilo, 367 cm. Vynahradil si to v kouli, kde výkonem 7,34 m byl druhý.


Žanda: Na šedesátce to sice osobák nebyl, ale těch 8,83 s je taky dobrý. Zlepšení v dálce jsem po Praze čekal, ale 455 cm i mě trošku přkvapilo. Bylo z toho druhé místo. A to dala nohy ještě pod sebe. Jen vydržet s tréninkem.
Ty nohy mě trošku mrzely!

Míša: Na šedesátku pod devět 8,98 s. V dálce se jí sice nedařilo, ale ten poslední pokus v dálce byl ještě delší jak ten Žandin. Vychytáme rozběh a bude to. Škoda, že se v tunelech nemůžou běhat stopadesátka a třístovka. Navíc krásných 6,78 m v kouli a čtvrté místo.
Škoda toho maličkého přešlapu

Katka: Na šedesátku osobák 9,32 s a v dálce zase zlepšení na 3,96 m. Čtyřka nadohled. Nejlépe dopadla v kouli, vyhrála výkonem 6,87 m. Je to čímdál lepší.
Ty vlásky mě fascinují

Klára: Byla nejmladší, ale držela se statečně. Ve finále B na 60 m 9,73 s, to je hezký osobák. V dálce se jí nedařil rozběh, ale určitě bude líp. V kouli hezkých 4,80 m.
Osm medailí na 7 závodníků, to je hezký úspěch. Jedinou stinnou strínkou tak zůstává tragédie na zpáteční cestě!Minuli jsme McDonald !!! Doufám, že v sobotu se bude také dařit.

Olomouc nadvakrát

11. ledna 2010 v 6:09 | jo |  AKTUALITY
V tomhle týdnu nás čekají v pátek a v sobotu závody v olomoucké hale. V pátek má přebory mladší a starší žactvo, v sobotu jsou víceboje všech kategorií.

Na olomoucké víceboje jezdíme již od roku 2005 a většinou se nevracíme bez medaile. Letos nás budou zastupovat Jana Sotáková, která bude obhajovat už svůj třetí titul v řadě a Radka Škvařilová, která jezdí už od roku 2006.

Loňská sestava
2005
Zuzana Hájkováženy1625 b
Markéta Sedláčkovádorostenky1581 b
Ivana Koloveckádorostenky1397 b
2006
Radka Škvařilovádorostenky1801 b
2007
Jana Sotákovážákyně2749 b
Barbora Živnážákyně1664 b
Martina Hájkovádorostenky2647 b
2008
Jana Sotákovážákyně3095 b
Denisa Němcovážákyně1973 b
2009
Jana Sotáková
dorostenky
3 146 b
Radka Škvařilovájuniorky......1861 b
Lenka Libichovážákyně.........1927 b

Jana se jistě pokusí překonat svůj vlastní okresní rekord 3 415 bodů. Radka by se mohla při troše štěstí nominovat na MČR do Prahy. Budeme držet palce.

Míša a Žanda na 60 m
Ale ještě den předtím se konají přebory mladšího a staršího žactva. Počet startujících je dán počtem míst v autech, to znamená v tomto případě sedm. Definitivně to upřesním v pondělí na tréninku.

Novoroční skoky Brno

9. ledna 2010 v 20:57 | jo |  ZÁVODY
Celkem devět závodníků a závodnic, pohodové závody a spousta osobáků. Tak to byly Novoroční skoky na Horníkové.

Michal si dvakrát zlepšil osobák, skáče čím dál líp.

Adam byl druhý a výška 135 cm je hodně dobrá.

Klárka si na flop ještě netroufla, ale i tak si dala osobák 110 cm.

Anička se skákat teprve učí, ale za pár tréninků to bude mnohem lepší.

Katka se proti Vánoční hale zlepšila na 120 cm, ty skoky vypadaly mnohem líp. Bramborová ve výšce i v dálce. Začíná se dařit.

Radka si vyrovnala osobák z mládí, 140 cm je slušný příslib na víceboje.

Vítek se ve výšce dneska překonával, nejprve zlepšený osobák na 174 cm a pak krásný skok na 178 cm. Nejen nový osobní rekord, ale i v pohodě splněný limit na MČR. Paráda.

Jana, 145 cm, ale ty skoky mají ohromnou rezervu. Jednou to padnout musí. Jani, vydrž!

Prcek a dvě úplně velký holky!


O cestě zpátky se raději moc zmiňovat nebudu.
" Aničko, s nám ve vagonu jet domů nemůžeš! Dva spreje jsou fakt trošku moc!"
" Kamilo, tys tu šalinu úplně polámala!"
" Starý, dobrý hranolky."
" Klárko, ty jsi prasátko?"
"Co jste jí to dali do té Coly!"

Trénink na Botance

2. ledna 2010 v 14:19 | jo |  AKTUALITY
Krásný trénink. Mělo to jen jedinou chybu, nedošlo mi, že brňáci před desátou nevstávají. Pár vteřin a školník by nás asi utloukl lopatou. Takže trénink místo o půl deváté byl nakonec od desíti. V mezipauze návštěva MCDonaldu.

Starty, překážky, výška a zase překážky.

Umělecký dojem je ovšem vysoký. Výraz Míši je jasný: " Překážky, já vás prostě miluju!"

Totéž u Radky

Vrcholem tréninku byla sekaná v Globusu. Prostě se to vyvedlo!

Lednové závody v hale i venku

1. ledna 2010 v 15:57 | jo |  AKTUALITY
Svátky skončily a jedeme dál. Chtěl bych vás seznámit s nejbližšími závody v měsíci lednu.
Novoroční skoky Brno Horníkova: sobota 9. ledna 2010
Jsou to závody ve skoku do výšky a do dálky na ZŠ Horníkova v Brně Líšni. Je to pro všechny kategorie.
Základní výšky: žáci - 115cm, žákyně 110cm, muži,jun,.dor. - 150cm, ženy,jun.dor,- 130cm.
Skok daleký je pouze pro žactvo. Začátek závodů je v 12.00 hodin. Odjezd z Blanska nádraží
v 10.30 hodin. Návrat asi v 18.00 hodin.

BBP Kuřimský kros: sobota 9. ledna 2010: začátek jako obvykle, na tyhle závody z časových důvodů nepojedu, ale budeme to ještě domlouvat na tréninku.


Halové přebory žactva v Olomouci: pátek 15. ledna 2010
Jsou zde kategorie mladšího i staršího žactva. Počet lidí je bohužel limitovám místy v autech. Nominaci provedem na tréninku tento týden.

MMaS v halových vícebojích: sobota 16. ledna 2010 v Olomouci
Zatím je jasná Jana a Radka, kdyby se chtěl někodo přidat, nebude to problém.

KP dorostu, juniorů a dospělých: sobota 23. ledna 2010 v Olomouci

BBP Radostická desítka: sobota 23. ledna 2010

Sobota 30. ledna 2010 má tři možnosti:

Regionální přebor dorostu, juniorů a dospělých v Olomouci

Brána k olympiádě - Bratislava hala Elán


KP Hradeckého a Pardubického kraje všech kategorií - Praha Strahov
Ještě nevím, kam pojedeme, vypadá to na Prahu nebo Bratislavu.

Tak doufám, že nám to všechno vyjde, je toho celkem dost.