Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Srpen 2009

Druhé kolo družstev juniorek - Břeclav

23. srpna 2009 v 6:58 | jo |  AKTUALITY
Závody družstev juniorek se konaly v Břeclavi, Jana měla jediný úkol, získat asi 20 dodů pro družstvo JAC Brno, za které hostuje. Úkol splněn!

Na 100 m překážek podle očekávání nestačila jen na účastnici MS v Brixenu Helenu Tomkovou a obsadila druhé místo časem 15,33 s. Únava po dvou předešlých závodech je znát, ale jinak to prostě nešlo. Bylo z toho prvních 9 bodů.
Na 400 m překážek měla obavy ze svojí soupeřky ze žákovských let Žanety Langerové, ale od čtvrté překážky jí prostě nedala šanci. V dusném předbouřkovém počasí jasně zvítězila časem 64,18 s. Dalších 11 bodů.
A co dál? Příští sobotu zřejmě liga a 100 a 200 m. O týden později na MČR 22 v Plzni bude soupeřit s o šest let staršími soupeřkami na 100 a 400 překážek. 19. září na EP v Moskvě to nebude mít snadné, místo výletu coby náhradnice ji čeká ostrý závod na 400 m př. O týden později semifinále družstev juniorek v Třinci a 3. října finále MČR družstev v Pardubicích. A pak už jen zimní spánek.

Malá cena Pardubic

19. srpna 2009 v 21:31 | jo |  ZÁVODY
Jako každý rok touhle dobou jsme vyrazili do Pardubic. Jen jedna malinká a nepodstatná změna, místo žákovských 300 m to byla dorostenecká čtvrtka. Mně to celkem vyhovuje, nemusím nikde pobíhat, start i cíl je na jednom místě, prostě pohoda!
Před startem ještě důležité rozcvičení
Jako rozcvička byla stovka překážek. Jana ve druhé dráze, Korešová v sedmé, ani na sebe neviděly. Jen Jana si to vyzkoušela z opačné strany, jaký to je, když vás někdo dá o mezeru. Bylo z toho krásné druhé místo a 15,25 s. Technicky docela dobrý, hlavně nekoukat na konkurenci.
Konečně hlavní závod na 400 m. Jsou trošku obavy ze dvou docela dobrých mílařek, ale celkem zbytečně. Jana to rozběhla v pohodě a od dvoustovky to byl opět sólo závod. 59,36 s a náskok víc než vteřinou před druhou se zdá dost dobrý.
Takže nakonec docela dobrý závody, ale to by se muselo dávat větší pozor na to, do kterého autobusu se leze. No a zapomenout ceny ve vlaku, to už je pořádná skleróza.

Mladá Evropa 2009

19. srpna 2009 v 21:13 | jo |  ZÁVODY
Už nikdy do Jablonce ! Stráááášně dlouhá cesta a v bufetu nemají pivo!
Ale jinak dobrý, hlavní cíl celého podniku byl Janu probrat z prázdninového snění do závodnické reality.
A povedlo se. Na čtvrtce bohužel nestartovala nejrychlejší z přihlášených a tak to byl opět sólo závod kromě první zatáčky. Ale všechny překážky (až na šestou, ale i ta se dala) šla Jana úplně
v pohodě. Škoda, že ji neměl na konci kdo potlačit, jinak to byl mnohem lepší čas. ale i těch 63,80 s je po moři a Slovinsku skvělý.

Stovka překážek se běžela bohužel hned hodinu po čtvrtce a tak se nedal očekávat světový čas. Typická ztráta na startu, ale pak se Jana dotáhla na vedoucí polku a držela se až po devátou pžekážku, tak už scházely síly a bylo z toho druhé místo za 15,15 s. Já myslím, dost dobrý.

Jak říkám, závody se celkem povedly, horší to bylo u bufetu, v Jablonci asi nevedou pivo. Už tam asi nepojedu, ta žízeň byla dost velká.

A co jste dělali v kině?

14. srpna 2009 v 18:32 | jo |  AKTUALITY
Omlouvám se, tento článek nemá mnoho společného s atletikou. Ale vrtá mi to hlavou. Nejmenovaná studentka Gymnázia Blansko Verunka K. mě úplně dostala prostou otázkou:

A CO JSTE DĚLALI V KINĚ ?


Už jsem velmi starý člověk, ale za mých mladých let (v té minulé dinastii) jsme se chodili do kina podívat na film. Tak se vás chci zeptat:

A co chodíte dělat do kina vy ?
Blíží se nový školní rok a nový kroužek atletiky

10. srpna 2009 v 22:10 | jo |  AKTUALITY
Začátkem září začíná nejen nový školní rok, ale i další ročník atletických kroužků. Od letoška budeme, doufám, trénovat ve třech: já, Miloš Kazda a Dáda. Tedy, budeme trénovat jen tehdy, pokud bude koho. Proto jsem již začal mezi vás rozdávat přihlášky, v září je to trošku nabitý a bude málo času.
Rád bych vás seznámil s programem kroužků podle jednotlivých měsíců. Některé akce jsou již tradiční, některé se budou teprve zkoušet, jestli se vám budou líbit.

Září 2009 : European Kids Athletics Games - Brno, Palackého vrch - 8. - 9. září 2009
Mistrovství České republiky žactva - Olomouc - 12. - 13. zaří 2009
Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva
Oddílové přebory ASK Blansko na dráze 2009

Říjen 2009 : Mistrovství ČR juniorek družstev - Tábor - 3. října 2009
Soukromý atletický bazén 2009

Listopad 2009: Veletrh SPORT Life 2009 - Brno - 5. - 8. listopadu 2009
Brněnský běžecký pohár 2009 - 2010
Zahájení tréninků v tělocvičně

Prosinec 2009: Vánoční hala - Praha Strahov
Vánoční laťka Hády - Brno Horníkova
Mikulášský čtyřboj a trampolína - tělocvična Gymnázia Blanska

Leden 2010: Zahajovací závody - Ostrava Vítkovice
KP v hale - Olomouc
MMaS víceboje - Olomouc
Mistrovství SZ - Bratislava hala Elán

Únor 2010: Mistrovství České republiky - Praha
MMaS Ostrava a Bratislava
MČR víceboje - Praha Strahov
Oddílové přebory - Brno - tunel na ul. Oblé
Zimní lyžařské soustředění - Čeňkovice 2010

Březen 2010 : Brněnský běžecký pohár
KP mladšího žactva v hale - Olomouc

Duben 2010 : Jarní přípravné soustředění - Karolín
Přebory JAC a BYAC - Brno Horníkova

Květen 2010 : Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích
Přebor Brna mladšího žactva - Brno Laštůvkova
Mistrovství Jihomoravského kraje mladšího a staršího žactva

Červen 2010 : Mistrovství ČR dorostu ve vícebojích
MMaS dorostu a žactva
Zmrzlinová olympiáda Brno

Červenec 2010 : Prázdninové závody - Brno Horníkova
Letní soustředění - Chorvatsko - ostrov Rab, Rajská pláž

Srpen 2010 : Prázdninové závody- Brno - Moravská Slavia
Malá cena Pardubic
Velká pouťová cena Kolína

Není to jenom o tréninku nebo o závodech. Je to i o partě, protože i když je atletika individuální sport, bez kolektivu je to o ničem.

Tak mi teď napadlo, copak plány jsou to pěkný, ale musí na to být lidi. Takže to teď záleží jenom na vás. Budete-li chtít, půjde to, jestli nebudete, můžu se třeba rozkrájet a bude mi to nanic. Tak to prostě nechám na vás.