Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

30. dubna 2009 v 16:14 | jo |  AKTUALITY

Pálení čarodějnic

30. dubna 2009 v 16:01 | jo |  AKTUALITY
Letos fakt nestíhám. Proto obrázek jen z loňského roku.

Přeju krásnou zábavu a zítra se uvidíme na závodech a nebo na tréninku. A holky, být váma, moc se k ohni nepřibližuju. Co kdyby náhodou .............

Moravská Slavia 26. května 2009

29. dubna 2009 v 5:47 | jo |  ZÁVODY
Starší závodili v neděli na Morendě. Škoda toho silného větru do boku, snižoval výkony na šesesátku i v dálce. Ale výkony byly dost dobré, jsem spokojený.
Překážky - Lenka 19,10 s, Kamča 20,30 s
Kristýnka vyhrála šedesátku za pěkných 8,25 s před Hankou Prochovou

A zase jsem měl pravdu, tam kde vloni skončila, letos začala, 60 m za 8,86, páté místo v dálce 409 cm.
To je nápad! Běžet za 9,01. Ale je to dobrý. A 3,95 cm v dálce.
Verča byla sice s 9,48 s nespokojená, ale v tom větru a ještě nachlazená? Bude líp!
Žanynka se trápila, když bolí nohy, tak to není ono. Ať se nám brzo uzdravíš!
Vítek vyhrál šedesátku za 8,08 s. Nebýt větru a toho kola, bylo to jasně pod osm.
Mirek běžel za 8,64 s, je to pořád lepší.
160 cm je Vítkova norma, ale mohlo tam být i 165 cm.
Kristýnka vyhrála kouli 8,35 m, Peťka byla třetí za 6,98 m.

Kamča 5,92 m a Simča 6,77 m.
Lenka v kouli 7,83 m.
Co ty ruce? Něco naznačujete?
Zasloužená zmrzlina. 60 m př. za 12,22 s a 800 m 2:52,48. Martinovi se to povedlo.

Přebory JAC a BYAC Brno Horníkova

26. dubna 2009 v 15:09 | jo |  ZÁVODY
Zatím jen pár fotografií medailistů, během neděle dodám zbytek.

Klárka nezklamala, stříbrná a bronzová medaile. 60 metrů za 9,7 s a dálka 339 cm.

Rodina Klinkovských posbírala celkem tři medaile a nebýt Zdenčina pádu na šedesátce, byly jistě čtyři. Jirka 9,1 s na šedesátku a vynikajících 42,70 m v kriketu. Zdenka 10,3 s a 321 cm. Jirka Perout přidal ještě jednu medaili z dálky za 366 cm a na 60 m 9,4 s.
Adam obsadil 4. místo ve výšce vynikajícím výkonem 140 cm. O dálce se raději zmiňovat nebudu.
Je vidět, že Nikolka starty umí, 60 m za 11,7 s a dálka 212 cm.
Zdiška měla šedesátku 10,9 s a dálku 265 cm.
Simča měla 60 m za 10,3 a dálku 277, docela mě mile překvapila.
Zuzka šedesátku za 10,5 s a dálku 242 cm.
Tamča 60 metrů 14,8 s a pěknou dálku 235 cm.
Verča se zlepšila, šedesátka 9,6 s a dálka 339 cm.
Jitka se na osmistovku hodně načekala. ale stálo to zato, 3:09,0, hodně dobré.
Honza Matysík, šedesátka 10,9 s a kriket 19,00 m.
Michal 60 m za pěkných 10,3 s a dálku 324 cm.
Honza Jarůšek šedesátka 10,8 s a dálka 304 cm.

Anička 60 m za 9,9 s, dálka 281 cm. Julča šedesátku 10,4 s a 278 cm, Kikina 10,7 s a 248 cm. Doufám, že to bylo naposled, co řekly, že na závody nepojedou .

Honza Gromeš měl pěknou šedesátku za 9,6 s, bylo to 3. místo ve finále B.
Já myslím, že na začátek to dopadlo výborně a že se všichni budou jenom zlepšovat.

Měřený trénink v Trnavě

25. dubna 2009 v 4:20 | jo |  ZÁVODY
Trnavská župa pořádá každoročně jarní závody, na které zve i zástupce Jihomoravského kraje. Když jsme dostali tuto nabídku, zvažovali jsme se, že místo na našem stadionu si odskočíme na měřený trénink do Trnavy. A když jsem se díky hodným lidem namáčkl do autobusu i já, bylo rozhodnuto. Dopadlo to docela dobře a myslím, že skokojená byla i Jana.

Běh na 100 m př. byl velmi vyrovnaný (do první překážky)

Během cesty na Slovensko jsme do tréninkového plánu přidali ještě 100 m př. Dopadlo to docela slušně, výkon 15,23 s na začátku jara není zas tak špatný, je to z plného tréninku a to jsme ještě nezačali trénovat rychlost.

Musím se přiznat, že při premiéře na 300 př. jsem byl dost nervózní. První překážka, zastávka na kafe a běží se dál, dalších šest překážek tak napůl střídavě dobře a průměrně, cílová rovinka byla celkem v pohodě, ale bylo vidět, že dvacet metrů náskoku není dostatečná motivace pro finiš. Asi oba jsme byli překvapeni výborným časem 44,11 s. Jen tak mimochodem, vloni to nikdo v republice rychleji neběžel. Takže spokojenost.

Štafeta4 x 100 m byla už jen tečkou, holky vypracovaly slušný náskok a ten Jana už jenom trošku zvětšila. Jasné vítěztví.
Takže jedinou stinnou stránkou byl příliš rychlý oběd, ani jsem nedojedl salát. Jinak pohoda.

Přebory JAC a BYAC Brno

20. dubna 2009 v 5:15 | jo |  ZÁVODY
Jak už jsem jednou psal, v sobotu vyrážíme na první závody do Brna na Horníkovou. Je to možnost pro mladší atlety a atletky, kteří si mohou vyjímečně zaběhat a zaskákat se sobě věkově rovnými. Další možnost pro tyto věkové kategorie bude až o prázdninách.

Kategorie:

baby kategorie2000 a mladší
přípravka1998 - 1999
mladší žactvo1996 - 1997
zbytek světa1995 a starší

Disciplíny jsou od 60 metrů po 800 metrů, dálka a pro starší i výška a vrhy.

Odjíždíme vlakem v sobotu 25. dubna 2009 z Blanska nádraží v 11:30 hodin, jízdné si každý hradí sám a je to 2 x 18,- Kč. Návrat zřejmě v 19:00 hodin. Pokud bude čas, je v plánu i návštěva McDonaldu, už nás dlouho neviděli, tak z nás budou mít zase radost.

Jaro je tady, začínáme !

11. dubna 2009 v 18:03 | jo |  ZÁVODY
A je to tady. Poslední dubnový týden opět začínáme závodit. Od pátku 24. do neděle 26. dubna si mohu zazávodit prakticky včechny věkové kategorie.

V pátek se koná Župná olympiáda v Trnavě a jsou zde pozváni vybraní závodníci a závodnice z Jihomoravského kraje. Pokud bude nominována, pojede Jana Sotáková na 300 m př.

V sobotu pojedeme již tradičně na Čibapřebory do Brna na Horníkovou. Tady mohou závodit všechny kategorie, je to jedna z mála příležitostí pro ty nejmladší. Propozice na webovách stránkách:

V neděli je pro mladší a starší žactvo možnost startovat na zahajovacích závodech na Moravské Slavii. Bude zde elektrická časomíra.

Fotky jsou z roku 2008.

Následují závody na začátku května, ale o těch až později. Proběhnou soutěže družstev mladšího a staršího žactva a II. liga žen. Proto je třeba využít krásného počasí a pravidelně trénovat.

Poslední závod BBP

4. dubna 2009 v 19:06 | jo |  ZÁVODY
Poslední závod Brněnského běžeckého poháru se konal na Brněnské přehradě za naší téměř mizivé účasti. Ale jediná zástupkyně oddílu Miška Hlavoňová nám ostudu rozhodně neudělala. Ve vlastním závodě doběhla čtvrtá, ale v celkovém hodnocení BBP obsadila krásné třetí místo. Gratulujeme.

3. dubna 2009 v 11:31 | jo |  AKTUALITY
Tak čekám na vaše návrhy a jak se zdá marně.

Jediný návrh od Jitky jsem jaksitaksi zpracoval a mohlo by to vypadat asi tak na žlutém tričku.
Jedna nejmenovaná se vyjádřila, že obrázek není problém a tak stále ještě čekám. Už by to chtělo s tím pohnout, závody se blíží.