Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Březen 2009

Oddílová trička

28. března 2009 v 19:06 | jo |  AKTUALITY
Tak se mi konečně podařilo sehnat slušnou firmu na potisk oddílových triček. Navrhoval bych to asi takhle. Vy by jste si koupili tričko a oddíl by zajistil potisk. Cena trička se pohybuje mezi 80 - 100 Kč. To by snad šlo.

Barvu bych nechal zcela na vás. Nápis by měl obsahovat buď: ASK BLANSKO a nebo ATLETIKA BLANSKO. Velikost bude do formátu A6, což je malý sešitek. Nemusí tam být jen nápis, mohl by se tam dát i nějaký obrázek. Protože jsem jednak hrozně starý a protože taky nemám žádné estetické cítění, nechal bych to na vás. Mohli by jste navrhnout, co by se vám líbilo.
Tak já budu čekat na vaše návrhy!

Poslední tělocvična

28. března 2009 v 4:22 | jo |  AKTUALITY
Tak tělocvična je definitivně za námi. Vlastně toho vůbec nelituji, už mi lezla celkem na nervy. Zakončení bylo jako vždycky, velká trampolína. Letos nás bylo nezvykle moc a proto se zdaleka ne všichni nevlezli na fotky. Počet je opravdu omezen a tak zbytek pro případné zájemce jen na CD nebo jiné zálohovací medium.

.

Blbinky, to musí být!

Nějak vzhůru nohama

.
.
Tak to jsou jasný Boskovice

Míšo, tomu gestu nerozumím. Není to něco sprostýho?

Tarzanky
Nj, mobily, mobily ...
Raději bez komentáře

Vím, že jsem tyran, ale někteří museli i trénovat, mimochodem hezký vlásky
No co, vy se na mě takhle tváříte často! A ty ruce si s tebou ještě vyřídím!
Takže naposledy, od pondělí trénujeme jenom venku na ASK a to za každého počasí. A jestli mi někdo pošle SMSku s dotazem, kde je trénink, tak ať si mě nepřeje !!!! Ona už ví, o kom mluvím.Pršelo, jen se lilo

24. března 2009 v 6:14 | jo |  AKTUALITY

Ale stejně jsme museli trénovat, protože jaro se blíží a nepočká!

Jen chci upozornit, že od příštího týdne, tj. od 30. března se všechny tréninky konají na stadionu ASK. Vždy od 16.00 hodin. Pro ty méně chápavé, žádná tělocvična ani žádný zimák. Trénuje se za každého počasí, v případě deště jsme v posilovně a nebo pod tribunou. Je snad jasné, že musíte mít na hřiště odpovídající oblečení, na kraťasy ani na tričko s krátkým rukávem to zřejmě nebude!

Chvíli pod tribunou a chvíli na dráze

Rodinka

Někdy je prostě zamračený den

Nikolka narozdíl od některých svých starších kolegyň trénovala

Na Zuzce je jasně vidět co si o mně a o tréninku myslí

Hezkej ohoz!

Poslušně hlásím, že já i rovnátka jsme ještě zde. Ale zítra už ne!Školení rozhodčích

15. března 2009 v 7:10 | jo |  AKTUALITY
Sezóna na dráze se rychle blíží. Atletický oddíl ASK sice nepořádá mnoho závodů, ale i tak občas potřebujeme pomoc při rozhodování atletiky. Proto jsem chtěl požádat rodiče dětí z našich kroužků a starší členy a členky, aby nám v této práci trošku pomohli. Předem upozorňuji, že se nejedná o žádné oficiální školení, jen o seznámení s nezbytně nutnými pravidly pro rozhodování mládežnických závodů. On taky školitel, který vás bude poučovat, má dvacet let propadlou licenci rozhodčího II. třídy. Já jsem úplně spokojen, že se mi podařilo si obnovit aspoň tu trenérskou.


Vím, že se budě těžko hledat termín, který by vyhovoval všem, ale snad by to šlo poslední pátek v březnu, tj. 27. března v 18.00 hodin na ASK. Rozsah udělám takový, aby jsme byli za hodinu hotovi. Nehodlám vás okrádat o čas. Opravdu by nám to moc pomohlo v naší práci, protože jsme (a ne úplně bez důvodu) často kritizováni za to, že se u nás žádné závody nepořádají. Proto vám předem děkuji a doufám, že se nás aspoň pár sejde.

Pro nejmladší kategorie se mnoho závodů nepořádá a tak bychom to rádi trošku změnili. Ale bez vaší pomoci to asi nepůjde, děláme činnost oddílu prakticky ve třech lidech a to je opravdu málo.

Olomouc podruhé

13. března 2009 v 20:36 | jo |  ZÁVODY
Zimní halovou sezönu jsme zakončili opět v Olomouci. Dařilo se nám střídavě, ale já jsem spokojený.

Žanda prolomila hranici devíti sekund časem 8,99 s
Míša zaběhla opět slušný čas 9,09 s. Venku to bude pod devět. A nechci se chlubit, ale ta fotka se mi docela povedla, to bude tím půjčeným objektivem.

Adam dělal co mohl, 9,36 s a slušných 402 cm v dálce.


Někdy je to prkno jako začarované!


Jak se bránit proti bulvárním fotografům?

Tak a příště 25. dubna na Horníkové!


Zakončení v tělocvičně 2009

11. března 2009 v 6:12 | jo |  AKTUALITY
I když se to zatím nezdá, za necelé tři týdny definitivně opustíme tělocvičnu a přesuneme se na hřiště ASK. Už tradičně si na závěr do tělárny necháváme dvě akce. Trampolínu a Zakončovací závody v tělocvičně.


Stejně jako vloni se budou tyto závody skládat ze čtyř disciplín: běhu pozpátku na 20 metrů, trojnohého běhu dvojic, skoku dalekého a podlézání laťky.

Fotky jsou z loňského závodu, výsledky si můžete najít na tomto blogu v březnu 2008. Jen pro zajímavost, rekord na 20 m pozpátku drží Radka Škvařilová časem 4,45 s (už dlouho tvrdím, že běhá pozadu rychleji než dopředu), v běhu trojnohém Peťa Meduňová a Kamča Marková časem 4,31 s, ve skoku dalekém exatletka a froorbalistka Jana Švecová výkonem 3,90 m a v podlézání laťky je rekordmanka Kamča Marková a nížka 55 cm.

A teď to nejdůležitější, závody se budou konat příští středu tj. 18. března 2009 v čase tréninku v tělocvičně gymnázia. Doufám, že přijdete všichni.

Předávání cen trenérům okresu Blansko

7. března 2009 v 20:05 | jo |  AKTUALITY
Nevíte, proč vypadám na fotkách jako blbec? Jedno vysvětlení mám, vypadám tak prý pořád! Ale tohle je už teda opravdu moc.

Ta druhá je ještě lepší!


Olomoucká hala 6. 3. 2009

7. března 2009 v 2:27 | jo |  ZÁVODY
O dopravě a o tom proč jely nakonec jenom holky, se raději nebudu vůbec vyjadřovat. A to nebylo ani pátek třináctého!

Závody dopadly nakonec docela dobře. Na 60 metrů Žanda i Míša shodně 9,03 s v rozběhu a bylo z toho třetí a čtvrté místo ve finále B. Naše nová plavecká posila Anička si udělala základní osobák 10,33 s a Jitka po půlce 11,69 s.

Na 800 metrů jsem asi Jitku postrašil až moc, v konci měla ještě docela dost sil a dotahovala jednu závodnici podruhé, bylo z toho 3:19,81, to je na první pokus dost dobré.

Kouli držela Anička v ruce poprvé a vedla si velice dobře. Vrhnout hned na prvnch závodech 6,88 m je výborné. Míša se svou koulařskou postavou dělala co mohla a 6,22 m je taky fajn.

Vynahradila si to v dálce 401 cm v hale je dobrý příslib na léto. Sedmé místo ve finále z 32 holek je pěkné. A to nepočítám tři přešlapy ve finále. Žanda měla taky jenom jeden pokus, 396 cm chybělo do finále 3 cm. Ale ty přešlapové byly přes čtyři. Už aby jsme byli na stadionu.

Start na 60 metrů v podání Míši a Žandy


Jitka

Anička

800 metrů


Dálka, ale co tím chtěla naznačit, to teda nevím.

Ty rohy se přehlédnout nedají
Konečně pěkná fotka


Prý X faktor?


Olomoucký McDonald opět po roce

Hlavně že jí chutná


Hostování staršího žactva

3. března 2009 v 9:35 | jo |  AKTUALITY
Protože jsme z ekonomických důvodů přihlásili jenom družstva mladšího žactva a mužů a žen II. ligy, zahájil jsem jednání s Moravskou Slavií o hostování starších žákyň a žáků.

Jedná se o tři závody, pokud by družstvo postoupilo dále, pak ještě o podzimní finále.


8. května 2009pátekHodonín
27. května 2009středaVyškov
7. června 2009neděleBřeclav

Mám v plánu přihlásit následující:

Kristýna Červinková, Veronika Kalová, Michaela Kocmanová, Lenka Libichová, Kamila Marková, Petra Meduňová, Simona Parolková, Markéta Tesařová, Vít Pernica, Miroslac Perout.

Jedná se většinou o závody v týdnu, tak by snad neměl být problém. Pokud někdo máte nějaké připomínky, dejte vědět do komentářů.
Pondělní tréninky

2. března 2009 v 18:36 | jo |  AKTUALITY
Jaro je přede dveřmi a sezóna na dráze se rychle blíží. Už za osm týdnů pojedeme na první závody do Brna. Jestli na Horníkovou a nebo na Morendu, to se teprve uvidí. V této době je trénink opravdu velice důležitý, co se nenatrénuje v březnu a dubnu, to chybí po celou sezónu.
Proto vás prosím o co nejvyšší docházku na tréninky.


Pokud jde o pondělní tréninky, dochází ke změně. Jestli to počasí dovolí a bude jen trošku slušně, půjdeme trénovat na dráhu. Proto si s sebou na trénink berte dostatek oblečení, protože na kraťasy a tričko s krátkým rukávem to opravdu ještě není. Středy a pátky do konce měsíce března zůstávají stále v tělocvičně gymnázia. Od dubna budou už všechny tréninky venku.