Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Únor 2009

Rozcvička

22. února 2009 v 20:31 | jo |  AKTUALITY
Promiťe, ale já si nemůžu pomoct! Hned jak jsme se na ten obrázek podíval, okamžitě jsem před sebou viděl vaši poctivou a dynamickou rozcvičku.

Vzpomínka na loňské jaro a jak vám chutnalo!


Blbinky 2

17. února 2009 v 16:50 | jo |  AKTUALITY
Hledaná M.K. se pod tíhou svědomí dobrovolně přihlásila sama. Bohužel stále uniká spravedlnosti a pravděpodobně se pokusí opustit republiku směrem přes Rakousko do Itálie. Bůh buď milostiv italům !


Konec halové sezóny se blíží

17. února 2009 v 15:47 | jo |  AKTUALITY
V pátek 20. února jsme měli jet na regionální přebory do Olomouce, ale pořadatel závody zrušil. Tím pádem zbývají do konce halové sezóny dvoje závody mladšího žactva v Olomouci. Budou se konat 6. a 13. března, jsou to vždy pátky dopoledne. Na jeden termín pojedou dvě auta, tzn. 8 závodníků či závodnic, na druhý termín sháním druhé auto, jinak pojedou jen čtyři. Kdyby někodo z rodičů byl ochotný a měl tu možnost, moc bych to uvítal.

Z loňských závodů:

Počasí vypadá sice velice zimně, ale doufám, že v březnu se dostaneme už i na dráhu. Pondělní tréninky v březnu se budou konat buď v tunelu na zimáku jako dosud a nebo v případě příznivého počasí venku na dráze. Poslední dobou je v tunelu stejně skoro větší zima než venku. Není to sice ze spolehlivého zdroje, ale zimák se takto zřejmě brání nájezdům bezdomovců a to pro nás znamená, že lepší už to asi nebude.


Chtěl bych vás všechny pořádat o větší tréninkovou píli, protože měsíce březen a duben jsou pro nadcházející sezónu velice důležité. V druhé polovině dubna již začínají první závody a proto je potřeba mít natrénováno.Ještě jednu věc bych vám chtěl říct. Každý atlet by si měl vést tréninkový deník. Máme možnost objednat takovéto deníky za 25,- Kč. to si myslím, není zase tak moc, aby si to každý z vás nemohl dovolit. Domluvíme se na tréninku.

MČR dorostu Praha Stromovka

15. února 2009 v 6:25 | jo |  ZÁVODY
Mistrovství dorostu a juniorů se konalo jako každý rok v Praze v hale Otakara Jandery ve Stromovce. Jana zvolila tradičně netradiční kombinaci 60 m př. a 400 metrů.

Typická Lucka, nevyvede ji z míry ani diskvalifikace.

Hádej? Kdo jsem?


60 m př.

Výsledková tabule, typicky bramborová! Ale krásný nový osobáček a okresní rekord.

Co se týká tréninkové morálky, můžou si teď s Vaškem podat ruce.

Doběh na 400 metrů, 59,87 s

Čtvrtka se Janě povedla! Suveréní první postupové místo do finále a zlepšení halového osobáku o vteřinu. Konečně pod 60 !!! Co přinese finále, se uvidí příští den.


STŘÍBRNÁ MEDAILE !!!!
V nedělním finále odbsadila Jana druhé místo časem 59,24 s.
GRATULUJEME

Kontrolky v Lískovci

12. února 2009 v 7:11 | jo |  ZÁVODY
Jeli jsme si vyzkoušet lískovský tunel. Nakonec nás jelo méně, než jsem myslel. Někteří slíbili a neobtěžovali se ani omluvit, jejich škoda. Běhání v běžeckém tunelu mělo dva důvody, jednak jsem chtěl, aby se na tartan dostali i ti, kteří nemají jinde možnost si zazávodit a jednak jsem chtěl vyzkoušek, jestl by bylo možno zde příští rok trénovat častěji.

Výsledky uvádím podle časů bez rozlišení věkových kategorií. Bylo to ruční měření, ale uvádím to v setinách s.


Vítek Pernica8,18 s
Denisa Němcová8,68 s
Honza Nečas8,80 s
Míša Hlavoňová9,07 s
Adam Pernica9,07 s
Radka Škvařilová9,14 s
Žanda Strejčková9,62 s
Pavel Prokop9,96 s
Anička Zummerová10,28 s
Klárka Vránová11,00 s
Marika Kobylková11,00 s
Julča Šmerdová11,51 s
Kikina Zvěřinová11,71 s


Jako zkouška docela dobrý. Mám dojem, že kontrolky budeme pořádat častěji, mám z toho celkem dobrý přehled, jak na tom kdo je a kde má kdo svoje přednosti a nedostatky.

A je to!

7. února 2009 v 6:18 | jo |  ZÁVODY
Pat a Mat. Vlastně jsme tam jeli jenom na výlet. Podívat se jak to chodí mezi velkýma holkama a když to vyjde do pátýho, šestýho místa, bude fajn.


Překážky: První a asi nejsilnější Janina disciplína. Start! Všechny holky evidentně spěchají do cíle. Až na jednu. Promiň, ale tenhle start mi připomíná spíš rozjezd parní lokomotivy. První dvě překážky dost strašný, třetí v průměru a teprve na posledních dvou začínám Janu poznávat. Doběh byl dobrý, ale na první místo to nestačilo. Nikol Janu porazila o dvě setiny. To překvapení teprve přijde. 8,87 s !!! To se snad nedá ani věřit. Osobák a nový okresní rekord dorostenek. Skvělý, ale s tím pořadím se jaksi počítalo. Horší bude výška.Výška: Kdysi v atletickém pravěku Janina silná disciplína. Díky výšce se mi ji podařilo přetáhnout ji z jejich štrekařských ambicí na sprinty a skoky. Kdeže před před předloňské sněhy jsou! Teď spolu bojujeme a musím přiznat, že výška jasně vyhrává. Základ 133 cm, je to dobrý, aspoň něco. Následují docela slušné skoky až do výšky 148 cm, pak se Jana opět zasekne. Ale je to v pohodě, očekávaný průměr. Ovšem neočekávaně skáčou soupeřky, dneska je to pro ně začarovaný. Udělaly na ni jen pár centimetrů a tak se koná překvapení, po výšce je třetí! Ale do konce jsou ještě tři disciplíny.


Koule:
V Olomouci to celkem vyšlo, těch deset a něco by se dneska hodilo. Jenže Jana vrhá z místa. Proti ostatním vypadá trošku jako začátečník. První pokus, zajišťovák. Těsně pod deset metrů, to jde. Do druhého pokusu se musí opřít. Vypadá to celkem lehce, jako by do toho vůbec nešla naplno, ale koule letí hrozně daleko. 11,05 m! Tak to je fakt dobrý, jedenáct nehážou amatérky. I specialistky Linda a vrhačka z Berouna udělaly na Janu jen nějakých dvacet třicet centimetrů. Jana je druhá za domácí favoritkou Galertovou. Tak to se nečekalo! Před náma je dálka, mám pocit, že asi přijde prů…

Dálka: Potvrzuji Janě, že ještě stále jsme na výletě. O nic nejde, zdá se, že je celkem v pohodě. Ta včerejší relaxace má asi něco do sebe. Snažím se ji uklidnit a odcházím dozadu do kouta a mlátím hlavou o konstrukci. Tak nervózní jsem nebyl od olympiády v Ústí. Při zkušebním pokusu se nemůže trefit prkna, posunujeme rozběh o čtyři stopy dozadu, ale rozhodčí končí rozcvičování. Je 15 minut do začátku. Naštěstí je někdo ukecal a zkouší se dál. První pokus - zajišťovák 526 cm. To jde, průšvih nebude. Druhý pokus je s nedošlapem, Jana chytla prkno jen špičkou, je to nízký, ale daleko. 535 cm! Pochopil i komentátor, od jeho oblíbeného: "vedoucí Galertová" plynule přechází k "vedoucí Sotákové". Ještě ta půlka. Bojím, bojím!


800 m: Jana vede sice o několik desítek bodů, ale nikdo to ještě nezabalil. Jsou ve hře ještě stále čtyři závodnice na tři medaile. Relativně nejhůř je na tom Komrska, dres má sice pěkný, ale běhat moc neumí. Běžecky nejlíp je na tom Janeková, ale musela by udělat na Janu aspoň pět vteřin. Domácí Galertová by musela jít víc než o dvě rychleji. Takže cíl je úplně jasný, budoucnost nejasná. Start, Jana si hlídá Galertovou, drží se za ní, ale chvíli mám pocit, že odpadá. Naštěstí jen pocit. Janeková běží dobře, ale vzdává v půlce závodu, někdo jí zezadu zul tretru. Je to hnusné, podlé, nízké a nemorální, ale: "Dík, neznámá krásko!" Je to jasné, v posledním kole se Jana přestává za Galertkou flákat a jde na body. Čas 2:35,66 , šla nadoraz. Zůstává ležet na dráze, pokud to ještě neuklidili, budou tam někde ležet její plíce! Konečně jí dochází, že vyhrála. 3 415 bodů.


Alena Galertová, Jana a Nikola Řehůnková

Stupně vítězů: Tedy vítězek! Jana vyhrála před favoritkou Alenou Galertovou a Nikolou Řehůnkovou, která se v poslední disciplíně vybojovala bronzovou medaili. Není čas si to moc užívat, klasický úprk na MHD. Cestou zpátky mi není jasné, kdo je z nás unavenější. Kdoví, jestli se nám to všechno jenom nezdálo.Jano, vstávat! Je pátek! Jedeš na víceboje do Prahy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Oddílové přebory v tunelu na Oblé

3. února 2009 v 17:57 | jo |  ZÁVODY
Tak vše je dohodnuto, ve středu 11. února budou oddílové přebory v běhu na 60 metrů a ve skoku dalekém. Běžecký tunel na ulici Oblé v areálu fitka a mateřské školy Poměnka v Lískovci je zamluven na 16. hodinu.


Takže odjezd na trénink - závody bude v 14.30 hodin z nádraží Blansko. Sraz je v hale nádraží v 14.15 hodin. Jízdné si platí každý sám, 2 x 16,- Kč. Návštěva Mekáče je dobrovolná. Kdo má tretry, ten ať si je nezapomene vzít s sebou.


60 metrů se poběží dvakrát, druhé kolo bude sestaveno podle časů. V dálce budou 3 pokusy a 3 další ve finále podle kategorií. Medaile a diplomy budou.

Věkové kategorie:
dorost, juniorky a vůbec veteráni všeobecně1993 a starší
starší žactvo1994 - 1995
mladší žactvo1996 - 1997
prťavci všeho druhu1998 a mladší

Jen doufám, že účast bude stát zato, čím víc, tím líp. Zvlášť pro mladší kategorie je to jedna z možností, kdy si mohou zazávodit pod střechou. Tak si snad trošku zasportujeme a bude nám fajn.

Tunel v Lískovci

2. února 2009 v 21:14 | jo |  TRÉNINKY
Právě je v jednání pronájem běžeckého tunelu na Oblé v Lískovci. Zkouším to domluvit na příští týden, nejlépe na středu. Byl bych rád, kdyby se mohli zúčastnit téměř všichni členové kroužků.

Ze závodů před rokem. Zuzi, máš ještě to spací tričko?

Není to sice žádný zázrak, ale ja tam celkem teplo a dá se v pohodě běhat 60 metrů a skákat dálka.

Jak budu vědět konkrétní termín, dám to na blog. Předpokládám, že bychom si tam mohli udělat oddílové přebory na šedesátku a dálku.


Tunel na zimáku

2. února 2009 v 19:48 | jo |  TRÉNINKY
Trénink na zimáku je každé pondělí. Ale holky, ty obličeje!

Někteří měli s výpony trošku potíže, ale zvládlo se to.

Těsně před tím, než ji majzla!


Hlad je hlad! A když není po ruce tatranka, beru cokoliv!