Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Červen 2008

3. kolo NL žen v Hodoníně

29. června 2008 v 6:13 | jo |  ZÁVODY
Jak jsme jeli na 3. kolo NL v Hodoníně aneb Jižní Morava po morové ráně!
To nijak nepřeháním, protože na hřišti bylo prakticky vylidněno. To ostatně na fotce vydíte sami. Hlavně v ženské kategorii se některé disciplíny musely zrušit a některé byly obsazeny jenom dvěma závodnicemi. Hrůza!
Jana Sotáková: Ve výšce se celkem v pohodě dostala přes 145 cm, na 150 cm měla velice zdařilý druhý pokus, kde shodila jen lýtkem. Na závody v plném tréninku to je výborné.
Na 200 metrů startovala tentokrát v rychlejším běhu. Zatáčku vyběhla výborně, od osmdesátky to bylo trošku slabší, ale výsledný čas 26,72 je letos její nejlepší. Na vícebojích bude jen 150 m a to by jí mělo sedět více.
Denisa Němcová: Denča mívá klasicky pomalé první kolo, ale tentokrát to s tou rychlostí přece jen přehnala. První čtvrtku za 66 - 67 s to je opravdu rychlé. Druhé kolo potom logicky ztuhla, ale zabojovala s byl z toho čas 2:38,98.
A jak už jsem psal posledně, Martina sice už není naše, ale těžko najít vhodnější objekt na fotografování.
A jestli se vám náhodou zdálo, že mezi 13 a 14 hodinou byla od jihu slyšet mororová pila, tak to jsem usnul na tribuně hodonínského stadionu. Ještě že tam nebyl Jirka Procha, to bych měl najisto odkopnutou ledvinu. Takhle se za mě jenom Denisa styděla tak, že zalezla na opačný konec stadionu. Časem si zvykne!

První prázdninové závody

26. června 2008 v 19:37 | jo |  ZÁVODY
A máme tady první prázdninové závody. Konají se v Prostějově a vzhledem k pozdnějšímu začátku (17.00 hodin) se musí jet autem.
Den a místo konání: úterý 1. července 2008 - hřiště Reálného gymnázia v Prostějově.
Začátek: 17.00 hodin
Disciplíny: 60 m, 150 m, výška, dálka, koule, štafeta 4 x 60 m.
Dráha je jako u nás, tartan, 6 drah, na rovince 8. Měření el. časomíra.
Pojedou: Jana, Míša, Kristýna a Peťa. Disciplíny se určí až na místě podle časového programu.
Promiň Míšo, použiji tvoji oblíbenou větu: Já nevím jak vy, ale já se tááááák těším!
(opraveno podle nových pravidel českého pravopisu)
A zbytku světa přeji zatím krásné prázdniny.

Prázdniny 2008

24. června 2008 v 9:14 | jo |  AKTUALITY
A máme tady prázdniny. Jak už jsem psal nedávno, oddíl atletiky sprázdninami nekončí, spíše naopak. Tréninky se konají pravidelně v pondělí, středu a pátek zatím od 16.00 hodin. Kromě toho se konají závody, kterých bych se s vámi rád zůčastnil. Většinou je to Brno, ale je tu možnost i jezdit dál. No a protože je volno, bude čas na věci, které se během roku prostě nestíhají (tyčka, kladivo, víceboje a snad i ten vodní příkop). Prostě prázdniny jsou od toho, aby jste se bavili a tak to doufám i bude.
Závody v Brně - Horníkova: 8. července 2008
15. července 2008
22. července 2008
29. července 2008
Jsou to vždy úterky a odjezd bude jako obyčejně v 13.30 hodin vlakem do Brna Židenic. Podrobnosti zveřejním vždycky před jednotlivými závody. Disciplíny: 60 m, 800 m, dálka, výška, koule, disk a oštěp.

A ještě pár a s komentáři

21. června 2008 v 16:51 | jo |  AKTUALITY
Bez komentáře a přitom s komentáři. Promiňte, bylo to silnější než já!

Tyčka 2008

20. června 2008 v 21:06 | jo |  AKTUALITY
Máme po závodech, většinu bolí nohy a tak je čas na to vyzkoušet skok o tyči. Jak to dopadlo, posuďte sami. A protože to holky tak nádherně vyfotily, dal jsem toho sem trošku víc.

Když se daří, tak se daří!

19. června 2008 v 23:49 | jo |  ZÁVODY
Mistrovství Brna mladšího žactva se konalo 19. června 2008 na ZŠ Laštůvkova. Jelo nás celkem osm a ostudu jsme rozhodně neudělali.
Míša Kocmanová: Koci to dneska rozjela ve velkém stylu. Vlastně měla jedinou smůlu - Hanku Prochovou! Ta ji celkem čtyřikrát připravila o zlato, ale i tak si myslím, že se Míša stydět rozhodně nemusí. V dálce se jí podařily dokonce dva pokusy ze tří, nejdelší byl 430 cm, ale škoda třetího pokusu na hranici 450 cm, ale opět s asi dvoucentimetrovým přešlapem. Celkově jsme já a myslím i Míša s dálkou spokojeni. Na šedesátce to bylo v rozběhu 8,88 s a ve finále opět druhé místo v novém osobáku 8,81 s. Na 150 metrů dokonce stahovala jednu dobu náskok Hanky a bylo z toho opět druhé místo a opět nový osobák 21,51 s, což je na malé dráze vynikající. Poslední stříbro bylo ze štafety, tam bych to hodnotil asi tak- běh vynikající, předávky stály za houby. Ale to se stává.
Je to neuvěřitelné, ale Míša na stupních vítězů obutá a suchá!
Peťa Meduňová: S přehledem vyhrála 60 m překážek v čase 11,30 s, což je výborné. Peťa s časem sice nebyla spokojená, ale já myslím, že je jen otázkou času, kdy se dostane pod 11 sekund. V běhu na 150 m měla smůlu, protože běžela sólo závod, ale vybojovala bronzovou medaili časem 22,16 s. Navíc má stříbro ze štafety.
Kamča Marková: Kami měla trošku smůlu, protože po zranění nemohla skákat výšku, tak by měla medaili jistou. Trošku si to vynahradila na překážkách, kde byla druhá časem 12,15 s. Ale potěšilo mě, že půlku trati šla na tři kroky. Dobrý začátek, chce to jen trošku zatrénovat.
Míša Hlavoňová: Začala skvěle, osobák v dálce 410 cm znamenal krásné čtvrté místo. Na sedesátku zvítězila v B finále časem 9,18 s, ale v rozběhu si vytvořila nový osobák 9,14 s. Na 150 metrů zaběhla krásný čas 23,01 s, což je další odobák. Svůj úsek ve štafetě zaběhla velice dobře a stříbro si rozhodně zaslouží.
Žanda Strejčková: Měla smůlu při rozběhu v dálce a trošku se trápila. 387 cm je sice daleko za jejím novým osobákem, ale úplně špatné to nebylo. Na 60 metrů se probojovala do finále A a skončila čtvrtá časem 9,10 s. Nejsem si jist, ale myslím, že je to její osobbní rekord. Na 150 metrů si časem 23,26 s osobák udělala. Krásně rozběhla štafetu a předávka s Míšou Hlavoňovou byla jediná vydařená.
Vítek Pernica: Ve výšce skákal velice dobře a skončil druhý s 146 cm. Škoda pomalého rozběhu, ale to jistě v tréninku brzo dožene. V dálce měl nejvyrovnanější sérii a vyhrál výkonem 476 cm. I tady by se dalo mluvit o ne úplně dobrém rozběhu. Ale talent u něj opravdu nechybí.
Martin Musil: Začal na šedesátce časem 9,85 s. Na 800 metrů běžel skvěle, vyhrál časem 2:54,32, což je nový výborný osobák. Škoda, že nezačal finišovat trošku dříve, mohlo to být možná i pod 2:50 s.
Adam Pernica: Adam si udělal osobák v dálce 400 cm a obsadil pěkné šesté místo. V běhu na 60 metrů vyhrál B finála časem 9,47 s. Škoda, že kluci byli jenom tři a nemohli běžet štafetu. Určitě by to bylo na medaili. Slíbená účast Mirka Perouta se prostě nevyplatila.
Protáhne se nebo ne? Možná tam jezdí ještě teď!
Bezdomovci!
Nakonec s výsledky na těchto závodech byli spokojeni asi všichni. Na přiblblý závody to ještě docela šlo. Viď, Míšo?

Mistrovství Moravy a Slezska v Šumperku

15. června 2008 v 17:58 | jo |  ZÁVODY
V neděli 15. června 2008 nám v Šumperku přálo štěstí, počasí i rychlá dráha.
Jana Sotáková splnila svoji čestnou vlasteneckou povinnost a vybojovala dvě zlaté medaile. Na 100 m př. se jí soupeřky držely až do třetí překážky, potom už Jana běžela osamocený závod. Vzhledem k sebezohavujícímu zranění kolena, které si způsobila na sobotním tréninku, běžela dost opatrně. Ale čas tomu neodpovídal, 15,36 s je vynikající. Na 300 metrů to bylo obdobné a Jana vyhrála s 15 metrovým náskokem. Čas 41,93 s. Bohužel poslední dobou se Jana nezavděčí ani sama sobě a s výkony moc spokojena nebyla. Já ano.
Denisa Němcová měla těžkou pozici. 27 běžkyň na 800 metrů jsem dlouho neviděl a asi dlouho neuvidím. Ale Denisa závod pěkně rozběhla (mezičas na 400 m asi 73 s) a bojovala až do konce. Čas 2:33,75 je nový krásný osobák. Denča se nám opravdu dobře rozběhává.
Míša Kocmanová jela jen tak na zkušenou. V dálce měla dva platné pokusy, ten delší 434 cm. Bohužel se příliš musela soustředit na rozběh a tak se skoky technicky moc nevyvedly. Ale ten výkon za nepodařený skok by bral kde kdo. Bylo to velmi nahuštěné a 3 cm navíc by ji posunuky skoro o deset míst dopředu. Šedesátku běžela hned po posledním skoku a to se trošku podepsalo na jejím výkonmu, chtělo to pauzu mezi discilpínami.
Kamča Marková jela ze stejných důvodů jako Míša. Start se jí na 100 m př. vyvedl velmi dobře, škoda zaškobrtnutí o poslední překážku, to ji zastavilo. Jinak to byl určitě osobák. Byl to dobrý výkon.
Tenhle obrázek raději nechám bez komentáře!
Celkově mi holky udělaly dneska velkou radost, je to fajn, když se celkem daří a mám pocit, že se nesnažím zbytečně.

Mladší žactvo v domácím prostředí

10. června 2008 v 22:08 | jo |  ZÁVODY
Tak proběhlo třetí kolo mladšího žactva v domácím prostředí. Už bych to podruhé prožívat nechtěl. Nehnul jsem se od časomíry a neviděl prakticky nic! Jsem prostě kvočna a musím vás opečovávat. Jinak to pro mne nemá cenu. Budu trhat zábradlí, řvát jak na lesy, ale musím být u toho! Chci být u toho, když máte úspěch i když je to spíš průšvih. Jsem s váma a když je to potřeba podržím vás. A někdy zase vy mě. Tak to chodí.
Nějak moc filozofuju, tak jedeme dál!
Zvlášť jsem chtěl poděkovat paní Sotákové, Zummerové, panu Večeřovi a Královi a všem členům oddílu, kteří odvedli při rpzhodování jednotlivých disciplín skvělou práci. Bez nich by to opravdu nešlo.
A k tomu jsem nestihl vyfotit jedinou fotku!

Jen tak si blbnout

9. června 2008 v 15:01 | jo |  AKTUALITY
Kdo si hraje, nezlobí! A já teď zrovna vůbec nezlobím.

Celostátní tabulky na 60 metrů

8. června 2008 v 7:45 | jo |  AKTUALITY
V průběžných celostátních tabulkách starších žákyň na 60 metrů jsou momentálně naše dvě sprinterky v první desítce. Jana Sotáková za 8,12 s na 7. místě a Kristýna Červinková s 8,13 s na 10. místě. Legrace je v tom, že první není vůbec vyložena sprinterka a druhá sedm měsíců prakticky netrénovala.
Gratulujeme a doufám, že při troše štěstí se obě letos dostanou pod osm vteřin.

Kontrolky v dálce 6.6.2008

6. června 2008 v 19:17 | jo |  AKTUALITY
V pátek jsme si udělali kontrolní závody ve skoku dalekém. Chtěl jsem hlavně vidět, jak si někteří poradí s dálkou v šesti pokusech, protože v mládežnických závodech se toho málokdy dočkají. Jak to dopadlo, posuďte sami.
Ty fotky jsou pouze ilustrační.
Výsledky:
1.Míša Kocmanová438 cm
2.Žaneta Strejčková406 cm
3.Veronika Břoušková330 cm
4.Julie Šmerdová307 cm
5.Tereza Matušková3OO cm
6.Anička Zummerová300 cm
7.Terka Gromešová27O cm
Jenom upozorňuji, že všechny skoky probíhaly v mírném protivětru. S výsledky jsem moc spokojený,doufám, že holky dokážou takové slušné skoky zopakovat i na normálních závodech.
A jen tak mimochodem, v neděli jsem skočil 360 cm a nepotřeboval ani sanitku!

MMaS Šumperk 15.6.2008

6. června 2008 v 5:44 | jo |  AKTUALITY
V neděli 15. června 2008 pojedeme na Mistrovství Moravy a Slezska 2008 do Šumperka. Pojede Jana Sotáková ma 100 m př. a 300 metrů , Denisa Němcová na 800 metrů , Míša Kocmanová na 60 metrů a dálku a Kamča Marková na 100 m př.
Poznáváte je?
Na mistrovství jsme už jednou v Šumperku byli a nedopadli jsme tam vůbec špatně. Marika Bukáčková v roce 2004 odtud přivezla zlatou a stříbrnou medaili a dva nové okresní rekordy na 60 metrů - 7,89 s a na 150 metrů - 19,29 s, které platí dodnes. Tak doufám, že letos nebudeme horší.

3. Sprint Tour Brno

5. června 2008 v 17:08 | jo |  ZÁVODY
Nakonec jela jenom známá školní absentérka Jana Sotáková. V rychlém sledu absolvovala výšku a 60 metrů. Ve výšce se dostala na 145 cm a potom bohužek musela soutěž ukončit kvůli šedesátce. Tu vyhrála časem 8,12 s a ujala se vedení v oddílových tabulkách letošního roku o 0,01 s před Kristýnou Červinkovou. To s ní zas nebude k vydržení!
Kinogram je ze 140 cm a jak sami vidíte, má tam ještě asi jeden cm rezervu!
Doufám, že si udrží formu a za týden z MMaS přiveze nějakou medaili.

2. kolo mladšího žactva Horníkova 3.6.2008

3. června 2008 v 22:31 | jo |  ZÁVODY
Závody na ZŠ Horníkova v Líšni proběhly za krásného počasí a příznivého větru. Jedenáct závodníků a závodnic z Blanska a dvě z Vysočan ukázali dobré výkony.
Se šedesátkou jsem byl velice spokojen, protože mezi naši čtveřici se dostaly jenom dvě cizí závodnice. Kdyby tio nebylo horší, nezlobil bych se. U kluků se dobře prosadil Vítek Pernica, který doběhl třetí, nutno však podotknout, že jako jediný běžel v botaskách, což je u šedesátky dost velký handicap. Navíc vyhrál i dálku.
Dálka děvčat: Žanda se zřejmě definitivně usadila nad čtyřmetrovou hranicí a to je dobrý příslib. Velikou radost mi udělala Míša, která po minimálním dálkařském tréninku skočila 440 a 450 cm, bohužel s dvoucentimetrovými přešlapy. A to ty skoky nebyly zdaleka technicky dokonalé. Už se těším na příští závody.
Velmi slušná byla patnáctka Martina Musila a koule chlapců i děvčat. Také štafety se dobře vyvedly, ale na předávkách je třeba ještě zapracovat. Celkově musím všechny pochválit a doufám, že na domácím kole to bude ještě lepší.
Rozcvičování bylo náročné
První a šestá ze šedesátky, Míša 8,8 s, a Míša 9,1 s
A pátá a třetí: Žanda 9,1 s , Peťa 9,1 s
Vítek Pernica: třetí na 60 m - 8,5 s, první v dálce 447 cm
Martin Musil: 1 500 m v pěkném čase 6:12,30
Míša Hrubá v běhu na 800 metrů
Peťa vyhrála běh na 150 m časem 22,4 s
Verča také na 150 m
Trénink se štafetovým banánem se vyplatil, holky doběhly druhé
Ze všech stran
A takhle dopadnete budete-li neustále psát SMSky jako Míša, ten palec už dlouho nevydrží!