Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Květen 2008

1. kolo II. ligy Uherské Hradiště

30. května 2008 v 6:04 | jo |  ZÁVODY
V sobotu 31. lvětna bude první kolo II. ligy mužů a žen. Protože se pojede auty, je počet závodnic limitován sedadly auta. Takže pojede Jana Sotáková (100 a 200 m), Jana Švecová (100 a 200 m), Denisa Němcová (800 m) a Lada Ráboňová (1 500 m).
Výsledky:
Jana Sotáková100 metrů 5/FA13,11 s
Jana Švecová100 metrů 1/FB (R)13,68 s (13,43 s)
Jana Sotáková200 metrů 6.26,88 s
Lada Ráboňová3 000 m 3.14:17,11
Jana - 200 m 26,88 s

Velký den

29. května 2008 v 6:40 | jo |  ZÁVODY
Krásné počasí a ještě krásnější závody. Tak asi budeme vzpomínat na Mistrovství Jihomoravského kraje 28. května 2008 v Brně na Palackého vrchu. Dokonce i vítr dostal rozum a tak jsme dovezli nejenom čtyři mistrovské tituly, osm medailí, ale i spoustu nových osobních rekordů a navíc krásné zážitky.
Jana Sotáková: Pravda je, že tady se ty tituly jaksi očekávaly, ale po tříměsíční tréninkovém výpadku, jsme byli oba s Janou zvědaví, jak dopadnou premiéry na 100 m př. a na třístovku. Oba závody sanozřejmě vyhrála a časy na 100 m př. 15,46 s a na 300 m 42,18 s jsou skvělé. V průběžných tabulkách ČR znamenají 5. a 2. místo.
Kristýna Červinková: Tady je to podobné, jediný rozdíl je, že tréninkový výpadek nebyl tři ,ale sedm měsíců. Přesto Kristýnka suverémě zvítězila na šedesátku časem 8,13 s, tím také splnila limit na zařazení do SCM. 150 m už je na ni v současné době přece jen dlouhé a tak byla "pouze" druhá v novém osobním rekordu 20,05 s.
Míša Kocmanová: Po problémech s nohu se Míša konečně dočkala. S přehledem obsadila druhé místo na šedesátku vyrovnaným osobákem 8,82. Na 150 metrů byla také druhá opět za Prochovou ve výborném osobním rekordu 21,53 s.
Peťa Meduňová: Na 60 m překážek nebylo od poloviny trati nejmenších pochyb, kdo zvítězí. Peťa šla všechny mezery na tři a nedala soupeřkám šanci. Skvělý osobák 11,20 s. Navíc přidala 4. místo na 150 m časem 22,28 s.
Denisa Němcová: Denisa měla včera poněkud náročný den. Ráno pohár rozhlasu, kde vyhrála 60 m, štafetu a 800 m. Po tomto "rozcvičení" je druhé místo na 800 m časem 2:37,97 spíš zázrak. Věřím tomu, že kdyby šla odpočinutá, vyhrála by, ale i tak je to skvělé.
Míša Hlavoňová: Běžela výborně 60 i 150 metrů. Časy v obou bězích 9,14 s a 23,18 s, jsou její nové osobní rekordy. Protože je o rok mladší, její čas přijde příští rok a jsem přesvědčen, že to bude na medaili.
Markéta Tesařová: Markéta závodila na dráze po delší odmlce, ta půlka byla na ni evidentně moc krátká, ale 2:45,53 není špatný. V létě si zkusí delší tratě, které jí budou určitě vyhovovat mnohem líp.
Adam Pernica: Adam nebyl se svými výsledky tak úplně spokojen, ale podle mě to bylo dobré. Je ročník 97 a byl tam nejmladší. Čas 9,30 s na šedesátku je dobrý a dálka 384 cm v silném bočním větru taky není zrovna špatná.
Martin Musil: Běžel 800 m za 3:02,66, to sice není jeho osobní rekord, ale moc do něj nechybělo. Závodí první rok a musí získávat zkušenosti. Ještě si letos vyzkouší překážky, tam to vidím docela nadějně.
Celkově si myslím, že jsme dopadli mnohem líp, než jsem očekával. Je to velmi pěkný začátek sezóny a pokud všichni vydrží trénovat, mohli by jsme se letos dočkat pěkných výsledků.
Na závěr závodů proběhla menší vodní bitva přímo na travnaté ploše Palačáku. Ztráty na životech naštěstí nebyly.
Autorka názvu i protagonistka v jedné osobě:
Nuda v Brně
P.S. Koci, čekám na ty komentáře!

Mistrovství Moravy a Slezska v Uherském Hradišti

25. května 2008 v 12:01
V neděli 25. května se koná Mistrovství Moravy a Slezska dorostenek, juniorek a žen v Uherském Hradišti. Z ASK jedou Jana Švecová, Martina Hájková a Barbora Živná.
Jana v neděli ukázala, že běhat umí a chce to jen posledních 20 - 30 metrů zvednout kolena a udržet rychlost. Myslí, že dobře to dopadlo i dnes. Podmínky byly sice dobré, bohužel nepovolený vítr do zad 3,6 m/s, jinak by to byl nový osobní rekord v hodnotě 13,18 sekund. I tak je to velmi dobré.
Skvělý den dovršila Jana během na 200 metrů, což bývala její slabší disciplína. Záměrně říkám bývala, protože čas 27,81 s i s větrem do zad je vynikající. Osobák asi o dvě vteřiny! Buďto je Jana tak talentovaná a nebo má dobrýho trenéra!

Velká cena Brna 2008

18. května 2008 v 20:08 ZÁVODY
Jak jsem očekával, holky mi udělaly jenom radost. Ještě že je mám. Žádná z nich nezklamala. Počasí vcelku vyšlo a soupeřů plno.
Takže k výsledkům.
60 metrů:
Kristýna Červinková se opět zlepšila na 8,25 s, ještě pět setin a má splněný limit SCM. Věřím tomu, že to bude brzo.
Jana Sotáková - talé zlepšení na 8,44 s, Jana se rychle rozběhává a brzo bude v loňské formě, což dokázala ve vyhraném rozběhu na 200 metrů.
Míša Kocmanová - i s bolavou nohou se dostala pod děvet vteřin časem 8,93 s, brzo půjde na osobák.
Petra Meduňová - v rozběhu se držela těsně za Míšou a poprvé el. časomírou překonala devět, bylo to 8,97 s.
Koule - Jana Sotáková vybojovala medaili výkonem 10,16 metrů.
Překážky - Kamila Marková i Peťa Meduňová se dostaly pod dvacet. Kamča 18,99 s, mám velkou radost, Peťa 19,66 s, je to výborný.
800 metrů - Denisa bohužel se dostala do pomalého druhého rozběhu, druhé kolo musela odběhnout sama, ale i tak nový osobák a čas 2:36,91. Jen otázka času kdy půjde pod 2:30. Má formu.
200 metrů - Jana s přehledem vyhrála svůj rozběh časem 27,05 s. Je to na dobré cestě.
100 metrů - Jana Švecová běžela dost dobře. 13,24 s, koukám jako blázen, osobák jako hrom. Gratuluju.
A že by nebyl McDonald? Ani náhodou!
A nakonec se tančilo!

2. SPRINTERSKÁ TOUR

16. května 2008 v 5:29 ZÁVODY
Jeli jsme tam spíše jako spolek invalidů a rekonvalescentů, ale s výsledky jsem byl docela spokojen. Holky si aspoň mohly jednou srovnat svoji výkonnost s evropskou špičkou v podobě Katky Čechové.
Běželo se 60 a 100 metrů a bohužel byl opět protivítr, což dělako problémy zvláště těm, kteří mají menší hmotnost. Po závodě jsme okamžitě učinili opatření.
Kristýnka Červinková: po prakticky devítiměsíční tréninkové pauze 60 metrů za 8,35 s, to je vynikající čas a nový osobní rekord na 100 m - 13,59 s. Jsem zvědav jak bude běhat až bude trénovat.
Jana Švecová: Jana je se sebou sice pořád nespokojena, ale já myslím, že se lepší. 60 metrů 8,55 s a 100 metrů za 13,85 s.
Jana Sotáková: Od února stále marodila s kotníkem, musí se prostě rozzávodit. Já myslí, že Jana se do toho rychle dostane. 60 metrů za 8,53 sice nepatří mezi její nejlepší výkony, ale pro začátek je to slušný.
Míša Kocmanová: Má trošku zdravotní potíže, ale zaběhla celkem dobře. 60 metrů za 9,01 s a 100 metrů za 14,82 s, vzhledem k tomu, že jsou to její prakticky první běžecké závody, je to dobrý.
Peťa Meduňová: Peťa se proti prvním závodům opět zlepšila, 60 metrů 9,10 s a stovka za 14,95 s.
Kamila Marková: Jela si otestovat rychlost před nedělními překážkami. 60 letrů za 10,02 s a stovka za 16,48 s.
Další závody jsou v neděli, tak doufám, že mi holky udělají nějaký ten osobák k narozeninám.

Barča

13. května 2008 v 5:03 AKTUALITY
V pondělí 12. května přešla Bára Živná z našeho kolektivu do tréninkové skupiny Libora Konečného. Přejeme hodně štěstí a sportovních úspěchů.

Brno Laštůvkova 6. května 2008

7. května 2008 v 6:07 ZÁVODY
Do Brna jsmě vyrazili v omezeném počtu, ale v té nejsilnější sestavě. A vyplatilo se to, po prvním kole soutěže družstev jsme se umístnili v žákyních na skvělém druhém místě za Moravskou Slavií a v žácích na čtvrtém místě.
Martin a Honza teprve nabírají zkušenosti, ale v Brně se rozhodně neztratili.
Před závody je nutné se posílit, pro Kamču to platí dvakrát!