Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

28. února 2008 v 19:44 | jo |  AKTUALITY
Dnes proběhlo vyhlášení nejlepších sportovců města Blanska. Jako obyčejně reprezentovali náš oddíl Lukáš Mánek a Jana Sotáková.
Protože tam byli Sotákovi úplně kompletní, honem jsem je zvěčnil. Povedli se mi.
A ještě jedna fotka z předávání cen. Potom už následoval jenom raut a to jsem raději nefotil (nebyl čas, musel jsem se nakrmit).

Tréninky na jaře

24. února 2008 v 11:09 | jo |  TRÉNINKY
Meteorologové hlásí už jenom teplo a tak dochází v další malé změně v konání tréninků. Tak za prvé, byl bych rád, kdyby už i mladší kategorie obnovily svoji docházku na pondělní tréninky. Začátek je v 16.00 hodin na hřišti ASK, v případě nepříznivého počasí se trénink posouvá o sto metrů dále do chodby zimního stadionu. Jinými slovy, trénink se koná za každého počasí. Jen je třeba si s sebou nosit dostatek oblečení, dobrou běžeckou obuv, ponožky nad kotníky, pokud možno tričko klimatex či jiné termoprádlo a něco na hlavu (čelenku nebo čepici). Trénink trvá asi do 17.15 max. do 17.30 hodin.
Středeční a páteční tréninky v tělocvičně zatím zůstávají beze změn, podle počasí by jsme eventuelně středeční trénink přesunuli na ASK, ale to vám dám včas vědět.
Tréninky v období března a dubna jsou asi nejdůležitější pro celou sezónu, proto by jste se měli snažit o co nejpravidelnější docházku. Koncem dubna a v květnu už běží závody naplno a v tréninku se nic nedožene. Kdyby někomu nevyhovoval terním pondělního tréninku, je možno přijít v úterý, je to jenom věc domluvy. O "atletických turistech", trénujících jednou či dvakrát za čtrnáct dní jsem už jednou psal a nebudu to stále opakovat. Jejich přítomnost na tréninku mi nevadí, ale čas s nimi opravdu ztrácet nemíním. Nic ve zlém!
Těm pilným přeji hodně tréninkových úspěchů. Máme toho před sebou optavdu hodně. Když budeme věnovat každé disciplíně jenom chviličku, máme co dělat. Koule, disk, oštěp a konečně i kladivo, dálka, výška a občas i tyčka, překážky, starty a hlavně běhání.

Olomouc a Ráječkovská desítka

21. února 2008 v 19:40 | jo |  ZÁVODY
V Ráječku se zúčastnila jenom Markéta, ostatní byli na horách. Doběhla čtvrtá, možná to byl následek pátečních závodů v Olomouci.
Tam Markéta nenašla přemožitelku a vyhrála časem 2:49,11 před Denisou Němcovou, ta běžela za 2:50,40. Tradičně vyhrála svoje disciplíny Jana Sotáková, 60 m jednu setinu za osobním rekordem za 8,15 s a kouli v novém osobáku 10,30 m. V kouli ještě obsadila 5. místo Markéta výkonem 8,02 m.

Jaro se blíží

11. února 2008 v 19:11 | jo |  TRÉNINKY
Dělá to asi to počasí, ale už víc přemýšlím nad hlavní sezónou, i když nás ještě čeká pár halových závodů. Takže nejprve ta hala:
pátek 15. února - Olomouc - starší žactvo (ročníky 1993-1994) pátek 22. února - Olomouc - mladší žactvo (ročníky 1995-1996) sobota 23. února - Ostrava - MMaS žačtva so - ne 1.-2. března - MČR žactva (Jana, možná Denisa a Markéta) pátek 7. března - Olomouc - mladší žactvo
A pak už čekáme na jaro. První závody budou už koncem dubna. Letos budeme v soutěži družstev pouze mladší žactvo (pod TJ Vysočany) a II. ligu dospělých. Ostatní budou závodit pouze individuálně, ale myslím, že závodů bude dost.
Jde jenom o to, aby každý poctivě trénoval. Míň jak dva tréninky týdně jsou opravdu ztracený čas nejen pro vás, ale i pro mne. A nejen to, přijít na trénink není všechno, musí se tam taky trénovat. Někteří tomu opravdu poslední dobou moc nedávají. Ale abych si moc nestěžoval, ještě je stále dost těch, kteří chtějí a trénují příkladně. Jen by jich mohlo podle mě být trošku víc.
Tak tohle je Verča ve své typické tréninkové pozici, bez svačiny ani ránu
Příští týden jsou sice prázdniny, ale my trénujeme úplně normálně. Jsem možná nezkromný, ale rád bych občas slyšel (spíš četl) i vaše názory.
Ty fotky jsou z pondělního tréninku na zimáku.

Dáša a Markéta a Lada na stupních vítězů

4. února 2008 v 9:27 | jo |  ZÁVODY
V dalším závodě Brněnského poháru v Běhu kolem Kanic Markéta Tesařová opět obsadila třetí místo. Je vidět, že má formu a snad také dobře dopadne 15. března na Přeboru Jihomoravského kraje v přespolním běhu, který se koná v Kyjově.
Moc se omlouvám, zapoměl jsem se podívat na výsledky dorostenek a zasklil Dášin životní úspěch.Doběhla na krásném druhém místě v kategorii dorostenek. Nenechte se mýlit, Dáša není ta s čepičkou, ale ta úplně vlevo.
Tak do třetice. V kategorii juniorek si letos poprvé zazávodila i Lada Ráboňová a bylo z toho hned druhé místo.

Tři mistrovské tituly pro ASK

3. února 2008 v 8:13 | jo |  ZÁVODY
Při Mistrovství Moravy a Slezska v hale, které se konalo jako každý rok v Bratislavě jsme byli opět úspěšní. Holky jely sice jenom dvě, ale žádná z nich nezkamala.
První mistrovský titul získala Martina Hájková. Ta už sice rok trénuje u Libora Konečného, ale myslím že sem na tyto stránky rozhodně patří. Po měsících, kdy se potýkala se zraněním se jí konečně podařilo prolomit smůlu. Vyhrála soutěž juniorek ve skoku do výšky výkonem 163 cm, což je vyrovnaný osobní rekord. Zároveň je to splněný linit na MČR dorostu a juniorů v Praze.
Zachytit Marťu aby se tvářila normálně, je opravdu někdy problém!
Jana splnila svoji "občanskou povinnost" a jasně vyhrála běh na 300 metrů rozdílem víc než dvou vteřin. Čas 42,18 s je na halu vynikající a to bylo vidět, že by ještě přidala, ale konkurence ji k tomu prostě nenutila.
Druhý titul má na 150 metrů. Tady to bylo obdobné, ale rozdíl mezi ní a Janekovou, která běžela v jiném rozběhu byl docela těsný. Té holce se bude o Janě ještě dlouho zdát, porazila ji podruhé během týdne! O kvalitě času 19,74 s se nemusím vyjadřovat. Doufám, že forma i zdraví vydrží i na příští pátek na víceboje do Prahy.
Denisa běžela velmi slušnou třístovku za 47,08 s, ale nakonec mě mrzelo, že jsem ji nenechal raději odpočinout před patnáctkou. Měl jsem rozpočítány časy na 5:45, ale Denisa i ostatní holky to běžely až do šestého kola tak na 5:20. Škoda, protože síly z třístovky jí přece jenom v závěru chyběly a bylo z toho i tak vynikajících 5:40,08. Ta holka fakt překvapí!
Jednou za čas jsem na druhé straně fotoaparátu, slibuju, že to nebude tak často.
I zbytek výpravy od Libora předvedl výkony, za které se nemusí stydět. Byly to vesměs osobní rekordy. Je vidět, že ta chodba na zimáku má něco do sebe.
A ještě jedna radostná zpráva! Návštěva bratislavského McDonaldu se nekonala!

Výhráli jsme!!!

1. února 2008 v 14:32 | jo |  ČLENOVÉ
Tedy vyhrála Jana, ale za naší menší či větší pomoci. Ale od začátku. Blanenský deník pořádá každý měsíc anketu Sportovec měsíce, v té prosincové vyhrála Jana Sotáková s počtem 109 hlasů. Zajímalo by mě, kde vzala tolik hlasů, to muselo být drahý. Je to o to cennější, že se podařilo porazit družstvo hokejistů a jak sami uznáte, těch je jako psů.
Nepromeškejte proto zítřejší (tj. sobotní Blanenský deník), určitě se tam dozvíme od Jany něco nového o atletice, co jsme ještě netušili! Ale rozhodně gratuluji, je to fajn nejen pro ni, ale pro atletiku zvlášť.