Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Leden 2008

První letošní titul

27. ledna 2008 v 5:58 | jo |  ZÁVODY
Jana Sotáková získala 26. ledna 2008 v Olomouci první letošní titul Mistryně Moravy a Slezska v halovém pětiboji starších žákyň.
Soutěž začala velice dobře, 60 m překážek zaběhla Jana za 9,24 s, což je 13 setin za jejím osobním rekordem. Byl to opět sólo závod, svoje soupeřky nezahlédla ani na startu.
V poslední době byla výška Janinou slabou disciplínou, ale tentokrát si to vynahradila. Na olomouckém tartanu skočila krásných 153 cm a druhý pokus na 156 cm byl víc než slibný. Jedinou stinnou stránkou soutěže ve výšce bylo to, že v jednom pokusu Janě podklouzla tretra a došlo k namožení vazů v kotníku a v kyčli.
Naopak v dálce se nedařilo jako obvykle, bylo to způsobeno předchozím zraněním a nevbycházel rozběh. Nakonec z opačné nohy skočila 498 cm a to nám přineslo trošku klidu, protože už před poslední disciplínou bylo jasné, že zvítězí.
Běh na 800 m ale nebyl žádný výklus, šlo o body. Takže nakonec výsledný počet bodů byl 3 095 b, což je druhé místo v dlouhodobých historických tabulkách České republiky za Lindou Komínkovou (3 218 b). Gratulujeme!
Ale abych nezapoměl na naši druhou závodnici Denisu Němcovou. Výškařka ani dálkařka z ní asi nebude, ale udělala mi radost svým osobákem na 60 m př. 10,61 s a výborným výkonem na 800 m. Denisa se opravdu lepší den ode dne.
Nejsem hoden Janě ani zavazovat tkaničky! Od včerejška mám proto kromě trenérství novou funkci - nosič tašky.

Brněnský běžecký pohár

20. ledna 2008 v 14:04 | jo |  ZÁVODY
Tentokrát v Radosticích, Markéta je čím dál lepší a to byla v pátek na halových závodech v Olomouci. Opět se před ni dostaly jen Anička s Martinou, ale od té druhé ji dělily jenom dvě vteřiny. V celkovém průběžném pořadí se posunula Markéta na druhé místo.
A jak bývá jejím zvykem, šla se ještě protáhnout na dospěláckou trať, kde doběhla 56. a mezi dorostenkami 7. Já myslím, že zaslouží naše gratulace.

Olomouc nadvakrát

20. ledna 2008 v 8:25 | jo |  ZÁVODY
18. a 19. ledna se konaly Regionální přebory Olomouckého kraje, v pátek žactvo a v sobotu dorost, junioři a dospělí. Obojí bylo za naší účasti.
V pátek jely holky samy, protože rodina naznala, že důležitější je návštěva kadeřníka v Kunštátě. Ale Jana, Markéta a Denisa se v Olomouci neztratily (ani na ulici a už vůbec ne na dráze).
V závodě na 800 m doběhla Markéta na třetím místě časem 2:46,42 a Denisa pátá za 2:53,52. Kdo zná pověstnou olomouckou otočku, tak jistě uzná, že to jsou víc než slušné časy. Obě holky se umístnily také v kouli kde Markéta výkonem 8,15 m obsadila 6. místo a Denisa za 7,73 m 7. místo.
Jana vyhrála všechny tři disciplíny (jak jinak). Na překážkách vylepšila svůj nejlepší letošní čas na 9,30 s (finále 9,34 s). V dálce vyhrála pěkným výkonem 5,24 m a což mě hlavně potěšilo chytla se ve výšce, kde skočila 148 cm a 151 cm lehce shodila (prý). Bohužekj jsem to neviděl, ale podle jejího reprezentačního trenétra byly ty překážky výborné.
V sobotu žactvo vystřídaly starší kategorie, česky řečeno Janča Švecová a Barča Živná. Janča vyhrála rozběh na 60 m časem 8,51 s a ve finále byla druhá výkonem 8,52 s. V dálce skočila 4,57 m a svou kategorii vyhrála. Barča neměla svůj den, překážky běžela za 11,46 a mohlo to být při troše štěstí pod 11 s.

Ostraváci byli na nás krátcí

13. ledna 2008 v 8:23 | jo |  ZÁVODY
V sobotu12. ledna 2008 na nás tedy opravdu nestačili. I přes výraznou početní převahu (asi tak dvacet ku jedné) jsme vyhráli co se dalo
Ale ze začátku to vypadalo dost bledě. Zpoždění tramvaje zapříčinilo to, že Jana s Kamčou se museli rozcvičovat už na tramvajové zastávce.
Ale nakonec se to stihlo a obě holky postoupily s přehledem do finále. Jana vyhrála rozběh na 60 m př. časem 9,33 s a Kamča zabojovala a bylo z toho druhé místo v rozběhu i celkově časem 11,91 s.
Ve finále nedaly naše holky ostravačkám nejmenší šanci. Časy sice byly pomalejší než v rozběhu, ale vítězství je vítězství. Na všechny výkony měla vliv poměrně velká zima, v ČEZ aréně měli totiž zrovna exhibici motokrosaři a všechno teplo šlo k nim do velké haly.
Na 60 m hladkých vyhrála Jana i Míša svoje rozběhy časy 8,24 s a 9,20 s. Jen pro zajímavost, v mladších žákyních tady startovalo na šedesátku 31 a v starších 34 holek. Ve finále Jana opět nezaváhala a ukázala ostravským holkám jak se běhá na jihu. Čas 8,23 v té zimě je velmi pěkný.
Ve finále mladších žákyň opět Míša vypadala jako mladší sestra svých soupeřek. Ale předvedla ostravským žirafkám, jak se má běhat. Doběhla třetí, ale bohužel selhala cílová kamera. V opakovaném finále ale předvedla ještě lepší výkon a potvrdila třetí místo časem 9,15 s.
V dálce holky neustále přebíhaly mezi finále běhů a dálkou a tak se to projevilo na výkonech. Žanda přesvědčila, že po dobu nemoci skákat nezapoměla, skok 3,85 m byl pěkný, škoda dopadu, trošku předkopnout a byla tam čtverka. Míša měla opět problémy s rozběhem, škoda prvního skoku s malinkým přešlapem, ten byl nejdelší, nakonec z toho bylo 3,93 m. Kamča předvedla pěkné skoky a nejdelší měla 3,73 m. Tento závod měly společný se staršími žákyněmi. Kdyby to bylo zvlášť, obsadila by Míša druhé, Žanda třetí a Kamča čtvrté místo mezi 19 soupeřkami.
Po Brně a Olomouci se holkám podařilo vyrabovat i ostravský McDonald. Odpůrkyně globalizace teda rozhodně nejsou.
Celé závody proběhly vcelku v pohodě, když by to nebylo nikdy horší, já bych to bral.

Srandičky

6. ledna 2008 v 11:12 | jo |  AKTUALITY
Venku je škaredě, tak se bavím. Lepší už to se mnou nebude.
Jana navigovala perfektně, je to s podivem že jsme dojeli, když jsme jeli vlastně po železniční trati.

Trénink v Olomouci

4. ledna 2008 v 16:41 | jo |  TRÉNINKY
Liborovi se podařilo zajistit halu v Olomouci a tak jsme ve čtyřech vyrazili na trénink. Ceste byla trošku tragédie, ale při mých fenomenálních orientačních schopnostech se to dalo očekávat.
V hale byla sice zima, ale trénink proběhl jinak v pohodě. Něco takového by jsme potřebovali častěji.
Kikyna a start z bloků.
Starty z bloků, překážky, dálka, výška a koule. Bylo toho celkem dost.
Celá čtyřka
A vzhůru nohama
Bohužel, stinnou stránkou celého dne byla pro mne návštěva McDonalda. Trpím jako zvíře!
Ale jinak jsem byl s holkama moc spokojený, kdyby to šlo častěji, hned by se to ukázalo i na výkonech, ale musíme být rádi za to co máme a nestěžovat si.

28. březnaHavířovský čtyřboj?
To by bylo pro letošní zimu asi tak všechno. Na Mistrovství ČR a na Mistrovství Moravy a Slezska jsou prováděny výběry, je proto velmi důležité, aby jste se věnovali tréninku a jednotlivým přípravným závodům.