Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

29. prosince 2007 v 1:05 | jo |  TRÉNINKY
Vánoční svátky jsou krásné, ale trošku dlouhé. Po systematickém přejídání neuškodí trošku pohybu.
A někteří vůbec.
Sony Ericsson S500i (to vzadu je Míša)

Brněnský běžecký pohár

28. prosince 2007 v 6:39 | jo |  ZÁVODY
V letošním ročníku si Markéta Tesařová vede opravdu skvěle. V prvním závodě 17. listopadu v Brně obsadila 4. místo, ve druhém v Jehnicích 5. místo. Všechno si vynahradila ve Štěpánském běhu v Syrovicích, kde doběhla na výborném třetím místě. Porazily ji jenom Martina Olejníčková a Anička Tancerová a ty obě patří nejen do moravské ,ale i do české středotraťařské špičky. Doufám, že je Markéta prožene i v Bratislavě na halové dráze.
A protože to bylo Markétě málo, zaběhla si ještě trať s ženami a v dorostenecké kategorii doběhla na 8. místě. O dvě místa za ní doběhla Dáša Koudelková. Obrázky jsou z dospělácké kategorie.

Malý vánoční atletický trojboj

17. prosince 2007 v 5:56 | jo |  ZÁVODY
Bohužel se zúčastnilo jenom 16 závodníků a závodnic. Někteří byli doma v postýlkách s horečkou, ale někteří nepřišli a ani se neobtěžovali omluvit.
3.Dáša Koudelková436 b
Na závěr dostali první tři diplomy a díky Dáše Koudelkové si všichni odnesli perníkové medaile, které nejen výborně vypadaly, ale ještě víc chutnaly (já měl tři)!

Vánoční hala Praha Strahov 15.12.2007

17. prosince 2007 v 0:03 | jo |  ZÁVODY
Do Prahy jsme vyrazili v pěti, aby nás bylo přeně na SoNe jízdenku. Jana, Kristýna, Denisa, Barča a já. Letos bylo na Strahově ještě víc lidí než vloni. Například na 60 a 150 metrů dívek startovalo vždy těměř 60 závodnic.
Jana Sotáková by se nad sebou měla vážně zamyslet. Nejde o to, že vyhrála v Praze dvě disciplíny, ale porazit hvězdy pražské a středočeské atletiky rozdílem třídy, to se opravdu nedělá. Jano, už tě v Praze rádi nemají! Těch 60 m př. bylo v rozběhu za 9,24 s a ve finále 9,11 s i s tím, že se Jana pokoušela přerazit laťku od překážky kolenem. 300 m v osamoceném závodě běžela 42,85 s.
Kristýnka znovu dokázala, že běhat umí. Škoda rozběhu na 60 metrů, ve kterém sice jasně zvítězila, ale tím pádem neměla motivaci k rychlejšímu běhu. 8,55 s na finále nestačilo. Vylepšila to v běhu na 150 m, čas 21,00 s v hale je dost dobrý. Nejvíce se mi líbila ve štafetě, kdy stáhla desetimetrový náskok soupeřky a ještě pár metrů náskoku přidala.
Denisa musela čakat na 800 m skoro celý den. Běžela velice pěkně, čas 2:46,20 je fakt slušný. Chce to trošku víc trénovat, prodloužit krok a budou výborné výsledky.
Barča se v dálce proti loňsku zlepšila o 432 cm. Polepšila si i v běhu na 150 m. Má prostě smůlu, že oštěp se v hale fakt házet nedá. Ale za chvíli bude jaro a pok se ukáže.
Barča byla tak rychlá, že ji ani fotoaparát téměř nezachytil:
Bára předvádí své nejlepší kouzelnické číslo: levitace písku.
Na závěr dne jsme si dali ještě malý orientační běh po Starém městě. Dělat orienťák bych opravdu nemohl a holky zdá se taky ne. Na závěr jsme ještě absolvovali sprint na nástupiště. Cestovat vlakem je fakt zábava!
Jana, Kristýna, Denisa, Bára a pražský stromek vánoční

Vánoční laťka Hády 2007

12. prosince 2007 v 22:32 | jo |  ZÁVODY
Vánoční laťky se účastníme už pravidelně poslední čtyři roky. Tentokrát jsme jeli v osmi. Někdo dopadl lépe, jiný hůře, ale já jsem byl s výkonem všech velice spokojen.
V nejmladší katogorii startovala Verunka Břoušková, skočila 85 cm, Verča Hlavoňová skočila 105 cm., Pavel Prokop 105 cm. Nejlépe dopadl Adam Pernica s 123 cm, škoda že nezvládl pokusy na 126 cm, na tuto výšku rozhodně měl.
V kategorii mladších žákyń si Míša Kocmanová i Kamila Marková o hodně zlepšily osobní rekordy. Míša o 25 cm, ovšem předchozí osobáky byl z roku 2005, Kamča o pěkných 9 cm vylepšila výkon z EKAGu.
Ve starších žákyních skočila Bára Živná 130 cm a Jana Sotáková 140 cm. Měly na vyšších výškách pěkné pokusy, ale chybělo trošku štěstí.
A ještě páf fotek mimo skokanský sektor.
Doučování matematiky:
Kadeřnický salon K + M:

Změna termínu tréninku

6. prosince 2007 v 21:01 | jo |  TRÉNINKY
Doufám, že snad naposledy měníme rozpis tréninků v zimě 2007 - 2008. Úterní trénink na zimáku se přesouvá na výhodnější den a čas. Takže pondělní tréninky na zimním stadionu budou bývat v klasickou dobu v pondělí od 16.00 do 17.30 hodin.
Pondělízimní stadion16.00 - 17.30 hodin
Středatělocvična Gymnázia16.00 - 17.30 hodin
Pátektělocvična Gymnázia16.00 - 17.30 hodin
Pokud by někdo nestíhal termíny těchto tréninků, je možné přijít po domluvě také v úterý a nebo ve čtvrtek na zimák od 17.00 do 18.00 hodin. Víc vstříc už vám snad ani vyjít nemůžu a proto ty, co míní absolvovat 3 - 4 tréninky do měsíce, beru jako rekreanty!

Vyhodnocení nejlepších sportovců JM kraje

6. prosince 2007 v 5:05 | jo |  AKTUALITY
5. prosince 2007 proběhlo sekání a vyhodnocení nejlepších handicapovaných a zdravých atletů a atletek Jihomoravského kraje u hejtmana Stanislava Juránka. Mezi 12 nejlepšími byli hned dva zástupci našeho oddílu: Jana Sotáková a Lukáš Mánek. V rámci tohoto setkání byla také vyhodnocena anketa Nejlepší atket(ta) Jihomoravského kraje. V kategorii staršího žactva zvítězila Jana Sotáková.

Vánoční hala Brno 4. 12.2007

5. prosince 2007 v 6:09 | jo |  ZÁVODY
Nakonec nás jelo "jen" patnáct. Letos se sešla v tunelu daleko větší konkurence něž vloni. Stertovalo 52 závodníků a závodnic.
Překvapila Jana Sotáková, která zaběhla čas 8,14 s, což je z normálního tréninku a na této pomalé dráze víc než slušný čas.Tento výkon znamená 6. místo v letošních halových tabulkách žákyň České republiky. Kristýna neměla zrovna svůj den, ale jako neúspěch bych to tedy rozhodně neoznačil. Čas 8,47 s je letos na 8. místě v halových tabulkách mladších žákyň České republiky.
Ani ostatní rozhodně nezklamali. Jediný chlapský zástupce naší výpravy Adam Pernica vyhrál svoji kategorii časem 9,77 s. Dorostenka Jana Švecová zaběhla pěkný čas 8,53 s, Barča Živná pokořila hranici devíti sekund časem 8,98 s. Nesprinterka Markéta Tesařová porazila svoji konkurentku na dráze Martinu Olejníčkovou časem 9,23 s. Dobře zaběhla i Peťa Meduňová (9,24 s) a Kamča Marková (10,10 s) a Míša Holznerová (10,16 s). Žanda Strejčková si zlepšila nejlepší halový výkon na 9,57 s a posunula se v celostátních tabulkách o 35 míst dopředu. O dvě desetiny proti minulému roku se zlepšila i Terka Prudilová (10,17 s). Míša Hlavoňová zaběhla pěkný čas 9,44 s a Verča také dobře 10,80 s. Míša jí tak oplatila porážku z halové výšky. Verunka Břoušková si také polepšila časem 11,24 s. Nejmladší kategorii vyhrála Zuzanka Večeřová časem 12,71 s.

Historicky první halový přebor oddílů ASK Blansko a TJ Vysočany

1. prosince 2007 v 5:07 | jo |  ZÁVODY
V pátek 30. listopadu 2007 se konal halový přebor ve výšce atletických oddílů z Blanska a Vysočan. Sešlo se celkem 24 závodníků a závodnic za podpory rodičů. První tři v každé kategorii byli odměněni diplomem, něčím maličkým za zub a díky rodině Večeřových i krásnými medailemi. S výkony byli někteří spokojeni více, jiní méně, ale myslím, že závody proběhly vcelku v pohodě až na to, že koncem jsme byli trošku v časovém presu.
Z výsledků vybereme družstvo, které nás bude reprezentovat na Vánoční laťce Hády, které se pravidelně zúčastňujeme již několik let.
Dorostenky:1.Radka ŠkvařilováVysočany132 cm