Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Září 2007

European Kids Athletics Games

25. září 2007 v 19:55 | jo |  ZÁVODY
Nakonec jsme jeli pouze v deseti. Kikina ještě oprašuje berličky a Žandu skolila zákeřná nemoc. Závody proběhly celkem v pohodě, škoda byla jen větrného středečního počasí. Teď bych rád probral jednotlivé závodnice.
Jana Sotáková: S přehledem postoupila do finále dálky s nejlepším výkonem a ve finále posledním pokusem zvítězila stylem aľa Bohutínský. Ve finále třístovky zvítězila rozdílem třídy nad slovenskou mistryní Štefunkovou. Já myslím, že mohla být se svou premiérou na EKAG spokojena.
Kamila Marková: S minimálním tréninkem na výšku podala výborný výkon 121 cm, bohužel na 124 cm už neměla žádný slušný pokus. V dálce doplatila na to, že holky skákaly do protivětru asi 4 - 5 m za s a to při jejich výšce a váze těsně nad 30 kg jim nedalo žádnou šanci. Škoda.
Míša Kocmanová: Totéž o dálce jako Kamča, je to veliká škoda, protože Míša měla formu a proti Morendě minulý týden jí chybělo 70 cm, za počasí holt nikdo nemůže. Šedesátka byla celkem v pohodě, ale na finále to letos bohužel nestačilo.
Míša Hlavoňová: Po pát týdnech tréninku odvedla dobrý výkon, 7. místo ve finále B je dost velký úspěch vzhledem k počtu startujících (asi 86).
Bára Živná: V dálce to buhužel nevyšlo, ale v oštěpu podala Barča slušný výkon a dokázala, že přes 23 metrů doháže hodit kdy se jí zachce.
Petra Meduňová: O dálce platí totéž jako o Kamča a Míše, v šedesátce standard, ale na finále to bylo bohužel málo.
Markéta Tesařová: Na 800 m podala velice dobrý výkon a rozhodně ze svého výkonu nemusí být smutná. Zatím je nucena běhat půlku, ale myslím, že její chvíle přijde příští rok, kdy je už v její kategorii patnáctka.
Denisa Němcová: Málokdy je k vidění někdo, kdo dá do závodu opravdu všechno. Denisa je přesně ten typ, páté místo v silné konkurenci je vynikající.
Tereza Navrátilová: Je to škoda, že se nachladila těsně před závody a tak startovala pouze v kouli. Podla dobrý výkon, ale v silné konkurenci neměla na medaili šanci. Škoda!
Tereza Prudilová: Závodila se soupeřkami o rok staršími, ale rozhodně neudělala ostudu. Běžela i skákala dobře.

Mistryně České republiky

17. září 2007 v 2:49 | jo |  ZÁVODY
Tisková agentura uvedla jen toto: Třístovka měla svou vítězku v Janě Sotákové z Blanska (40.85), vyhrála s přehledem. Na stupních vítězů ji doplnily Monika Brusová a Veronika Kocová. Ono to ale tak jednoduché ale vůbec nebylo.
Ve finále na 100 m př. doběhla Jana čtvrtá. Není to pro ni nic neobvyklého, je ta to zvyklá, ale tentokrát si za to mohla sama. Rozběhy třístovky jsou za 50 minut. Přezout, odprezentovat a aspoň chvíli protáhnout nohy bolavé z překážek. Naštěstí to vypadá, že má nejlehčí rozběh. Svoje soupeřky předbíhá v podstatě už na dvoustovce, zatáčku ke konci zvolňuje a rovinku doslova vyklusává. Až jsem myslel, že to trošku moc přehání. Ale je to vítězství a postup a časem 42,19 s. Dobré je to, že se nemusela moc namáhat, špatné to, že s pomalým časem vyfasuje zřejmě některou z krajních drah.
Druhý den. Jana se ve strašidelném zámku moc nevyspala. Důvod nebyla bílá paní, ale obavy před finále. Moc si to bere! Takže nakonec favoritka soutěže, olympijská vítězka a držitelka nejlepšího času v letošních tabulkách startuje z potupné první dráhy. Ještě, že to nebyla osmá! Ale aspoň na holky uvidí. Před startem se jí viditelně klepou kolena. Odstartováno! Dívám se od cíle a vypadá to dost dobře, první předbíhá asi po 50 metrech, druhou na dvoustovce, další nevydržela na stopadesátce, ještě dvě. Chuť na vítězství jim Jana vzala mezi stodvacítkou a stovkou, vyběhla konec zatáčky jak profík. Na cílové rovince je to už celkem jasné. Jana vítězí časem 40,85 s a stává se Mistryní České republiky na 300 m pro rok 2007.
Časem 40,85 s se dostává na 19. místo v dlouhodobých tabulkách České a Československé republiky. Za týden jí čekají reprezentační povinnosti na mezistátním utkání Česko - Slovensko v Třebíči. Poběží 100 m př. za "B" ČR a třistovku za "A" tým ČR, nakonec ještě třístovkouvou štafetu. To se protáhne!

Mladší žactvo Brno - Vojtova 13.9.2007

14. září 2007 v 20:46 | jo |  ZÁVODY
Poslední kolo soutěže družstev mladšího žactva proběhlo v pohodě. Počasí cellkem ušlo a účast byla docela dobrá (až na Peťu). Stadionek na Vojtové je asi to nejlepší v Brně, až na vzteklého správce na traktůrku.
Start jako z učebnice: Míša na 60 metrů
Nejvíc bodů získala Markéta, která dokázala zvítězit v kouli (8,01 m) i na půlce (2:45,3 min ). Měla prostě den.
Zabojovala i Míša Kocmanová : 3. v dálce 430 cm a šestá na 60 m. Třetí místo měla i Kamila v kouli (5,92 m). Body získala ještě i poprvé závodící Míša Hlavoňová na 300 m (54,2 s). Na premiéru dost dobrý. Bojovaly i Žanda a Teretka. Příští rok už brňačky proženou. Navíc mají obě osobáky v dálce. Překvapením pro všechny byl výkon Zuzanky, která běžela 60 m za 12,5 s, to je na její věk vynikající.
Já jsem byl s výkonem holek velice spokojen a ony myslím po návštěvě Mekáče byly spokojené taky.

Sprinterský trojboj Hradec Králové

11. září 2007 v 6:06 | jo |  ZÁVODY
Sprinterský trojboj je moje oblíbená disciplína. Tedy při pohledu z tribuny, jinak to není žádná sranda. Běžet třikrát za sebou v rychlém sledu nepovažuju rozhodně za odpočinkovou záležitost.
Rozcvičování je velice důležité a nedá se odbýt.
Jeli jsme jen ve čtyřech, protože Jana a Barča se jely poprat se špičkou Jihomoravského kraje na II. ligu do Brna.