Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Olympiáda očima malého vesnického trenéra

25. června 2007 v 6:02 | jo |  ZÁVODY
Tohle je průběh závodů 3. celostátní Olympiády dětí a mládeže v Ústí nad Labem, která se konala 19. - 24. června 2007. Omezím se pouze jen na atletiku, společenské události raději vynechám. Jistota je jistota.
Středa 20.6.2007: 13.30 hodin: První běžecký závod olympiády. Osm holek na startu a já doufám, že se Kristýně podaří postoupit aspoň s časem. Ale všechno je jinak, je druhá v rozběhu a je to postup na umístnění. Čas 8,47 s sice nic moc, ale vzhledem k protivětru se to dá. Vlastně už má splněno, od "bažanta" po půlročním tréninku se víc očekávat nemůže. Teď už může jenom překvapit!
16.45 hodin: Rozběh překážek na 100 m. Hned ten první je rychlý, holky překonávají nejlepší letošní výkony hluboko pod 15 sekund. Jde Janin rozběh, i na tu dálku vidím, že to není nic moc. Jana v konci bojuje a je z toho nakonec vítězství v rozběhu, čas 14,93 je nový osobák. Na tu techniku jsem to teda rozhodně nečekal. Celkově třetí nejlepší čas, ale je nám oběma jasné, že to finále nebude žádná procházka.
Čtvrtek 21.6.2007: 13.30 hodin: Semifinále na 60 metrů. Šestnáct nejrychlejších holek z celé republiky, bude to mazec. První rozběh, vítr v zádech 2,1 m/s a jsou z toho hodně rychlé časy. Kristýna běží ve druhém. Strart by ušel a i závěr se docela poved. Je z toho 4. - 5. místo v běhu. Jenže příroda se spikla, vítr do zad jen 0,1 m/s a podpora dvou metrů je znát na časech. Postupují jen ty první dvě na pořadí. Je na ní vidět zklamání, ale podle mě 8,30 s a "mrtvý závod" s mistryní Moravy a Slezska Luckou Koudelovou není rozhodně žádná ostuda. Celkově desátá v rpublice, co by za to jiná dala!
15.20 hodin: Finále na překy! Jana vypadá dobře, tak doufám, že to nezmastí jako včera. O té chybě v náběhu na první překážku ví a tak o snad nezopakuje. Stoupám si na zábradlí, abych líp viděl. A to jsem asi neměl dělat. Vidím dobře, ale rozhodně mne to netěší. Špatný start a trápení. Jana dělá co může, ale tři holky jsou stále před ní. Snaží se, ale prostě to nejde a z těch tří prostě žádná nechybuje. Poslední mezera a stále čtvrté místo. Jana to balí a doklusává do cíle, je to trošku škoda, mohl to být i tak nový osobák. Jenomže o to teď nešlo, na olympiádě se neběhá o časy, ale o medaile. A ta se za čtvrté místo nedává! Už druhá "brambora" v tomhle měsíci. Vypadá to, že to máme předplacený! Letošní první prohraný závod a bohužel ten nejdůležitější.
Pátek 22. června 2007: 14.30 hodin: Rozběhy na 300 metrů, Jana se ze včerejška oklepala a vypadá docela naštvaně, mohlo by to vyjít. První rozběh a hned nejlepší letošní čas. Nějaká holka z Vysočiny, začínám mít husí kůži, že by se situace opakovala? Druhý rozběh nic moc, ve třetím jde Jana. Hned od prvních metrů je mi jasné, že ostuda to rozhodně nebude. Jana srovnává handicapy a běží tak suveréně, že nikdo nepochybuje, kdo je v tomhle státě nejlepší na 300 metrů. Fantastický čas i osobák 41,15 s. Favorit na zítřek je jasný!
16.30 hodin: Štafety mladších žákyň na 4 x 60 metrů. Kristýna mi připadá dost nervózní, ač nevěřící, modlím se, aby to nezkazila. Nálada mezi holkama je dost napjatá, v individuálních závodech už skončily a tohle je poslední možnost, jak si šáhnout na medaili. Ale vypadá to dobře, první předávka je téměř perfektní a druhá víc než slušná. Kristýna předává na druhém místě za favoritkama z Prahy. Jenomže štafeta to jsou čtyři! Holky na poslední předávce to nezvládly a je z toho diskvalifikace. Smůla, bylo to na finále!
17.00 hodin: Štafety starších žákyň. Po té třístovce se Jana nemůže soustředit a zvrtá co může. Jenže jak už jsem říkal, štafeta jsou čtyři a holky se snažily jak mohly. Je z toho 6. čas a s odřenýma ušima finále.
Sobota 23. června 2007: 9.50 hodin: Finále na 300 metrů. Jana si věří a tvrdí, že jim to rozhodně nenechá. ale řeči se vedou a Labe teče. Jsem nervózní jako pes (ikdyž většina psů je asi klidnější). Po startu to vypadá velice dobře, jenže tříkilo je dlouhé. Zatáčku vyběhla dobře, ale po 200 metrech se druhá a třetí začínají k Janě dotahovat. Jediné co mě utěšuje je to, že horší jak třetí už nebude. Jenže jak říkám, 300 m je dlouhé a holky začínají taky tuhnout, posledních 30 metrů je mi jasné, že toho mají dost a první místo už Janě nikdo nevezme. První velké zlatá!!! Už jsme to potřebovali oba. Chci pogratulovat, ale Jana stále nikde. No co, trenér počká! Nejsem hoden jí zavázat ani tkaničku.
11.10 hodin: Finále štafet. Jana ví, že už o nic nejde a podle toho to taky vypadá. Jedna předávka perfektní a druhá velmi dobrá. Holky bojují a je z toho třetí místo. Když se daří, tak se daří! Stává se asi neúspěšnější členkou holčičí výpravy. Ale kdo by to počítal.
Celkově musím říct, že jsem s výkonem obou holek víc než spokojený. Bylo to fajn!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana z Molenburka Jana z Molenburka | E-mail | 25. června 2007 v 21:28 | Reagovat

Blahopřeji vesnickému trenérovi a jeho svěřencům k úspěšné olympiádě. Trenéři by měli dostávat stejné medaile jako svěřenci. Jsou nedocenění.

2 jo jo | 26. června 2007 v 5:13 | Reagovat

Já si nestěžuju, dokud mě to baví a děti mě moc nebijou, tak to snad ještě chvíli vydržím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama