Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Květen 2007

Máme dvojnásobnou Mistryni Moravy a Slezska

28. května 2007 v 5:38 | jo |  VÝSLEDKY
Po halovém titulu na 60 m překážek na Mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě a dvojnásobném titulu Krajské přebornice Jihomoravského kraje přidala Jana Sotáková dva další tituly Mistryně Moravy a Slezska na 100 m př. a 300 m.
V běhu na 100 m překážek Jana přes propagaci místního rozhlasu nedala závodnicím Zlínského kraje nejmenší šanci a zvítězila časem 15,44 s. Škoda velmi silného protivětru - 3,7 m/s, jinak by byl čas velmi kvalitní.
Stejný vítr, stejná dráha jen o čtyřicet minut později. Ještě zadýchaná z vítězství na překážkách Jana poráží svoji největší a také jedinou konkurentku Andreu Zapalovou o víc než čtyři desetiny sekundy a jasně vítězí v běhu na 300 m v nejlepším letošním republikovém výkonu 42,01 s.
Trošku smůlu měla naše další účastnice mistrovství Kristýna Červinková. O 0,01 s (což se asi 8 cm) se neprobojovala do finále na 60 metrů. Za neúspěch se její čas 8,58 s však rozhodně nedá považovat, protože na startu bylo 35 nejrychlejších žákyň z celé Moravy a Slezka a většina z nich byla o dva roky starší než Kristýna. Ve svém ročníku 94 by obsadila celkově 4. místo.
Kupodivu ještě lépe dopadla Kristýna v běhu na 150 m, kde obsadila celkově 10. místo časem 21,10 s (protivítr 4 m/s) a ve svém ročníku by byla druhá.
Myslím, že s vystoupením naší minivýpravy můžeme být spokojeni. škoda jen, že jsme nemohli postavit štafetu, výsledek by byl jistě dost dobrý.
Fotky: oslejsek

Přebor JM kraje žactva 17.5.2007

18. května 2007 v 9:38 | jo |  VÝSLEDKY
Po mnoha letech se opět konal přebor Jihomoravského kraje žactva na dráze. Jelo nás celkem osm a bylo jasné, že nás Jihomoravský kraj musí brát na vědomí. Součástí přeboru byla i kvalifikace na Letní olympiádu dětí a mládeže v Ústí nad Labem. Jana i Kristýna celkem jasně obhájily svoji nominaci z prvního kola kvalifikace a budou v červnu reprezentovat náš kraj.
6/RŽaneta Strejčková60 m 9,69 s
Jana Sotáková: nový osobák na 100 m př. a opět běžela půl tratě sama, na 300 m v teplotě kolem 12 st. C nedbala pokynů trenéta a málem šla na další osobák.
Kristýna Červinková: I v nevlídném počasí čas pouze 0,02 s za osobním rekordem ukazuje, že rezervy jsou ještě dost velké. a to se jěště nenaučila startovat z bloků!
Míša Kocmanová: osobáky na 60 m i v dálce a to trénuje tak na 50 %, jsem zvědavý jak se bude zlepšovat dál. V dálce to byla prostě smůla, ale Míša měla nejvyrovnanější skoky ze všech.
Kamila Marková: Ten čas na překy je už dost dobrý, chce to jenom natrénovat rychlost.
Petra Meduňová: Zlepšení na překážky, chce to ještě aspoň mezeru na tři navíc. Při pohledu na konec 300 m jsem rozhodně neočekával, že se jedná o zlepšení osobáku o 0,8 s, připadala mi odpočatá.
Romana Hrivňáková: Konečně se dočkala slušného umístnění, ale bez sunu ta kole asi lepší nebude.
Markéta Tesařová: Škoda že nenechali Markétu závodit na 1 500 m, ta půlka je na ni evidentně krátká. Ale byl to dobrý závod, vždyť porazila dvě mladší Tancrovky.
Žaneta Strejčková: Žanda se trošku trápila, ono závodit po měsíční nemoci není žádná sranda. Dálka nevyška, ale na 60 m je o desetinu nový osobák.
Fotky na. oslejsek

1. kolo družstev mladšího žactva

11. května 2007 v 6:22 | jo |  ZÁVODY
První kolo bylo 10. května v Brně na ZŠ Laštůvkova. Při věkovém průměru našeho družstva, který je téměř o dva roky nižší něž u JAC a Byac Brno se holky a kluci drželi velice dobře. Na 60 m překážek dívek jsme se umístnili na druhém, třetím a pátém místě. Na 150 m na třetím a pátém. Navíc dvě pátá na 800 m a v kriketu a čtvrté místo ve štafetě. Celkově z toho bylo 3. místo za Jac Brno a Moravskou Slávií.

11. května 2007 v 6:01 | jo |  ZÁVODY
Ve středu se konala první kvalifikace na Letní olympiádu dětí a mládeže v Břeclavi. Dopadla lépe než jsem očekával. Jana potvrdila to, že na Jižní Moravě prostě konkurenci nemá. Na 100 m př. zvítězila časem 15,68 s, což je momentálně nejrychlejší čas v republice. Na 300 m také vyhrála časem 42,38 s. Byla to její první třístovka od loňského leteckého dne v Nových Zámcích a myslím, že Jana může být spokojená. Na finále 60 m žákyň ve kterém běžely společně starší a mladší žákyně dohromady nedala Kristýna stařenkám z Brna nejmenší šanci. Vyhrála výkonem 8,37 s a svoji jedinou konkurentku z mladších žákyň předběhla o 0,3 s. Jana i Kristýna si u můžou balit kufry do Ústí n. Labem. Překvapení nám připravila Kamila, která byla celkově druhá na 60 m př. časem 12,26 s. Musela by svoji nominaci potvrdit na druhé kvalifikaci v Brně, ale není to tak docela nemožné. Na 300 m také velmi pěkně zaběhla Petra, čas 50,97 s je na první start výborný. Na poněkud pomale rozběhnutý závod doplatily Tereza a Markéta na 800 m, ale výsledek nebyl nejhorší.Tereza si navíc udělala nový osobák v kouli 8,81 m.
Tereza Navrátilová koule4. místo8,81 m
Druhá část kvalifikace bude při Krajských přeborech Jihomoravského kraje 17. května v Brně na Palačáku.
Fotky na: jirioslejsek

IAAF Brno 3. května 2007

3. května 2007 v 20:34 | jo |  ZÁVODY
Na tyto závody jsme jeli sice jen o třech závodnicích, ale ostudu jsme rozhodně neudělali.
100 m př. : Jana sice doběhla sama samotinká, protože soupeřka zůstala někde na šesté překážce, ale výsledkem byl čas 16,27 s, což je splněný limit na MČR a momentálně dnes nejlepší čas v České republice. Na rozběhání dobrý!
Koule: Terka byla po sobotních závodech s výkonem v kouli 7,72 m dost nespokojená. Napravila to dnes, pokus po pokuse se zlepšovala až na 8,65 metru. Na běžkyni myslím dost ucházející.
800 m: Tady jsme měli dvě zástupkyně Terku a Markétu. Tereza si vynahradila sobotní moc nepovedený závod a od 400 m bezpečně vedla. Čas 2:41,63 min sice není její osobní rekord, ale na závod osamělého běžce je dobrý. Markéta měla prostě smůlu, prohrát o 0,03 s je fakt smůla. Ale nový osobák 2:45,89 je na mladší žákyni výborný.
Dálka: Při Janiných skocích se o mě opět pokouší infarkt. Je to silně stresující. A ještě navíc s 475 cm vyhrála. Kdo umí tak umí i když zrovna neumí. Je to asi trenérem.