Bernard Shaw: "Když něco umíš, tak to dělej, když to neumíš, tak to uč."

Duben 2007

Čibapřebory

29. dubna 2007 v 10:49 | jo |  ZÁVODY
Až moc krásné počasí vypadalo spíš na spaní než na atletiku. Ale opak byl pravdou, deset závodnic a jeden osamělý závodník a padlo víc než třicet osobních rekordů. A navíc jeden okresní. Ale musím to vzít popořadě. Takže fotky jsou na netu (oslejsek) a zbytek plus Vysočany jsem musel dát na (jirioslejsek). Výsledky jsou na www.atletika.cz
Kristýna Červinková: Na šedesátku se jí moc běžet nechtělo, ale čas tomu rozhodně neodpovídal. Vyhrála 60 metrů před celkem silnou brněnskou sestavou časem 7,9 s což je nový okresní rekord. Zajímavé na tom je to, že předchozí rekordmankou je byla její maminka od roku 1982. Takže to zůstalo v rodině. Že to nebyla náhoda, dokázala Kristýna o půl hodiny později, kdy vyhrála finále v čase 8,0 s. Potvrdila to, že je momentálně nejrychlejší mladší žákyní Jihomoravského kraje. Teď už musíme jenom doufat, že takový výkon předvede i v kvalifikaci na Celostátní olympiádu dětí a mládeže. Navíc si vytvořila nový osobní rekord v oštěpu 17,60 metrů.
Jana Sotáková: Pro Janu to byl spíš "pouťák", než opravdové závody. Netradiční kombinace dálka, koule, disk a oštěp se ale povedla. V dálce se Jana dostala poprvé přes pět metrů - 504 cm. Bylo z toho druhé místo, ale výkon byl shodný s vítězkou.Už jsme na to čekali delší dobu, ale v sobotu se to konečně povedlo. Styl tomu rozhodně neodpovídal, dálku totiž z časových a zdravotních důvodů netrénujeme. A aby to nebylo málo tak Jana přidala 2. místo a osobák v kouli 9,57 m. Když se k tomu přidají vítězství v disku (19,77 m) a v oštěpu (24,40 m), tak si myslím, že to byl celkem úšpěšný den.
Míša Kocmanová: Míša byla ze čtveřice finalistek jediná ročník 95, ale držela se staršíma holkama krok až do cíle. Časem 8,8 s si zlepšila osobák o dvě desetiny. A aby toho nebylo málo, opět jako nejmladší vybojovala 3. místo v dálce skokem 420 cm. Zdálo by se to hodně, ale na prkně se ošidila skoro o dvacet centimetrů. Chce to víc závodů a nohy při dopadu víc dopředu. 420 až 440 cm by se mohlo ještě letos zadařit. Hod 17,80 v oštěpu je také jejím osobákem.
Kamila Marková: Kamča nám poprvé předvedla jak se běhají překážky na čtyři. A vyhrála, porazila dokonce chlapa. Čas 12,1 s je docela slušný příslib na kvalifikaci v Břeclavi. Dálka 366 cm sice nevyšla úplně podle jejích představ, ale špatné to rozhodně nebylo. 150 m za 25,1 s je celkem slušné, Kamča potřebuje ještě nabrat trošku rychlosti a bude to dobré.
Petra Meduňová: Peťa v poslední době trošku zlobí na překážkách(15,1 s), ale vynahrazuje si to na hladkých tratích. Šedesátka za 8,9 s je vinikající.. Obě holky si musí neustále opakovat, že letos jsou přece jenom "bažantíci". V dálce dopadla téměž stejně jako Kamča(359 cm). Líbila se mi na 150 m, ta trať by jí mohla opravdu sedět, čas 22,6 je na poprvní výborný.ˇBylo z toho druhé místo a je škoda, že neběžela s vítezkou, která ji porazila jen o jednu desetinu.
Kateřina Šustrová: Katka mě opravdu překvapila.60 m za 9,4 s a bylo z toho vítězství. Takhle rychle běžet jsem ji v životě neviděl. A protože jí to nestačilo, přidala ještě první místo v dálce (367 cm) a čtvrté v kriketu (21,10). Ukázala nám, že u ní je to jen otázka chtění.
Tereza Prudilová: Terka rozhodně nezapře talent rodiny Prudilových. Zabojovala a poprvé v tretrách hned zaběhla šedesátku za 9,9 vteřin. Když k tomu připočtu výkony v dálce, tak za chvíli nebude mít kam ty medaile doma dávat.
Adam Pernica: Totéž jako Katka, ale v chlapském vydání. Druhé místo ve finále šedesátky mezi kluky o dvě hlavy většími bylo krásným překvapením a čas 8,9 s ještě větším. Navíc se chytil i v dálce(357 cm), kde už na tréninku skákal velice dobře.
Bára Živná: Barča je bohužel stále mrzáček. Je to škoda, protože by brňačkám ve výšce a v dálce určitě ukázala jak umí skákat. Ale stále se zlepšuje v kouli (6,66 m)a druhé místo v disku (16,35 m) a třetí v oštěpu (20,80 m) je výborný začátek.
Tereza Navrátilová: Terka je mrzáček číslo dvě. Noha ji na osmistovce dost zlobila, ale přesto běžela velice dobře (2:51,8 min.). V kouli jí to sice nevyšlo jak by si přála, ale i tak 7,72 m je docela dobré. Navíc byla třetí v disku - 15,56 m.
Veronika Břoušková: Verunka běžela na 60 metrů velice dobře a udělala si nový osobní rekord 11,0 s.Navíc ve velké konkurenci v dálce byla 7. výkonem 321 cm. V konkurenci stejně starých závodnic se rozhodně za svoje výkony nemusí stydět.

24. dubna 2007 v 7:10 | jo |  VÝSLEDKY
A máme za sebou první závody na dráze. Skvělé počasí, skvělé výkony a skvělé hamburgry. Jediné mínus byl silný protivítr kolem 2 m za sekundu. I tak byly časy velice dobré.

20. dubna 2007 v 20:57 | jo |  ZÁVODY
V pátek proběhly druhé kontrolky na 60 metrů, 60 metrů překážek a v dálce.